Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Ramki - ramka świadectwo

ben. - 14 Maj 2007, 19:06
Temat postu: ramka świadectwo
Witam potezebuje zrobić świadectwo certyfikat legalnie wystawiane oczywiście.
Potrzebuje tła ramki ? Może ktoś ma ? gdzie szukać? płyty z clipartami sa niestety daleko.

kreart - 14 Maj 2007, 23:17

proponował bym stworzyć gilosz. Jest przy tym trochę pracy, ale bardzo ciężko to podrobić ;)

nie wiem jak wytłumaczyć w kilku słowach zasadę tworzenia giloszy

Mniej więcej chodzi o przecinanie się cienkich linii pod różnymi kątami oraz z różnym natężeniem kolorystycznym (odcień 30-10 proc seledynu, purpury, fioletu, żółtego - te kolory nie przenoszą się przy kserowaniu oraz kopiowaniu światłem w prawidłowy sposób), dzięki temu ciężko jest je podrobić...

Jeśli zanjdę kapkę czasu, spróbuję wykonać kawałek gilosza i zamieścić go tutaj...

PS. typowym przykładem giloszy (w tle) są świadectwa urodzenia, ślubu zgonu itd.

anonymus - 15 Maj 2007, 00:49

Jednym z rozwiązań jest programik/wtyczka do Corela o nazwie "SecuriDesign". Tyle, że nie generuje on "tła ramki" ale krzywe Beziera. W innym przypadku pozostaje ręczna, mozolna dłubanina, jak powyżej napisał kreart - a jeżeli ktoś zna inne konkretne sposoby to chętnie o nich poczytam, bo robię sporo dokumentów wymagających właśnie takich zabezpieczeń.

Poniżej prosty przykład:

kreart - 16 Maj 2007, 11:23

piękna ta wtyczka - nie znałem jej ;)
dzięki

kreart - 22 Maj 2007, 15:58

akurat robiłem gilosz - mniej więcej tak to wygląda ....
vola - 28 Wrzesień 2009, 20:36

witam interesuje mnie taki gilosz jak na dyplomie inżynierskim lub mgr, są take same. Chyba jest możliwość wykonania tego w corelu, napewno się opłaci.
Pozdrawiam
artur.wolo@wp.pl

Highflyer - 15 Październik 2009, 10:46

Dla zainteresowanych giloszowaniem ;)
nebari - 11 Luty 2011, 08:57

Witam
po intensywnych poszukiwaniach znalazłęm ten wątek i odgrzeję temat rozwiązanie Highflyer, jest bardzo ciekawe ale dotyczy okręgów hmm po dłuższej zabawie zamierzony efekt jest do osiągnięcia ale to nie to, za to SecuriDesign byłby w dechę ale działa tylko 14 dni :-( czy jest coś co zamieniło by SecuriDesign a dało zbliżone efekty ??

nietoto - 25 Lipiec 2022, 15:43

Mam pytanie. Czy nie można użyć zwykłej ramki?


_________________
https://www.polbg.com/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group