Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkaliście się z Tłami do pobrania pod kalendarze do druku
Autor Wiadomość
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 2 Kwiecień 2010, 20:52   Spotkaliście się z Tłami do pobrania pod kalendarze do druku

Witam, naszło mnie ciekawe zagadnienie....
Nie wiecie czasem czy istnieje gdzieś w sieci zbiór kalendarzy?

Na przykład ktoś życzy sobie kalendarz i chce go mieć wzbogaconego ładną grafiką.
Czy trzeba robić wszystko ręcznie (daty, miesiące, dni itd) czy może są strony oferujące takie szablony a grafikę można sobie zrobić samemu? Pytam ponieważ jest wiele ciekawych inicjatyw w internecie jak np. 10minute mail, bugmenot i temu podobne.

Spotkaliście się z Tłami do pobrania pod kalendarze do druku?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 11:08   

Kalendarzy poszukaj na forum i w google .Tło żaden problem podstawić dowolne, natomiast tematyka zależna jest od potrzeb zleceniodawcy wiec nie ma sensu robienia uniwersalnych .
 
 
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 14:07   

Znalazłem metodę ich robienia:

To create a calendar:
Click Tools > Visual Basic > Play. The CorelDRAW X3 Visual Basic for Applications Macros dialog box is displayed.


Ale w moim programie nie mam opcji Visual Basic, może wiecie dlaczego i gdzie tego szukać?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 17:32   

Aby w aplikacji CorelDRAW X4 i Corel PHOTO-PAINT X4 można było używać języka Visual Basic for Applications firmy Microsoft, należy zainstalować wersję 6.4 składnika Microsoft Visual Basic for Applications. Język Microsoft Visual Basic for Applications 6.4 jest dostępny w instalacji pakietu CorelDRAW Graphic Suite X4 w obszarze Narzędzia i jest domyślnie instalowany podczas instalacji standardowej.

W wersjach próbnej, edukacyjnej i OEM niektóre składniki nie są dostępne. Wśród niedostępnych składników mogą znaleźć się aplikacje oraz funkcje firmy Corel, programy narzędziowe innych firm oraz pliki dodatkowych zasobów. Mimo to w aplikacjach i w dokumentacji mogą być obecne odwołania do tych składników.
 
 
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 22:40   

restauro - dziękuję. A czy możesz mi powiedzieć gdzie u Ciebie takie coś widnieje? Wtedy sprawdze to samo miejsce u siebie i będę już wiedział.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 15:09   

W tym samym co u Ciebie kliknij tylko na Run i będziesz miał kalendarz .obok opcji język klikasz na New... otworzy się okienko w którym wpisujesz Polski ,nastepnie nazwy miesięcy i dni tygodnia po polsku z prawej wpisujesz pierwszą literę dnia tygodnia i zatwierdzasz (masz już polskie makro kalendarza )Wybieraszw opcji Language Polski, ustawiasz sobie w
opcji Layot widok kalendarza i klikasz na Generate i to wszystko kalendarz masz już zrobiony podstawiasz tło i koniec

calendar.GIF
Pobierz Plik ściągnięto 693 raz(y) 67.31 KB

 
 
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 15:58   

restauro napisał/a:
W tym samym co u Ciebie kliknij tylko na Run i będziesz miał kalendarz .obok opcji język klikasz na New... otworzy się okienko w którym wpisujesz Polski ,nastepnie nazwy miesięcy i dni tygodnia po polsku z prawej wpisujesz pierwszą literę dnia tygodnia i zatwierdzasz (masz już polskie makro kalendarza )Wybieraszw opcji Language Polski, ustawiasz sobie w
opcji Layot widok kalendarza i klikasz na Generate i to wszystko kalendarz masz już zrobiony podstawiasz tło i koniec
'

Gdzie ja mam jakieś "RUN"?
Prosze, potrzebne mi jest bardzo.
Aaaa..... Ale to nie jest mój screen przecież. Ja nie wiem jak sprawić by takie okno w ogóle wywołać.

I ja nie mam nic takiego w opcjach, spójrz sam:


Wchodząc natomiast w opcje jest napisane, że niestety nie mam zainstalowanego. Czy jeszt szansa doinstalować ten skłądnik sam?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 17:37   

Uruchom instalację programu ,zaznacz opcje Zmodyfikuj

corel.GIF
Pobierz Plik ściągnięto 727 raz(y) 48.89 KB

 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 17:40   

następnie zaznacz brakujące elementy

draw.GIF
Pobierz Plik ściągnięto 734 raz(y) 37.92 KB

 
 
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 20:22   

Dziękuje za opis i obrazki, niestety nie mogę tego zainstalować bo wyskakuje błąd podczas instalacji że nie znajduje określonych plików w danych lokalizacjach, dziwne...
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Kwiecień 2010, 20:40   

Widocznie masz jakąś okrojoną wersje programu .
 
 
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 21:33   

Już sobie poradziłem, dziękuję.
Tylko nie mam pojęcia jak imieniny tam dopisać, hmm.... :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 16