Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt pieczątki - czy możliwy do zrealizowania?
Autor Wiadomość
karol91
Początkujący


Wiek: 33
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: Sanok
Wysłany: 9 Maj 2010, 22:53   Projekt pieczątki - czy możliwy do zrealizowania?

Zaprojektowałem sobie właśnie pieczątkę, którą chciałbym przybijać na odwrocie zdjęć, które daję komuś np. w prezencie. Wybrałem pieczątkę Trodat o symbolu 4924 (4x4 cm). Mam jednak problem - nie wiem czy wszystko z clipartu fotografa z aparatem da się wyciąć na laserze w gumie, a później tym bardziej odbić na papierze? Podobno maszyny te wycinają z dokładnością do 0,1 mm (ktoś mógłby to potwierdzić?), ale wiadomo jak jest później z odbijaniem - wszystko się zlewa.

Może ktoś mógłby mi jakoś pomóc "ulepszyć" tą pieczątkę, żeby zrobić np. większe odstępy między czarnymi plamami (głównie martwię się o aparat), ale tak żeby obrazek nie zatracił swojej wymowy. Przy okazji - trochę "ocenzurowałem" pieczątkę, żeby nie podawać swoich pełnych danych adresowych - proszę więc się nie przejmować dziwnymi napisami i niczego nie zmieniać. Modyfikacji można poddawać tylko sam clipart w środku - a może by go powiększyć? Próbowałem trochę przykadrować rękawy, żeby schowały się pod obwódkę (specjalnie jest tam zrobiony biały obiekt, który przykryje nadmiar clipartu), ale efekt niezbyt mi się podobał. Może jakiś grafik wypowie się na ten temat. Póki co pieczątka wydaje mi się trochę pusta w środku, ale może to tylko moje wrażenie.

pieczatka.cdr
Pobierz Plik ściągnięto 877 raz(y) 72.03 KB

 
 
katarina81 
Bywalec


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Sopot
Wysłany: 10 Maj 2010, 00:21   

Mim zdaniem też troche pusty śrdek....mże tak byłoby lepiej?:)

pieczatka.cdr
Pobierz Plik ściągnięto 727 raz(y) 80.6 KB

 
 
karol91
Początkujący


Wiek: 33
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: Sanok
Wysłany: 10 Maj 2010, 10:46   

Dzięki, to już jest jakiś pomysł! Pytanie, czy można tak kadrować cliparty? ;-) A może ktoś może zaproponować mi inną grafikę w środek, ale również kojarzącą się z fotografem? Tylko niech to nie będzie coś wordowskiego. :-P Tutaj jest parę pieczątek okolicznościowych: http://stsstawinski.webpark.pl/wzory.html - i również mają puste środki, ale chyba źle to nie wygląda? Wszystko rozbija się o dobrą grafikę w środku. :-?
 
 
katarina81 
Bywalec


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Sopot
Wysłany: 10 Maj 2010, 12:09   

Pytanie, czy można tak kadrować cliparty? ;-)

A czemu nie?;)
 
 
karol91
Początkujący


Wiek: 33
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: Sanok
Wysłany: 10 Maj 2010, 12:55   

Nie wiem, może to nieetyczne. :mrgreen: W końcu grafik stworzył to jako całość. Ale przyznam się, że nieźle to wygląda, tylko mam wątpliwości do co tej uciętej głowy. Można to trochę poprawić. Ja kadrowałem grafikę po rękawy, a nie całe dłonie. Która wersja lepsza - nie wiem. :-P

Zrobiłem wersję z innym clipartem w środku - rodzi się pytanie, która wersja jest wg was lepsza? Przy tym "detektywie" na pewno jest więcej prostych linii, które dobrze odbiją się na papierze - nie tak jak w przypadku aparatu w pierwszej wersji. Tylko szczerze powiem, że bardziej podoba mi się pierwotna grafika. A wam? ;-)

pieczatka2.cdr
Pobierz Plik ściągnięto 754 raz(y) 67.49 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 16