Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQ - najczęściej zadawane pytania - Problem z otwarciem pliku

marek-45 - 16 Marzec 2010, 14:30
Temat postu: Problem z otwarciem pliku
Witam serdecznie.
Jako że jestem tu nowy chciałbym serdecznie wszystkich powitać i serdecznie pozdrowić, z góry przepraszam za jakieś nieścisłości i niedomówienia, które mogę popełnić z racji mojego wieku i niewiedzy.(o błędach w pisowni wolę się nie wypowiadać).
Szanowni Państwo,mam taki oto problem :Na pracy w Corelu 12 nie znam się można powiedzieć praktycznie nic a znając jego możliwości to raczej zupełnie nic, lecz na tyle ile umiem na razie staram się pracować w nim.Więc sprawa ma się tak, że wykonałem projekt(mniejsza o to, jaki)w Corelu 12 i wszystkie pliki zapisałem w formacie cdr. Jak i w jpg. Ale zachciało mi się przeinstalować system z WinXP na Win7 tak też zrobiłem nie to, że zapominając tylko nie wiedząc, że podczas takiej zmiany stracę wszystkie w międzyczasie zainstalowane dodatkowe fonty na starym systemie.Teraz podczas próby otwarcia owych plików Corel nie znajduje tamtych czcionek i chce zastąpić innymi, nazwy czcionek, które były wcześniej to: AR BERKLEY i AR ESSENCE , jednak myślę, że nazwy zostały kiedyś zmienione, bo ja takich fontów nie mogę znaleźć w Internecie.Proszę mi doradzić czy jak i czy istnieje możliwość znaleźć te fonty z oryginalnymi nazwami z fotki zapisanej w jpg. Albo czy jeżeli projekt zostanie otworzony na systemie gdzie zainstalowane są takie same fonty, ale pod inną nazwą to Corel otworzy plik?Pokazuje Wam zrzut, o jakie fonty „woła”Corel i jakich mi brak, druga fotka to jpg.projektu oryginalnego, której nie otwiera w cdr.Proszę o wszystkie sugestie, a najlepiej o poprawne nazwy fontów gdyż projekt nie jest ukończony i potrzebna modyfikacja.Pozdrawiam i przepraszam za marudzenie.Poniżej linki do fotek.
http://www.imagic.pl/files/10236/Projekt.jpg
http://www.imagic.pl/files/10236/Corel.jpg

wawel - 16 Marzec 2010, 15:12

Czcionke moze rozpoznac mechanizm na stronie z mapy bitowej
http://new.myfonts.com/WhatTheFont/
Mozna tez sprawdzic font navigatorem czy nie ma na komputerze fontu o innej nazwie(skoro zostala zmieniona) a wygladajacej tak samo.


pozdr.

marek-45 - 16 Marzec 2010, 16:21

Jak to zrobić technicznie?

Niestety wyskakuje mi ERROR. :-( :-(

marek-45 - 16 Marzec 2010, 16:35

Chyba się udało!!!!!!!!!!!!!!!

http://new.myfonts.com/Wh...mageid=18202484

Ale teraz zobaczę czy ją zdobędę. ;-)

marek-45 - 16 Marzec 2010, 16:58

Niestety jest ale płatna,ale serdeczne dzięki za wskazanie sposobu jak się sprawdza,cieszę się że tu jestem.Mam nadzieję ze jeszcze gdzieś trafie na tę czcionkę.
Na razie znam poprawną nazwę.

marek-45 - 16 Marzec 2010, 17:38

wawel,

Jesteś naprawdę wielki!!!!!

Mam ją!!! Mam nadzieję że jeszcze mi pomożecie bo niewątpliwie na tym nie koniec mojej przygody z Corelem.

wampir_wawelski - 21 Grudzień 2010, 11:15

Witam,

podepnę sie pod temat.
Sprawa dotyczy plików zapisanych w formacie cdr

Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem programów graficznych, raczej w wolnej chwili w razie potrzeby, przerabiam lub tworzę jakieś proste rzeczy.
Muszę zedytować kalendarz biurkowy, otrzymałem od drukarni plik cdr z projektem z poprzednich lat, niestety plik po zapisaniu na dysku, otwiera się, ale nic tam nie ma, tylko czysta strona.

plik przygotowany jest w wersji corela 12, mam taką samą. Zapisany na pulpicie na pogląd, że coś tam jest, ale gdy go otworze bezpośrednio klikając, nic nie ma - jak nowy dokument.
Co może być nie tak?

