Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Pomóż mi wykonać rysunek - jak wykonać efekt wypalonego napisu

glasgowianka - 19 Sierpień 2011, 16:31
Temat postu: jak wykonać efekt wypalonego napisu
Znalazłam tutorial lecz w photoshopie
Potrzebuję instrukcję jak wykonać dokładnie taki efekt w corelu
http://kyleve.net/2008/04...ood-burn-effect

Cysorz - 19 Sierpień 2011, 17:09

Chodzi Ci o ten napis "Hello"?
glasgowianka - 19 Sierpień 2011, 17:43

Nie! Pomyliłam linki. :oops:
ten właściwy http://3.bp.blogspot.com/...00/wyaplone.png

chezare - 20 Sierpień 2011, 15:30

Nie ma chętnych żeby pomóc koleżance?
Nie mam w tej chwili pod ręką Corela żeby sprawdzić czy moja teoria może być prawdziwa.
Tak na oko, to tekst jest wypełniony teksturą i dodana jest jakaś soczewka, która powoduje, że jest to częściowo przeźroczyste. Z tymi "przypaleniami" w niektórych miejscach sprawa jest chyba prostsza ale nie chciałbym w tej chwili strzelać, bo wydaje mi się, że można to zrobić paroma sposobami. Najprościej byłoby gdybyś podała link do tego tutoriala, to by się go przełożyło na język Corela.

jebuem - 20 Sierpień 2011, 16:16

wrzucony w google link do obrazka i voila jest tutek dla ps
http://grafikapanfu.blogs...-photoshop.html

tylko co dalej :)

chezare - 20 Sierpień 2011, 17:02

Co dalej? Dalej to zainstaluję PhotoShopa i przebadam krok po kroku co się dzieje z tym napisem. Znalezienie sposobu na zrobienie tego narzędziami Corela nie będzie chyba takie trudne :-) Albo będzie? W każdym razie wygląda na to, że moje pomysły, psu na budę się zdadzą.
glasgowianka - 20 Sierpień 2011, 17:36

No właśnie chłopaki pomóżcie koleżance. Kobieta w potrzebie!
Chezade jeśli odkryjesz ten magiczny sposób na wykonanie takiego efektu w corelu to powiem że jesteś wielki i stawiam piwo. Mianowicie moje logo w zamyśle ma wyglądać jak wypalone w drewnie , samo logo gotowe tylko jeszcze ten efekt :cry:

kula69 - 21 Sierpień 2011, 20:49

to o coś takiego chodziło?
Sorki chyba viola znów nawala

glasgowianka - 21 Sierpień 2011, 21:35

kula69 chętnie obejrzę lecz nie ma załącznika :-/
chezare - 21 Sierpień 2011, 22:08

Kula, cyganie jeden, dywersję mi tu jakąś robisz? To ja ściągam PhotoShopa, a to małe nie jest. Próbuję połapać się gdzie jest co, bo w życiu tego nie używałem. Prawie już czuję smak tego szkockiego piwa, a ty co? Dziób mi wsadzasz do kufla? :-)
Tak poważnie to też chętnie bym zobaczył co wykombinowałeś, bo coraz bliższy jestem nabawienia się jakiejś depresji albo nerwicy. W Corelu nie da się dodać pięciu cieni naraz :-)
Za chwilę wywalę PS razem z komputrem.
Nie martw się koleżanko, wspólnymi siłami coś się wykombinuje, choć to może chwilę potrwać :-)

Cysorz - 21 Sierpień 2011, 23:48

Nie, chezare - jak już zaczniesz go używać to go nie wywalisz ;)
PS we współpracy z Draw to naprawdę potężne narzędzie! Powtórzę to jeszcze raz: POTĘŻNE NARZĘDZIE! Warto też zapoznać się z plug-in'ami do niego - ja na przykład uważam Extensis Intelihance Pro za dodatek tak samo przydatny jak cały PS...

kula69 - 22 Sierpień 2011, 08:21

Zrobiłem to tak:
1. Znalazłem tło
2. napisałem tekst
3. zrobiłem z niego maske
4. z tła dałem efekt fazy
5. napis dałem ciemne wypełnienie i rozmycie
6. wysłałem na www.voila.pl
7. voila ol..a ten plik :-D

DzumA - 78 - 22 Sierpień 2011, 14:22

mnie wyszło coś takiego:

http://imageshack.us/phot.../846/panfu.jpg/

chezare - 22 Sierpień 2011, 20:01

Dżuma, Kula jest chyba trochę bliżej chociaż za ostro przypalił :-) .
To chyba nie jest zła droga. Nie jest problemem zrobienie tego co jest pod powierzchnią napisu, kłopot jest z przypaleniem poza jego krawędziami. Zwróćcie uwagę, że to nie jest regularne. Może wyjściem byłaby jakaś operacja na poszczególnych literach? Ja do jutra nic nie wymyślę, bo jestem trochę ugotowany w robocie.
Kombinujcie.

kula69 - 22 Sierpień 2011, 21:47

no można by miejscami użyć ściemnienia oraz gumki i będzie git. Robiłem to jako wstęp do pomysłu bez dopracowania szczegółów, postaram się dopracować
glasgowianka - 25 Sierpień 2011, 17:32

Kula69 osiągnąłeś najbardziej zbliżony efekt o jaki chodziło. Chezare nie przejmuj się tak tym piwem , może kiedyś będzie okazja. Zbroiłam się w cierpliwość bo myślałam że wspólnymi siłami coś się wykombinuje a tym czasem okazało się że zamiast w cierpliwość powinnam się uzbroić w PS. Kula jak dopracujesz pochwal się wynikiem.
DzumA - 78 - 27 Sierpień 2011, 22:54

coś próbowałem eksperymentować ale wyszło dziwadło
wytłumaczcie mi proszę o co chodzi ?
dałem PrtScrn mojego wypalania - przy pewnym powiększeniu widać jakiś tam stworzony efekt - ale jak powiększę - owy efekt się zatraca - co więcej jak eksportuje projekt to niestety nic z tego nie wychodzi - jak na powiększonym zdjęciu.



Skąd takie zakłamanie ??
Za dużo użytych efektów ??

chezare - 27 Sierpień 2011, 23:13

Myślę, że to się bierze z mizernej rozdzielczości monitora?
Jak to mówią, podobny z daleka do Gregory Pecka :-)

restauro - 13 Kwiecień 2019, 12:44

https://www.youtube.com/watch?v=CCC12FT3iOc

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group