Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WYCINANIE PO OBRYSIE
Autor Wiadomość
wojkasia 
Początkujący
kasia


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: tomaszów mazowiecki
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 17:41   WYCINANIE PO OBRYSIE

Witam mam takie pytanie, otóż drukuję na papierze obrazek np. logo w kształcie koła i chciałabym aby to koło wyciąć na ploterze. Próbowalam różnych ustawien, ale on ciągle wycina je w innym miejscu i skończyło się na tym, że musiałam wszystko wyciąć nożyczkami, prosze o pomoc i dziękuję
 
 
lechnik
Doradca


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 143
Skąd: gliwice
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 10:53   

witaj

po pierwsze ploter musi miec funkcje wycinania po obrysie (optyczne odczytywanie znaczników)

po drugie jak rysujesz rysunek do druku nalezy dodć 4 punkty kontrolne do plotera

dokładniejsza porada na PW - jak jesze jest potrzebna
 
 
Andziek 
Bywalec



Wiek: 43
Dołączyła: 15 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 5 Luty 2010, 08:29   

Ja robie tak, ze ukladam grafike na kartce ktora pojdzie pozniej do plotera. Jakis tam zawsze format mam ustalony. Ploter widzi troche mniej bo musi miec miejsce na rolki itd. Pozniej wyrzucam grafike zostawiajac obrysy i pasery oczywiscie. Wkladam do plotera i grafike zawsze mam tam gdzie trzeba. Dla pewnosci wycinam najpierw po paserach, ewentualnie w komputerze grafike przesune o te kilka dziesiatek zazwyczaj, puszczam wycinanie i tyle.
 
 
 
albertoz 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: X5 SE PL
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 48
Skąd: K-Koźle / Katowice
Wysłany: 10 Luty 2010, 19:42   

lechnik napisał/a:
witaj
po pierwsze ploter musi miec funkcje wycinania po obrysie (optyczne odczytywanie znaczników)


Niekoniecznie, jest to duże ułatwienie ale da się wyciąć i bez tego.
1. projekt musi mieć tz. spad 3-4mm
2. na drugiej warstwie rysuję obrys do cięcia
3. na wydruku mam pasery w formie krzyżyków, na obrysie są to malutkie kropki w środku paserów z poprzedniej warstwy. grafika ani obrys nie mogą wychodzić poza prostokąt który tworzą pasery.
4. drukuję grafikę, wkładam do plotera tnącego, dbając żeby precyzyjnie ją ustawić.
5. wczytuję projekt do ripa.
6. ustawiam miejsce startu cięcia na pierwszy paser wydruku (czyli pierwsza kropka)
7. dla pewności daję cięcie bez noża w głowicy obserwując przejazd głowicy (można też użyć zwykłego pisaka do plotera.
8. Jeżeli wszystko trafiło jak ma być, tnę.

Pamiętać należy że przy użyciu pisaka musi być ploter ustawiony na PEN, a przy cięciu na CUT. Ma to też znaczenie przy ustawieniu grubości linii obrysu, jak damy 1cm w głowicy będzie nóż a ustawione będzie na PEN to niektóre plotery zrobią nam sieczkę próbująć zarysować kreskami linię do grubości 1cm (spadek po ploterach rysujących projekty), natomiast jak będzie ustawione na CUT to nawet jak będzie ustawione na 10cm to ploter poleci po osi obrysu.
Zależne też to jest oczywiście od programu (ripa) którym obsługujemy ploter.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13