s-p-i-n - 21 Grudzień 2010, 11:25

wampir_wawelski napisał/a:
Witam,

podepnę sie pod temat.
Sprawa dotyczy plików zapisanych w formacie cdr

Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem programów graficznych, raczej w wolnej chwili w razie potrzeby, przerabiam lub tworzę jakieś proste rzeczy.
Muszę zedytować kalendarz biurkowy, otrzymałem od drukarni plik cdr z projektem z poprzednich lat, niestety plik po zapisaniu na dysku, otwiera się, ale nic tam nie ma, tylko czysta strona.

plik przygotowany jest w wersji corela 12, mam taką samą. Zapisany na pulpicie na pogląd, że coś tam jest, ale gdy go otworze bezpośrednio klikając, nic nie ma - jak nowy dokument.
Co może być nie tak?


jedyne co mi przychodzi do glowy iz plik jest zapisany w wersji wyzszej niz Corel ktory posiadasz. zalacz plik to zapisze Ci go do wersji 9 i wowczas zobaczymy czy mam racje

wampir_wawelski - 21 Grudzień 2010, 19:41

już załączam.
s-p-i-n - 21 Grudzień 2010, 21:15

mi otworzylo bez problemu wiec zapisalem to w wersji 9 Corela
wampir_wawelski - 22 Grudzień 2010, 08:25

dziękuję za pomoc, teraz mi się otwiera. Nie wiem skąd ten błąd, być może przeinstaluje program, bo jest to z pewnością 12 stka, w wersji normalnej (nie trial).
Problem w tym, że nie jest to pierwsza taka sytuacja.

dzięki

karola - 6 Kwiecień 2013, 16:10

hej, mam podobny problem. Dokument był normalnie zapisany. Jeszcze rano otwierałam go bez problemu, a po południu otwierał mi się już jako pusty dokument. Przy czym cały czas korzystałam z jednego komputera, więc nie mogłam go zapisać w innej wersji, a mam corela 15. Pomocy!!! :)
s-p-i-n - 6 Kwiecień 2013, 16:46

Czasami tak jest jak zawartość pliku jest obszerna to Corel sobie nie radzi.
karola - 6 Kwiecień 2013, 18:37

Czyli nie ma dla mnie ratunku?
s-p-i-n - 6 Kwiecień 2013, 18:38

a niewiem pokaz plik to sie zobaczy
karola - 6 Kwiecień 2013, 18:41

http://www.speedyshare.com/CRW2j/mpzp.cdr
s-p-i-n - 6 Kwiecień 2013, 19:20

wszelkie proby zakonczyly sie fiaskiem, jedyne co mozesz sama jeszcze sprobowac to otworzyc plik w X6, moze to sie uda - ciekawe co w tym pliku az 50 mega wazy?
karola - 6 Kwiecień 2013, 19:27

Ajjj dzięki... Szkoda, że się nie udało... a tyle wazy podkład, który z pdfa wrzuciłam do corela. Nie pomyślałam,ze jego wielkość może spowodować takie problemy, bo pewnie inaczej bym to rozegrała :D
bidon184 - 6 Kwiecień 2013, 19:37

podkład z pdf i ma 50 mb ,hym ciekawe :roll: ,no ale mam pytanie ,czemu wrzuciłas z serwera hiperłącze reklamowe Link na forum,s-p-i-n ma dobre serce ,bo ja to nawet smarknąc za taką wrzute bym niechciał,nie wiem może przypadek więc się nie czepiam,ale moim zdaniem to takie pliki na drugi raz wrzucaj inaczej
karola - 6 Kwiecień 2013, 19:57

Przypadek... i w takim razie dziękuję za dobre serce :)
restauro - 9 Kwiecień 2013, 20:31

Sprawdź w komputerze może masz gdzieś kopie pliku .
justyna1155 - 16 Kwiecień 2013, 00:40

Witam serdecznie!
Corel X5 nagle przestał drukować, czy ktoś wie co może być przyczyną? Gdy klikam drukuj otwiera się okno drukowania, jednak chwilę później program cały się zacina i wyłącza. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Cysorz - 16 Kwiecień 2013, 00:58

Nie masz przypadkiem wersji trialowej?
Bo o piracką to Cię oczywiście nie posądzam ;)

gonia - 16 Kwiecień 2013, 08:52

justyna1155, czy masz problem w ogóle z drukowaniem, czy też nie drukuje Ci konkretnego dokumentu?
justyna1155 - 17 Kwiecień 2013, 21:30

Wersja pełna, oryginalna ;)
Ogólnie z drukowaniem, nie chodzi o konkretny dokument, nie drukuje się nic :(

tegraf - 17 Kwiecień 2013, 22:15

A czy druk do pliku - działa?
Czy drukarka jest lokalna czy sieciowa?

Cysorz - 18 Kwiecień 2013, 16:43

Sprawdź warstwy - być może jest tam zablokowana opcja drukowania (lub dokument znajduje się poza obszarem roboczym). Jak nie pomoże, dołącz plik.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group