Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Webdesign, layout - Strona internetowa

kiniusm - 13 Lipiec 2011, 09:31
Temat postu: Strona internetowa
Witam, mam pytania odnosnie tworzenia stron internetowych.
- W jakich wymiarach (pix) najlepiej utworzyc taką stronkę?
- Czy lepiej zrobic to w corelu gdzie juz wiem co i jak mniej wiecej ze soba dziala czy polecacie jakic inny program ( dla zupelnego laika w tej sprawie) ?
z gory dzieki

ABu - 13 Lipiec 2011, 10:07

Obecnie powinno się projektować strony o szerokości ok. 980-1000px. Wysokość strony zależna jest od treści, więc może się zmieniać.

Do tworzenia strony może być PhotoPaint z wykorzystaniem narzędzia "Kawałkowanie obrazka", choć kod wygenerowany przez PP jest zdecydowanie przestarzały i bardzo niewygodny w edycji. Dodatkowo - i tak wygenerowany kod wymaga przeróbek, więc oprócz PhotoPainta trzeba mieć również dobry edytor, polecam SCiTE - ma kolorowanie składni HTML i umie obsłużyć kodowanie UTF-8 co jest podstawą.

wawel - 13 Lipiec 2011, 16:08

Corel oferuje tez od jakiegos czasu produkt o nazwie Corel® Website Creator™ X5
do stron www.
W pakiecie z Corel X5 jest tez Swish - to taki odpowiednik flasha, w nim tez mozna zrobic strone.
Przyjmne wrazenie wywarl na mnie kiedys trial Fireworks'a.
To cos dla kogos kto nie zna html-a, css - program sam generuje kod stron i potrafi to zrobic poprawnie.
Sposobow na zrobienie stron jest duzo, i kazdy z projektujacych sam wybiera narzedzia te ktore mu najbardziej odpowiadaja.

paweer - 22 Styczeń 2014, 15:22

Oczywiście jeśli samemu nie ma się większego pojęcia w kodzie strony to takie narzędzia znacznie ułatwią pracę : >

http://www.mhp.com.pl

Offseciarz - 8 Lipiec 2014, 21:20

Poczytaj troche o gridach i responsywnych stronach. To dzisiaj standard. Od razu zobaczysz jakie szerokości trzymać
dolavor - 4 Marzec 2016, 11:38

Ja bym to zrobił w jakimś programie, bo tak jest zwyczajnie łatwiej.
restauro - 4 Marzec 2016, 12:49

NASZ ARCHEOLOG ZNOWU COŚ ZNALAZŁ .
Cysorz - 4 Marzec 2016, 17:01

Ale za to jaka precyzyjna odpowiedź :-D .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group