Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Corel R.A.V.E. - Corel PaintShop Photo Pro X3 - kompresja na jpg

motowronski - 15 Czerwiec 2010, 19:22
Temat postu: Corel PaintShop Photo Pro X3 - kompresja na jpg
Witam!
Zakupiłem kilka dni temu program Corel PaintShop Photo Pro X3.Program wykorzystuję do obróbki zdjęć.Generalnie są to pliki TIF,które po obróbce zapisuję jako JPG.I tu pojawia się problem.W menu klikając na OBRAZEK i wybierając ZMIEŃ ROZMIAR mogę zmienić szerokość i wysokość oraz rozdzielczość.Nie znalazłem jednak możliwości wpływu na stopień kompresji co powoduje,że moje zdjęcia tracą dużo na jakości.Proszę o radę w jaki sposób moge zmieniać stopień kompresji.
Pozdrawiam Marek

wawel - 15 Czerwiec 2010, 20:12

Nie ten dzial, to dzial dla programu Corel R.A.V.E (prog. do animacji swf)
Wiec proponuje umiescic post we wlasciwym dziale tym bardziej ze do dzialu R.A.V.E malo kto zaglada bo prawie nikt nie uzywaj juz tego prog. wiec szanse ze ktos to tutaj znajdzie sa mniejsze.
Co do pytania, programu PaintShop Photo Pro nie znam ale wiekszosc programow graficznych ma takie opcje gdzies do wyboru przy zapisie do jpg lub przy eksporcie.
I ten zaawansowany program tez powinien to miec, zwlaszcza ze sa nawet takie proste programy ktore robia taka konwersje z lini polecen, tam podaje sie wartosc kompresji i plik z takimi parametrami jest zapisywany.
pozdr.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group