Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Propozycje i uwagi - Roland zrób coś

Luzik - 29 Czerwiec 2011, 23:15
Temat postu: Roland zrób coś
aby przynajmniej ten wątek był pozbawiony lamerów, którzy nie widzą o chociażby klawiszu F1.
Są tu wspaniali koledzy chcący pomagać, ale tematy poruszane przez nowicjuszy w corelu powinny być przeniesione do osobnego tematu np: POCZĄTKUJĄCY.

pozdro
Luzik

BaLoOn1 - 30 Czerwiec 2011, 07:51

Twój post raczej powinnien być w dziale "Propozycje i uwagi" a nie w tym miejscu:/
kula69 - 30 Czerwiec 2011, 08:38

Luzik napisał/a:

ps. chcesz pogadać jak pracowało się w Corel 1.03 i windows 1 (ega)?

Luzik

możemy i dlaczego cd3 nie mógł być instalowany na dużych dyskach, ale nie o szpan tu chodzi tylko o pomoc. Czasami człek się wścieka, że ludzie nie wciskają F1, ale działamy nie raz jak pogotowie i hej... tak ma być. Czasami się wynika z tego niezła dyskusja która daje b.dużo każdemu. I tak ma być, bo to jest forum

roland - 30 Czerwiec 2011, 08:43

Ciężko będzie wyznaczyć granicę pomiędzy pytaniem lamerskim, a nie. Tym bardziej, że czasami lamerskie pytania dają podstawę do ciekawych wywodów. Ja byłbym raczej przeciwny wprowadzeniu takiej kategorii, ale jeżeli vox populi będzie innego zdania to nie ma problemu. Proszę więc o dyskusję. Z tym, że potrzebowałbym moderatorów do dbania o "czystość" działów.
kula69 - 30 Czerwiec 2011, 20:08

roland, dla mnie jak wspomniałem jest dobrze - nie raz przy "prościutkim" temacie robiła się fajna dyskusja, z której można było się czegoś nauczyć.
s-p-i-n - 30 Czerwiec 2011, 20:11

moze zrobic w "pomoz mi wykonac rysunek" ograniczenie ze moga tam pisac osoby ktore np. maja 10 postow - i to wyeliminuje osoby, ktore zagladaja tylko gdy potrzebuja tylko rysunku bez udzialu swojego wkladu, tylko z drugiej strony jak ktos nie bedzie mogl zalozyc tam tematu to wrzuci gdzie popadnie
Luzik - 30 Czerwiec 2011, 21:01

to tutaj też?
http://corel.wodip.opole....97957eb601390ce
ręce i nogi opadają
Luzik

Luzik - 30 Czerwiec 2011, 21:12

BaLoOn1 napisał/a:
Twój postak merytorycznie mówisz czyt raczej powinnien być w dziale "Propozycje i uwagi" a nie w tym miejscu:/

tak merytorycznie piszesz, czy tak aby zaistnieć?

Luzik

Cysorz - 30 Czerwiec 2011, 21:28

s-p-i-n napisał/a:
moze zrobic w "pomoz mi wykonac rysunek" ograniczenie ze moga tam pisac osoby ktore np. maja 10 postow - i to wyeliminuje osoby, ktore zagladaja tylko gdy potrzebuja tylko rysunku bez udzialu swojego wkladu, tylko z drugiej strony jak ktos nie bedzie mogl zalozyc tam tematu to wrzuci gdzie popadnie


Dobrze gada (choć pisze byle jak), dać mu piwa :D

changela - 30 Czerwiec 2011, 21:47

s-p-i-n napisał/a:
moze zrobic w "pomoz mi wykonac rysunek" ograniczenie ze moga tam pisac osoby ktore np. maja 10 postow - i to wyeliminuje osoby, ktore zagladaja tylko gdy potrzebuja tylko rysunku bez udzialu swojego wkladu, tylko z drugiej strony jak ktos nie bedzie mogl zalozyc tam tematu to wrzuci gdzie popadnie


albo stworzy 10 postów żeby zadać pytanie i powstanie tu "śmietnik"

choć upór w zadawaniu pytań i postawa oczekująco roszczeniowa sprawia że nie chce czytać postów

może logować tylko tych którzy zapoznali się z Podstawami Obsługi Programu?

Struna - 30 Czerwiec 2011, 22:17

Lepiej zrobić osobny dział dla początkujących do zadawania pytań i wtedy kto nie chce to nie będzie musiał tam zaglądać ;)

Druga sprawa jest taka, że więcej tematów, to więcej trafień w wyszukiwarkach, dzięki czemu łatwiej to forum znaleźć. Fajnie jakby było tu jeszcze więcej takich co mają pojęcie na temat Corela, grafiki i całej reszty tego "światku". Z pozostałymi można sobie poradzić, albo po prostu olać.

