Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w Corelu można stworzyć obiekt który ma cień lub lustrza
Autor Wiadomość
Seibian 
Początkujący


Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 22:14   Czy w Corelu można stworzyć obiekt który ma cień lub lustrza

Mam pytanie w przyszłości chciałbym stworzyć stronę o swoim psie. I przeglądając internet chciałbym aby ta strona była zrobiona we Flash. NA tej stronie chciałbym umieścić zdjęcie swojego psa co jest w tym przypadku oczywiste ale chciałbym aby pies jego sylwetka odbijała się w podłożu albo rzucała cień i czy jest to można uzyskać w Corelu czy raczej w Photoshopie . Nie proszę o gotowy przepis ale wskazówkę chciałbym sam się tego nauczyć ale nie wiem w jakim programie.Podam adres strony min na której znajduje się taki efekt .Pytałem na innych forach ale nie dostałem odpowiedzi a prosze tylko o podpowiedź.

http://www.flashmint.com/show-template-1574.html

Na innych stronach o zwierzakach są podobne efekty wygląda to jakby np pies sfotografowany był na białym lustrzanym podłorzu.

Dziękuje za odpowiedź
 
 
Seibian 
Początkujący


Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Kwiecień 2009, 22:17   

Dodaje iż w temacie grafiki i ogólnie informatyki jestem zielony i dopiero zaczynam miją przygodę min od kilku dni ucząc się rysowania w Corelu więc proszę o wyrozumiałość.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 11:16   

Mozna to zrobic i w CorelDRAW i Corel Photopaint, i w innych programach do grafiki.
Do wyboru jest wiele od darmowych typu Gimp, Krita, lub cos od Adobe (ps, illustrator, FreeHand) lub np. Xara.
Musisz sobie powielic krztalt ktory ma byc odbiciem - ustawic jego stopien krycia na mniejszy niz 100% i zastosowac odbicie lustrzane. Mozna uzyc np: interakcyjnej przezroczystosci.
To tyle o samej grafice, kolejny krok to wrzucenie tego do programu ktory zrobi z tego plik swf (flash) wiec jesli Corel to RAVE (byl w pakietach z Corelami od wer. 10 do 12), moze tez byc Swish, lub Flash i tam juz robic reszte...
 
 
Seibian 
Początkujący


Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 22:31   

Dziękuje ci bardzo za odpowiedź. Postaram się tozrealizować wg twojej podpowiedzi.
To naprawdę fajne forum.To było moje drugie pytanie na forum na pierwsze również dostałem odpowiedź i to pomocną bo osiągnołem to co chciałem i teraz też to niesamowite.Zagoszczę tu na dłużej i mam nadzieję że z biegiem czasu ja również kiedyś będę komuśógł pomóc w miarę zdobycia wiedzy.
Jeszcze raz dziękuje.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13