Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Propozycje i uwagi - Próby włamań na konta użytkowników

roland - 15 Luty 2011, 12:45
Temat postu: Próby włamań na konta użytkowników
W ciągu kilku ostatnich godzin otrzymałem kilkanaście listów z informacjami, że nastąpiły próby błędnego logowania. W związku z tym konta tych osób zostały czasowo zablokowane.

Forum jest ustawione w ten sposób, że po 10 błędnych logowaniach, konto zostaje zablokowane na 40 minut. Po tym czasie można ponownie się zalogować podając poprawne hasło. W związku z atakiem, zmniejszyłem limit błędnych logowań do 3.

Niestety nie jestem w stanie sprawdzić spod jakiego adresu IP następowały te próby. Jednak zwróciłem się z prośbą do administratora serwera o wyśledzenie i zablokowanie tego adresu.

timex - 21 Luty 2011, 09:12

Dostałem maila w sprawie zablokowania mojego konta po nieudanych próbach logowania. Potwierdzam, że to nie ja się logowałem.
miszcz301 - 21 Luty 2011, 09:41

u mnie to samo, już parę razy
changela - 21 Luty 2011, 10:20

u mnie to samo
Kazuba - 28 Luty 2011, 22:40

Dziś otrzymałem wiadomość na pocztę o próbach logowania na moje konto, a nie logowałem się :evil:
roland - 1 Marzec 2011, 13:02

Niestety na czasowe blokowanie kont nie mam wpływu. Widocznie jakiś bot się uparł, a one potrafią korzystać z różnych IP.

Pojawił się też inny problem. Klika osób otrzymało maile z reklamą wysłane z forum przez innego użytkownika. Co prawda forum nie udostępnia adresów e-mail użytkowników, ale poprzez forum można wysłać list. Jeżeli ktoś nie chce, aby inni użytkownicy mogli wysyłać mail na naszą skrzynkę, należy wejść do naszego profilu, a następnie obok wiersza Pokazuj mój Adres Email zaznaczyć Nie. Dzięki temu zniknie button E-mail pod naszymi postami. Kontakt z nami inni użytkownicy będą mieli jedynie poprzez PW.

ABu - 1 Marzec 2011, 13:16

Skoro bot wysyła maile, to najprawdopodobniej włamał się już komuś na konto. W tej sytuacji najlepsza byłaby akcja pod tytułem 'zmieniamy hasła'.
roland - 1 Marzec 2011, 14:20

Na razie tylko kilku userów zgłosiło ten problem, więc mam nadzieję, że to użytkownik Laurka (już usunięty) ręcznie wysłał kilka postów. Ale zmiana haseł na pewno nie zaszkodzi.
maroQ - 1 Marzec 2011, 21:19
Temat postu: Kolejna próba włamania.
Znowu dostałem maila z informacją, że ktoś próbował mi się włamać na konto. Ostatecznie zmieniłem hasło na dłuższe i bardziej skomplikowane. Wcześniej nic nie zgłaszałem bo w końcu jestem nowy na tym forum, ale teraz zgłaszam że takie coś miało miejsce.
Cysorz - 1 Marzec 2011, 22:21

Też miałem próby włamania.
roland - 4 Marzec 2011, 11:52

Przeglądam ustawienia osób które mi zgłaszały, że pojawiły się u nich próby błędnego logowania. Jest w nich zapisany ostatnio użyty adres IP spod którego nastąpiło błędne logowanie. Nadałem bany na te adresy. Jeżeli jednak u kogoś pojawią się problemy z logowaniem to proszę o kontakt.

Niestety bot loguje się spod różnych adresów, oto kilka końcówek przykładów domen:
formlessnetworking.net
fuckingfrogs.fr
tritn.nl
ownit.se
gaoland.net

roland - 4 Marzec 2011, 13:10

O takich problemach z botami pisze wielu adminów na forum dotyczącym phpBB by Przemo. Niestety okazuje się, że blokowanie adresów IP nie pomaga, boty logują się z coraz to nowych adresów. Znalazłem mod napisany przez maminowiec który ma zapobiegać takim przypadkom, ale coś nie chce mi działać.
kula69 - 5 Marzec 2011, 23:33

u mnie też próbował
Artur Miernik - 23 Kwiecień 2011, 20:48

Zawsze znajdą się bydlęta, które będą chciały zniszczyć rzeczy nie dość, że potrzebne, to powstałe pro publico bono.
Przed laty istniało inne forum corelowe - corel.oferuje.pl. Początkowo było tam kilka włamań zakończonych wstrzymaniem funkcjonowania strony. Prowadzący każdorazowo przywracał stan z dnia poprzedniego odtwarzaniem bazy danych z kopi zapasowej. Później nastąpiły regularne i częste ataki tak, że forum zaprzestało działalności i nie podniosło się do dziś dnia.

Może to gówniarzeria, a może ta sama zorganizowana swołocz, która doprowadziła do upadku poprzednie "nasze" forum?

----dodałem:
Częściowym rozwiązaniem problemu może być logowanie poprzez https. I powinniśmy wziąć pod uwagę, że możemy mieć "kreta".


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group