Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Propozycje i uwagi - Tutek na szparowanie

JarekDRAW - 7 Luty 2009, 20:03
Temat postu: Tutek na szparowanie
Witam, widzę że pojawia się problem z tą szarością po wycięciu, nie wiem dlaczego tak się dzieję, w nie których przypadkach.
Moje pytanie brzmi : czy starsze wersje czyli 7,8,9, posiadają funkcję szyb kiego kadrowania ?




Pozdrawiam

wawel - 7 Luty 2009, 20:43

tak posiadaja w 5 tez byla a jak wczesniej to nie wiem...

pozdrawiam z Wydzialu Archeologii "Corelowskiej" :-P

JarekDRAW - 8 Luty 2009, 09:46

Hhehe, no ja zaczynałem od 6 , tylko wtedy nie miałem pojęcia po co to jest :-) Męczy mnie ta szarość po wycięciu ???Chyba napiszę nowego tutka połączę tego "szparowanie" z power clip.


pozdrawiam

wawel - 8 Luty 2009, 11:48

Na 12 nie wystepuje zaden z opisanych problemow w tym tutorialu (ani przezroczystosc 50 % ani biale tlo) wiec albo to zalezy od wersji albo ktos cos zrobil inaczej. O szarosci tez nic nie wiem.

Jedyna rzecz ktora moze byc problemem to to ze po zamrozeniu zmienia sie model koloru na rgb, jesli mapa bitowa byla cmyk

pozdr. z terenu wykopalisk ;-)

JarekDRAW - 8 Luty 2009, 14:05

A widzisz "wawelu", i tu jest słuszność, zaraz to sprawdzę :-)
JarekDRAW - 8 Luty 2009, 19:49

wawel napisał/a:
Jedyna rzecz ktora moze byc problemem to to ze po zamrozeniu zmienia sie model koloru na rgb, jesli mapa bitowa byla cmyk


Tak jak pisałem maiłeś rację :-)


pozdrawiam

wawel - 8 Luty 2009, 20:17

Jest jeszcze jedna rzecz jesli mamy zdjecie np 72 dpi to po zamrozeniu dostajemy 300 dpi. To nie zawsze bedzie optymalne.
Mozna tez w tym tutorialu wspomniec o alternatywie w postaci szybkiego kadrowania...co moze rozwiaze pare problemow.
pozdr.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group