Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Tutoriale - Tworzenie własnych pędzli

s-p-i-n - 28 Październik 2012, 16:30
Temat postu: Tworzenie własnych pędzli
Często tworząc różnego rodzaju projekty przychodzi nam do głowy by zrobić jakieś wywijasy, florale itp. Na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że jest z tym dużo zabawy, bo kształty bywają bardzo skomplikowane. Dla przykładu prosty projekt pięciolinii.



lub



Przy tworzeniu różnych rodajów kształtów bardzo przydatne są pędzle, które możemy stworzyć sami.

W przypadku pierwszej pięciolinii, tworzymy w pierwszej kolejności wzór pędzla (5 linii połączonych w jednym punkcie i zgrupowanych ze sobą - Ctrl+G).



W kolejnym kroku wybieramy narzędzie środki artystyczne i zapisujemy nasz pędzel pod dowolna nazwą z rozszerzeniem CMX.



Teraz już możemy rysować kształty do woli i według uznania.





PS. nuty w przypadku rysowania pięciolinii można znaleźć jako fonty.

gogman - 31 Październik 2012, 11:53

Jako że jestem beton z corela - dla mnie przydatny tutek :)
Pozdrawiam

hadriyagee - 2 Luty 2013, 07:34

ok, chess rivals
syed20 - 25 Październik 2014, 09:53
Temat postu: sultan
Od razu się przyznam, że do tego poradnika zainspirował mnie materiał znaleziony w sieci. Ponieważ był on jednak przeznaczony do wykonania w programie rastrowym, postanowiłem przerobić go na wersję wektorową. Oczywiście zdjęcia wstawiane do niniejszego fotoalbumu nie są wyginane zgodnie z kształtem kartki, jednak najczęściej nie powinno sprawiać to kłopotu w prostych zastosowaniach tego poradnika.
Artur Miernik - 27 Listopad 2014, 13:05

Dasz radę wrzucić obrazki na jakiś normalny serwer? Bo, przez ten ifotos.pl, cała Twoja praca poszła na marne.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group