Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Plotery i poligrafia - ploter drukującą - tnący (tani i dobry)

dj_maras - 27 Wrzesień 2014, 15:54
Temat postu: ploter drukującą - tnący (tani i dobry)
Witam,
Nie szukam dwóch ploterów, taniego i dobrego - ale coś pomiędzy w jednym kawałku...
obecnie mam roland sp400i i daje radę... 137cm
a znacie coś dobrego niekoniecznie rolanda ok 110cm ?
zależy zeby wycinał po obrysie...
co możecie polecić ???
Pozdro

projekt_art_ - 4 Październik 2014, 01:01

odradzam kupno myszny drukująco tnącej ... rozcząsałem się na tym tematem dosyc długo i wybrałem mutha 1,2m i summe . Niebo lepiej jest jedno mi sie drukuje a drugie wycina ( jak mam mało czasu to zapier....la tak że znajomi się dziwią jak to loto) . Poza tym priorytet dla mnie to prędkość i dokładnoś wycinania, w summie zapodam 800mm/s + turbocut i jest jazda np. 1000 małych kółeczek mam w moment . a przy rolandzie to musze czekać co by druknoł apotem wolno wycioł...... Po za tym docisk podczas wycinania w takich maszynach all in one jest słabszy niz w maszynie "dobrej" tylko tnącej , czyli może pojawić się problem podczas cięcia folii do znaków drogowych ( grubych) , na pewno nie przetnie folii fotoluminescencyjnej). Kolejna kwestia jak będzieszchciał coś zalaminować laminatem z rolki to przy takimrolandzie wysuniesz sobie np0. 2m2 foli na podłoge ręcznie nalepisz laminat a potem wsuniesz spowrotem do cięcia ? . Jedyny plus jaki widzę to niewielka oszczędność materiału ponieważ nie traci się miejsca pod czas druku na markery lub jakieś znaczniki do cięcia. Jeżeli jesteś pewny że będziesz miał mało klientów i nie zależy ci żeby czasem wydruk laminować, nie chcesz dwuch zleceń naraz wykonywać to kup taką maszynę. Nie kupuj nic używanego raz kupiłem i nigdy więcej ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group