Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

CorelDRAW - grafika wektorowa - Brak ikonek przy plikach .cdr

radwer - 18 Listopad 2009, 08:40
Temat postu: Brak ikonek przy plikach .cdr
1. Witam. Podczas instalacji X4 na jednym komputerze mam miniaturowe ikonki plików cerela w explorerze, a na innym pojawia się ikonka programu taka sama przy wszystkich plikach. Nie mam pojęcia jak zrobić, żeby pojawiały sięminiaturki plików.

2. Bardzo przepraszam, pewnie gdzies to bylo puruszane, ale .... strasznie wolno otwiera mi dokument corel X4 (12 tak samo), a wcale nie jest taki duży 18MB. Jest tam co prawda dużo obiektów (kalendarz z reklammai). Slyszalem cos o wylaczaniu kolorow czy cos takiego.

Z gory dziękuje za podpowiedzi.

wawel - 18 Listopad 2009, 09:09
Temat postu: Re: Brak ikonek przy plikach .cdr
Prawdopodobnie chodzi o style kolorow na forum bylo kilka juz watkow na ten temat, mozna poszukac. Podpowiem tylko ze trzeba uzyc do wyzszych wersji Corela pacha behaviour on-the-flay, w starszych changeCLOL.exe.
O ikonach tez widzialem juz watki na forum.
pozdr.

radwer - 20 Listopad 2009, 13:22

O ikonkach czytałem wątki.... ale nie mogę trafić na ten z moim problemem ikonek (podglądu) plików cdr w explorerze
GangstaMike - 20 Listopad 2009, 23:11

Czy wszystkie tak wolno otwiera? Jak długo? Mi też szybko nie startuje może to normalne. Wiem że jeszcze ma na to wpływ ilość czcionek :)
radwer - 23 Listopad 2009, 14:24

Na jednym kompie dluzej na innym krocej... tak wiec od sily kompa chyba zalezy
GangstaMike - 25 Listopad 2009, 19:10

Hhehehe, na to wygląda. Dużo w tym wypadku ma do powiedzenia procesor, bo karta graficzna nie musi być wybajerzona, a np. pamięć RAM służy głównie do pracy już nad grafiką, no chyba że ma się jej bardzo mało to i przy włączaniu programu czuje się jej niedosyt:)
radwer - 4 Grudzień 2009, 19:49

To jest dopiero ciekawe. Mam podglad ikonki pliku cdr na pulpicie...ale w exploratorze juz nie ma tego podladu. Moze ktos poradzic??
1cm - 5 Grudzień 2009, 21:31

w viście: panel sterowania -> opcje folderów -> widok -> odznacz "zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury"

być może to to :)

pzdr.

radwer - 7 Grudzień 2009, 19:34

niestety w xp nie widze tej opcji :(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group