Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQ - najczęściej zadawane pytania - Obrys, ale...

Stanko88 - 28 Październik 2008, 19:21
Temat postu: Obrys, ale...
Witam serdecznie,
interesuje mnie taka sprawa...
Mam dany element, ale chcę go powiększyć powiedzmy w każdym miejscu o 1,5 mm, czyli zrobić obrys...
ale chcę równocześnie mieć tylko ten element powiększony, bardzo bym prosił o wyjaśnienie mi jak to zrobić.
Wszystko byłoby pięknie gdyby dało się rozłączyć obrys od pierwotnego elementu, pewnie jest na to sposób, ale mi już brak pomysłów,
z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Wojtek Kowalews - 28 Październik 2008, 19:42

W Corelu Designerze ten przycisk nazywa się Break Apart (Ctrl+Shift+K). U Ciebie pewnie też. Rozłączasz obiekty i usuwasz niepotrzebny przez delate.
wawel - 28 Październik 2008, 20:01

a w draw (ctrl K) czyli podobnie
Stanko88 - 29 Październik 2008, 00:06

Dziękuję Panowie, zaraz idę to obczaić :)
pozdrawiam


EDIT:

Działa :)

mam jeszcze jedno pytanko :)
Mam dane punktów(węzłów), są one ułożone w takiej linii, że gdyby je połączyć to stworzą łuk, no ale tu jest problem... jak to zrobić żeby ten łuk który będzie przez nie przechodzić był płynny(gładki)? nawet gdy nie będzie symetryczny?

roland - 29 Październik 2008, 07:57

Stanko88 napisał/a:
mam jeszcze jedno pytanko :)
Mam dane punktów(węzłów), są one ułożone w takiej linii, że gdyby je połączyć to stworzą łuk, no ale tu jest problem... jak to zrobić żeby ten łuk który będzie przez nie przechodzić był płynny(gładki)? nawet gdy nie będzie symetryczny?


Jeżeli utworzyłeś te punkty narzędziem "Rysunek odręczny" - czyli stworzyłeś łąmaną, to teraz wybierz "Kształt" (F10), zaznacz wszystkie węzły łamanej - tak samo jak się zaznacza kilka obiektów. Następnie na pasku właściwości wybierz przycisk "Przekształć w krzywą", a później przycisk "Węzeł symetryczny".
Tu masz to opisane (dla CorelDRAW 8):
http://www.interklasa.pl/...orel/index.html

Stanko88 - 29 Październik 2008, 14:54

Dziękuje pięknie i pozdrawiam,
później podziałam z tym...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group