Luzik - 1 Lipiec 2011, 14:00
Temat postu: changela i struna
Właśnie określiliście w sposób zjadliwy to o co mi chodziło.
Ciekawe i bardzo ciekawe tematy są zabijane przez lamerów i ciężko się jest przedrzeć do sedna dyskusji.

pozdrawiam
Luzik

s-p-i-n - 1 Lipiec 2011, 14:37

Struna napisał/a:
Lepiej zrobić osobny dział dla początkujących do zadawania pytań i wtedy kto nie chce to nie będzie musiał tam zaglądać ;)

Druga sprawa jest taka, że więcej tematów, to więcej trafień w wyszukiwarkach, dzięki czemu łatwiej to forum znaleźć. Fajnie jakby było tu jeszcze więcej takich co mają pojęcie na temat Corela, grafiki i całej reszty tego "światku". Z pozostałymi można sobie poradzić, albo po prostu olać.
ja uwazam ze cale forum sluzy poczatkujacym, ale niektorzy troche naginaja nasza dobra wole :)
wawel - 1 Lipiec 2011, 15:47

roland napisał/a:
... do dbania o "czystość" działów.

W ramach dbania o takowa czystosc, moze pewne nicki, avatary powinny byc niedopuszczone do uzywania na forum? Zreszta regulamin tez cos mowi o pewnych tresciach.
http://corel.wodip.opole....topic.php?t=204
pozdr.

Luzik - 1 Lipiec 2011, 20:43
Temat postu: no właśnie
nie żebym był jakoś obrzydliwy, ale..wawel ma rację.
Ja mu nie odpisuję i już

roland - 2 Lipiec 2011, 08:14

wawel napisał/a:
W ramach dbania o takowa czystosc, moze pewne nicki, avatary powinny byc niedopuszczone do uzywania na forum? Zreszta regulamin tez cos mowi o pewnych tresciach.


Tak, masz całkowitą rację wawel, starałem się to ignorować, ale chyba źle zrobiłem. Skontaktowałem się z rzeczoną osobą i liczę na polubowne rozwiązanie.

Sponsi - 2 Lipiec 2011, 09:29

Wydaje mi się, że warto przynajmniej "zadbać" (w sensie czyścić) wątki z prośbami o prace bez najmniejszego nakładu sił od autora wątku.

W ogóle na forach takich, jak to są dwie drogi podejścia do stylu forum - mega hiper profi, z regulaminem takim, że 3/4 wątków ląduje w koszu albo podejście luźniejsze, ale za to z porządnie posortowanymi działami.

roland - 2 Lipiec 2011, 09:47

Dlatego też jest dział "Pomóż mi wykonać rysunek", który z założenia ma być właśnie dla osób z minimalną znajomością Corela, ale potrzebującymi jakieś pomocy. Zdaję sobie sprawę, że niestety część takich próśb to "zadania domowe", wykonanie za kogoś projektu, trasowanie, itp. Dlatego ten dział wydzieliłem, aby osoby nie chcące zajmować się takimi prostymi pytaniami nie musiały tu zaglądać. Natomiast największym problemem jest zawsze to czy pytania lądują w odpowiednich działach. W miarę możliwości i wolnego czasu staram się w jakiś sposób porządkować działy. Dlatego z chęcią powitam kogoś do pomocy.
Sponsi - 2 Lipiec 2011, 11:56

Ta, ale to jest "pomóż mi", a nie "zrób za mnie" i powinniśmy piętnować takie tematy. Warn (są tu ostrzeżenia?), a jak się upiera - ban i koniec. Ja bym chciał, aby to było forum kreatywne-motywujące, a nie webhelp dla gimnazjalistów : /
joannaw.79 - 2 Lipiec 2011, 12:51

Cytat:
Ja bym chciał, aby to było forum kreatywne-motywujące, a nie webhelp dla gimnazjalistów : /


z tego powodu tu weszłam.

kula69 - 3 Lipiec 2011, 17:50

A może zrobić dział "wykonaj za mnie" ale płatny na jakiś szczytny cel?
roland - 4 Lipiec 2011, 08:34

kula69 napisał/a:
A może zrobić dział "wykonaj za mnie" ale płatny na jakiś szczytny cel?

A kto będzie skarbnikiem? :lol: A, no i kto będzie się rozliczał ze skarbówką? :cry:
Tylko, że wtedy wszyscy będą omijali taki dział. A do płatnych prac jest już dział Zlecę/wykonam pracę, jednak w nim piszą tylko Ci którzy wiedzą ile czasu i pracy wymagają niektóre zadania. Ci którzy potrzebują zadania domowego na jutro rano i tak napiszą gdzie indziej.

kula69 - 4 Lipiec 2011, 09:50

roland, masz racje -głupi pomysł

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group