Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Xara Xtreme 4... czy ktoś używa?
Autor Wiadomość
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Październik 2008, 16:25   Xara Xtreme 4... czy ktoś używa?

Hej,

W ostatnim Computer Arts była recenzja Xara Xtreme 4 Pro.. ściągnąłem trial i bardzo spodobał mi się ten program.. po paru godzinach doszedłem do wniosku, że to taki "Corel dla webmasterów"...

Czy ktoś z tego forum go używa? Jak go oceniacie? Będę wdzięczny za komentarze.

Nie jest aż tak drogi (jest nawet upgrade "z produktu konkurencji" hehe).. i może to się okazać dobrą alternatywą dla Corela wkurzającego webmasterów... hę?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 8 Październik 2008, 21:23   

http://www.talkgraphics.com/forumdisplay.php?f=54

Tu cos jest na temat programu, Xtreme i Xtreme Pro. Mozna poczytac te grupe/forum. To taka grupa/forum jak ta tylko o innym programie.
pozdr.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Październik 2008, 22:25   

Ale może ktoś stąd.. czy cuś : )
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 12:57   

Na linuxie jest Xara lx. Jest free.
I na tym koncza sie zalety tej wersji.
1. Brak cmyk-a w mapach bitowych
2. Nie importuje zew. tekstow.
3. Wspolpraca z innymi prgramami b. kiepska. Obsluguje rozszerzenia ai, eps, ps tylko ze otwiera je jesli sam je zrobi. Przy plikach z innych programow albo ich nie importuje albo zmienia kolory, badz gubi elementy, lub deformuje krzywe.
4. Opcje animacji wylaczone.
pozdr.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Czerwiec 2009, 18:36   

Kopacz : )

Ja dodam, że aktualnie korzystam z "5"... naprawdę świetna sprawa jeśli robi się grafikę na potrzeby Internetu..

Ta wersja Xary pod Linuksa jest stara jak świat.

Sporo rzeczy importuje (nie rozumiem tego o zewnętrznych tekstach? he?), poprawiono współpracę (nie wiem o które programy Ci chodzi, ale SVG lub nawet jako OLE z Corela kopiowane obiekty ładnie przeskakują jako krzywe). Co do problemów tych, które opisałeś, to są standardowe problemy, Corel też sporo "kaszani".. Xara nie jest tu jakoś bardzo wyjątkowo zła...

Opcje animacji? Tzn? Bo chyba nie chodzi o Flash? Nie bawię się flashem w Xarze, ale opcje są...

Podsumowując.. Xara Xtreme ma swoje minusy, ale ma bardzo dużo plusów, a jeśli ktoś, tak jak ja przez 2-3 lata dosłownie męczył się z Corelem, odnajdzie w Xarze "Corela dla webdesignu"... co prawda ostatnio przekombinowali i zaczęli bzdury pchać na siłę do nowej wersji, ale jeszcze nie jest tak źle...

Acha... jest jeszcze jeden duży plus.. stosunek możliwości do ceny!
Polecam!
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 30 Czerwiec 2009, 20:42   

Piszac o tekscie mialem na mysli to ze nie dziala w tej wersji import tekstu.
Tekst mozna napisac w programie, ale zadne inne zabegi nie powoduja jego wstawienia do progr.

Sponsi napisał/a:

Acha... jest jeszcze jeden duży plus.. stosunek możliwości do ceny!
Polecam!


Ceny oprogramowania to dopiero temat :-)
Dzis wlasnie widzialem ceny jakie maja byc na Windows 7 - bardzo "zachecajace"
W opr. graficznym tez sa bardzo zachecajace...
Taki photoshop elements to okolo 380 zl a pelny ps prawie 10 razy wiecej. I jak to jest z ta proporcja jakosci/mozliwosci do ceny?
Albo taki wiekowy Page Maker (sklad publikacji) jest sporo sporo drozszy od nowego pakietu Corela.
To tym bardziej dziwi ze w miejsce Page Makera tez sa juz inne nowsze programy.
Corel na tym tle wypada zreszta tylko troche lepiej...ale zawsze jest taniej.

Xare lx wyciagnalem bo chcialem ja ocenic widzac ceny nowego oprogramowania i spr. co jest warta.
Na platformie linux natomiast pozytywnie jakoscia zaskakuje darmowy Scribus..z wersji na wersje jest coraz lepszy. Do zdjec mamy Krite z obsluga cmyka czego Gimp nie ma, nie liczac tej wtyczki separate.
No i wszystko na platformie linux moze byc free.

To tyle tych dywagacji troche poza tematem ale w tym dziale to ........;-)
pozdr.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Czerwiec 2009, 21:38   

Wciąż nie kumam o co chodzi z tym tekstem.. chętnie to przećwiczę w piątce, jeśli wytłumaczysz...

Tja.. Windows 7 niezły tupet.. ale to boksy, także może puszczą jakieś OEMki dla samodzielnie składających.. pisałem o tym na centrumxp.pl w komentarzu newsa.. heh

Photoshop to jest tupet.. w USA są wersje studenckie po 300-400zł na nasze.. ba, są normalne boksy również tańsze..

Corel jest bardzo w porządku, raz, że wydaje starsze wersje po taniości, a dwa, że daje EDU w cenie już dość ludzkiej (tzn. pewnie student i tak skorzysta z pirata, ale ja jako nauczyciel bardzo chętnie kupuję co drugą wersję Corela i PSP)..

Na Xarę lx nie patrz nawet... podejrzewam, że jest sporo w tyle za 4 czy 5tką...
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 08:15   

Nie ma w tej wersji linuxowej importu tekstu z edytora tekstowego do xary.
Czyli nie mozna importowac plikow doc. rtf, txt. Copy paste tez nie dziala w odniesieniu do tekstu.

Tak ceny ps w USA sa duzo mniejsze niz tu.
pozdr.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 10:07   

Rzeczywiście, zimportować doc/rtf/txt to on tego albo nie recognized albo kaszani... ale szczerze, to ja nigdy tak nie robiłem w karierze... wrzucam tekst do notatnika, żeby wyczyścić formatowanie, potem normalnie ctrl+c, ctrl+v do edytora i tam sobie ustawiam... ale kopiowanie z wklejką na pewno działa, obrazki, tekst.. że luz..
O, Corel X4 to robi.. hmm..

Ale no tak.. to jest taka jedna z rzeczy, która dla wielu będzie uciążliwa i czymś w stylu "o, a tego to Xara nie umie".. ale z doświadczenia wiem, że ciężko przeforsować takie różne małe zmiany, niestety, na forum talkgraphics.com, gdzie niby zbierają takie prośby, wielu odpowiada "masz inne programy do tego".. i okazuje się, że Xara zamiast udoskonalać produkt, to dorzuca jakieś bzdurne opcje (teraz poszli w stronę webdesignu, ale zamiast małych, ułatwiających życie opcji - np. udoskonalone cięcie obrazka czy coś, wrzucają durne generatory całej strony)... ledwo, ledwo udało mi się przegadać tam ludzi, że bardzo ważną rzeczą w programie wektorowym będzie base line dla tekstu, bo jak równam dwa wyrazy, to ogonki z "y", "g" dodaje do wysokości wyrazu ..i gdy równam "mama" i "kawa" to "mama" jest ciut wyżej, bo "k" mi podbija wysokość... w ogóle czasem mam wrażenie, że na forach anglojęzycznych ludzie jacyś tacy mniej profesjonalni... że kliknać dwa razy i ma być gotowe na zasadzie kreatora... fuuu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13