Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Propozycje i uwagi - Dodanie tekstury

alha - 31 Marzec 2009, 19:55
Temat postu: Dodanie tekstury
Czy jest możliwe dodanie do Corela Draw 12 tekstury ściągniętej z sieci?
Wiem że w opcji tekstur jest możliwe stworzenie nowej tekstury,ale nie oto mi chodzi...Interesuję się tym ponieważ, wymyśliłem sobie żeby robić w ten sposób wypełnienie czcionek:piszę jakiś tekst na teksturze,zaznaczam tekst z teksturą i wyodrębniam wspólną część.

Rosa - 31 Marzec 2009, 22:24

Takiego sposobu wypełnienia czcionki to nie znam. Ale znam inny; piszesz swój tekst, importujesz do corela ściągniętą teksturę, zaznaczasz ją i trzymając wciśnięty prawy przycisk myszy przesuwasz ją nad napis. Gdy pojawi się zamiast kursora literka 'A' ze strzałką, zwalniasz klawisz i menu kontekstowego wybierasz opcję "Kadruj wewnątrz".
alha - 2 Kwiecień 2009, 09:32

Ten sposób też jest jest dobry.Ale mi chodziło o to jak zaimportować teksturę(dokładny opis).
Rosa - 2 Kwiecień 2009, 16:15

Tworzysz nowy dokument. Importujesz do corela swoją teksturę i kadrujesz 128x128 pikseli. Następnie eksportujesz do formatu Tif i zapisujesz w C:\Program Files\Corel\Corel Graphics 12\Custom Data\Textures. Chcąc wypełnić np. jakiś obiekt klikasz na Wypełnienie->wypełnienie deseniem. Odznaczasz w ramce 'mapa bitowa' i z rozwijanej listy wybierasz swoją własną teksturę dla zmyły nazwaną deseniem ;-)
alha - 6 Kwiecień 2009, 20:27

Bardzo dziękuję - naprawdę jesteś EKSPERTEM !!!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group