Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Overprint: brak podglądu

anonymus - 29 Grudzień 2006, 18:45
Temat postu: Overprint: brak podglądu
Przestał mi nagle działać podgląd z naddrukowaniem. W opcjach wszystko ustawione ok, reset do defaultowych też nic nie daje, niczego nowego ostatnio nie instalowałem - ot odechciało mu się pokazywać i już...
Ma ktoś jakiś pomysł, bo mi się nie chce instalować pakietu na nowo?

Ayek - 30 Grudzień 2006, 12:02

Nie martw się, że coś konfliktowego zainstalowałeś. Ot cały Karol i jego korporacja. Jedno naprawią to innego nie dopilnują. Wiem, że używasz X3. Wydaje mi się, że najlepiej te podglądy to działały w pierwszej wersji beta 13-tki. Pamiętam jak się tym fascynowałem. W nast. wersji beta popsuli na maxa; dalej poprawiali a w wersji finalnej jak widać nie jest do końca z sensem, bo w miarę można polegać na podglądzie z nadrukiem przy "spot" kolorach (PANTONE czy HKS), ale zauważ, że z CMYK-ami to robi jak mu przyplaży - jedne miesza innych nie :)

Pomyślnego Nowego Roku!

anonymus - 30 Grudzień 2006, 17:55

Ayek napisał/a:
/.../ w miarę można polegać na podglądzie z nadrukiem przy "spot" kolorach (PANTONE czy HKS), ale zauważ, że z CMYK-ami to robi jak mu przyplaży - jedne miesza innych nie :) /.../

Podgąd nadruku akurat w Corelu działa dużo lepiej niż np. w produktach Adobe - wiem, bo na codzień pracuję we wszystkich chyba możliwych programach związanych z DTP. Prawdopodobnie problemem mogło być to, że SP ściągnąłem nie ze strony firmowej, a gdzieś tam z netu. Niestety poległem przy naprawie pakietu, bo tak już namieszałem plikach inicjujących, że wolałem cały system (z obrazu na szczęście, hehehe) postawić na nowo. No ale jest pięknie znowu :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group