Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
od czego zaczyancie tworzenie logotypów?
Autor Wiadomość
x3user
Początkujący


Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: z corelowa
Wysłany: 23 Wrzesień 2009, 12:21   od czego zaczyancie tworzenie logotypów?

Mam takie pytanko. Od czego zaczynacie projektowanie logotypu?
Chodzi mi o stworzenie oryginalnego logo dla mojej firmy. Chcę się zajmować kilkoma rzeczami, w sumie musiałoby być uniwersalne.
1. Mała poligrafia: zaproszenia ślubne, winietki, etykiety, drobne elementy dekoracji, ręcznie robione etc
2. Sprzedaż tych artykułów w sieci.
3. Sprzedaż odziezy
4. Tworzenie elementów graficznych: patrz opakowania, koperty, papier firmowy, wizytówki dla firm z mojego małego regionu


Podpowiedzcie coś na poczatek. Dopiero co ruszam z tym wszystkim :-)
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 23 Wrzesień 2009, 17:06   

1. dobry motywator ;-)
2. pomysl
3. wiedza o tym jak zprojektowac:
- kompozycja
- kolory
- uniwersalnosc pozniejszej prezentacji niezaleznie od wielkosci, i miejsca ekspozycji oraz techniki
- swiadomosc czym jest logo np: wiedza ze nie ma byc opowiescia o historii firmy czy przegladem produktow.
- powinno byc proste
- nie powinno zawierac calej palety kolorow (problem kosztow i wygladu)
- wiedza o tym czym jest ksiega CI - corporate identity i jak ja zrobic.
- przeslanie (symbolika) widzialem juz takie ksiegi znaku gdzie logo bylo opisywane tak jak i kolory razem z ich znaczeniem.

4. szkic koncepcyjny - moze byc na papierze
5. przygotowanie kilku wersji aby byl wybor.

i na koniec przygotowanie obok ksiegi znaku, loga w roznych wersjach kolorystycznych i w roznych popularnych formatach graficznych tak aby byl latwy dostep do niego - nieograniczony przez brak programu.

itd, itp, dosc duzo na temat projektowania znaku graf. juz tu bylo na forum, mozna poszukac.
pozdr.
 
 
x3user
Początkujący


Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: z corelowa
Wysłany: 24 Wrzesień 2009, 08:15   

A co byś mógł zaproponować dla mnie? Chodzi mi o podpowiedź, jakieś nakierowanie.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 24 Wrzesień 2009, 09:33   

Chodzi Ci o pomysl na konkretne logo? Jesli tak to wydaje mi sie ze to jest domena przypisana do tworcy, a skoro chcesz sie zajmowac tym co napisales to trzeba samemu cos wymyslic, bo za chwile dostaniesz zlecenia na papier firmowy, etykiete czy folder i trzeba samemu bedzie pracowac. To co wyzej napisalem to sa takie ramy w jakich dobrze jest sie trzymac bo moze byc tak ze cos wymyslisz a potem bedzie problem np: z prezentacja na roznych mediach.
Autor projektuje i szuka pomyslow, bierze rowniez za to odpowiedzialnosc przed odbiorcami.
Mozna zawsze obejrzec prace innych i zobaczyc jak podchodza do konkretnych zlecen, do stylistyki w powiazaniu z dzialalnoscia konkretnej firmy.
Linki znajdziesz na forum bo juz padaly pytania o proj. znakow graf. i obok wyjasnien byly tez linki do stron tworcow.

Jak cos przygotujesz to mozna te proj. wrzucic na forum do dzialu moje prace i pewnie sie ktos znajdzie kto cos dorzuci od siebie, majac przed oczami juz jakis konkret.
pozdr.
 
 
x3user
Początkujący


Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: z corelowa
Wysłany: 24 Wrzesień 2009, 10:15   

Źle mnie zrozumiałeś. Dla kogoś to co innego. Innaczej człowiek myśli. Dla siebie jest katastrofa. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14