Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
drukarka postscriptowa
Autor Wiadomość
Karolina 
Doradca
Karolina



Pomogła: 3 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 105
Skąd: łódź
Wysłany: 3 Listopad 2007, 19:47   drukarka postscriptowa

Witam

Mam problem z zainstalowaniem drukarki postscriptowej do Corel 12.Mam zainstalowane domyślne urządzenie postscriptowe,ale jak się dowiedziałam w naświetlarni,to to urządzenie może być przyczyną moich kłopotów związanych z czcionkami.W poprzedniej wersji jaką miałam(9) zainstalowałam sobie wirtualną drukarkę postscriptową i w tej wersji też to chciałam zrobić-ale jakoś nie działa.Zainstalowałam tą drukarkę i mam jakąś pracę,to dalej robię drukuj,wybieram tą drukarkę,zmieniam ustawienia według potrzeb i robię drukuj i ....klapa.zapisuje się gdzieś i koniec.a w 9 jak robiłam drukuj,to pokazywało się gdzie zapisać i w jakim formacie.a instaluję tą samą drukarkę.co robię nie tak?
pomóżcie,bo już nie wiem co mam robić.wiem,że można też jakoś w PDF-ach,ale jak robię "eksport",to tylko mam opcje gdzie zapisać.wiem,że "Cysorz" dał świetne zrzuty do eksportu,tylko gdzie jest ta opcja?

Karolina
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 3 Listopad 2007, 20:44   

Musisz zaznaczyć pole "drukuj do pliku" ("print to file") i oczywiście określić miejsce (np. "D:\do_druku\strona_01.ps"). Polecam razem z nazwą pliku wpisać rozszerzenie (*.ps).

I może jeszcze jedno - "standardowe urządzenie postscriptowe" jak domyślnie instaluje to Windows jest delikatnie mówiąc "trochę głupie" ;) - szczególnie jeżeli chodzi o interpretacje wymiarów stron. Polecam zamiast defaultu montować "Agfa SelectSet Avantra" - najlepiej z serii "44" - mają naprawdę dobrze dopracowane sterowniki.

Ale i tak lepszy jest pdf ;)
Co do "gdzie jest ta opcja" to hmmm... nie do końca wiem o co chodzi, bo jest to w... opcjach...
 
 
Karolina 
Doradca
Karolina



Pomogła: 3 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 105
Skąd: łódź
Wysłany: 3 Listopad 2007, 21:11   

Dzięki

Jak zwykle szybka i świetna odpowiedź.Jednak zaraz po napisaniu mojego posta doszłam do tego jak to jest z tymi PDF-ami i gdzie to jest.Ale tak jakoś to zapisywanie w *ps. idzie mi lepiej.Mogę sobie zrobić podgląd wydruków w CMYK-u i takie tam inne.A co do tego zapisywania w *ps. czyli drukuj-drukuj do pliku-zapisz jako typ i gdzie itd... to możesz mi wierzyć(bądź nie),że właśnie tak robiłam w 9 i teraz w 12 też tak chciałam,ale po kliknięciu "drukuj"w drukarce postscriptowej(też mam Agfe) już nie miałam wyboru,że "drukuj do pliku"-tylko od razu mi się gdzieś to zapisywało i właśnie tu miałam problem.ale teraz jak sobie to robię(a z tą drukarką Agfa walczyłam chyba ze dwa dni)to jest wszystko o.k.nie wiem jak to się stało.

W każdym bądź razie mam nadzieję,że teraz będzie wszystko o.k.Aha i jeszcze jedno-dzięki Cysorz za nazwę tego preparatu.oczywiście znalazłam go w Łodzi bez problemu.

Pozdrawiam i mam nadzieję,że to narazie koniec moich problemów z 12 ;-)

Karolina
 
 
Andziek 
Bywalec



Wiek: 43
Dołączyła: 15 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 5 Luty 2010, 08:47   

Plik - Publikuj jako pdf

Odkad posylam w pdf-ie nie mam problemow w naswietlarni
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13