Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Moje prace - POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

DoluDesign - 27 Grudzień 2015, 12:31
Temat postu: POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

Shame - 27 Grudzień 2015, 20:12

:poklon :poklon
kula69 - 28 Grudzień 2015, 01:05

brawo
kula69 - 28 Grudzień 2015, 01:11

z innej beczki - czy Twoja drukarnia stosuje kolory laserunkowe na plastizolach lub wywab, bo można by pokusić się o "przestrzenność" tego wzoru. Ot - taka se myśl.
Shame - 28 Grudzień 2015, 10:33

kula69 napisał/a:
kolory laserunkowe na plastizolach lub wywab


Qué? :shock: :?:

DoluDesign - 28 Grudzień 2015, 12:10

Dziękóweczka

Tutaj tylko wykonałem projekt, nie wiem gdzie to będzie drukowane

kula69 - 29 Grudzień 2015, 00:11

Shame, to takie techniki w druku na tkaninach ciut mało znane :) . KOLORY laserunkowe - dodajesz bazy do farby zrobionej z CMYK-a plastizolowego (baza przeźroczysta) lub tą samą bazę do bieli podkładowej ale nie kryjącej i masz efekcik fajny na koszulce :) eksperymentowałem z tym kiedyś zwłaszcza w rastrach jak połączysz to i dodasz biel kryjącą (docelowy) jako 2 kolor jest miło. A wywab to tak najprościej metoda pozbawienia koszulki nadanego przez producenta koloru: na karuzeli sitem kładziesz masę wywabową i pod wpływem temperatury kolor znika (teoretycznie - nie zawsze i nie koniecznie powstaje czysta biel) wtedy możesz zastosować farby wodne laserunkowe i tyż jest fajnie bo wydruk nie jest jak "blacha" z plastizolu, tylko delikatny w dotyku. No ale karuzela minimum 6k bo 1 ramię idzie na wywab 2 ramię na ewentualną biel aby wyrównać podkład lub kolor dodatkowy 4 ramiona na CMYK jeśli blaty są z chłodzeniem to bym je wyłączył przynajmniej na wywabie. Jeśli dodatkowe efekty to karuzela 8 lu więcej kolorów. :-D alem się rozpisał mam nadzieje, że wyjaśniłem a nie zaciemniłem :)
Shame - 29 Grudzień 2015, 09:28

kula69 :poklon wszystko jasne (mniej więcej). Z drukiem na tkaninach mam doświadczenie mniej niż małe. Jedynie sito i termotransfer, ale i to w ograniczonych zakresach. Znaczy się projekty były proste, jasne i czytelne, bez wodotrysków (głównie cele reklamowe), a sam druk zlecany - nigdy sam tego nie robiłem. Dzięki za info.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group