Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uzyskanie rysunku linearnego ze zdjęcia
Autor Wiadomość
Gubi 
Początkujący


Dołączyła: 19 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2010, 15:38   Uzyskanie rysunku linearnego ze zdjęcia

Uczę się samodzielnie w domu programów Adobe i Corela. Corel jest najbardziej niezrozumiały dla mnie. Przeglądałam posty w dziale FAQ przez ostatnie pół godziny i duża część tych zagadnień jest zagadką niestety.
Mam jutro wykonać malowidło ścienne- konia- bratanicy na prezent komunijny. Z małego zdjęcia w jpg-u chciałabym zrobić z tego rysunek linearny (konturowy) w Corelu, by powiększyć na ksero do wielkości 1, 30m. Ściana na której będę malować jest pochyła, dlatego chce odrysować konia z powiększenia ksero.

Próbowałam narzędziem "pen", ale widocznie czegoś nie "odznaczyłam" bo to narzędzie nie działa.

Poza wszystkim innym cały czas ukazuje mi się komunikat: "Brak pamięci wirtualnej. Ilość wolnej przestrzeni pamięci (MB) 2779. Minimalna ilość pamięci (MB): 25. Spróbuj najpierw zwolnić pamięć przez
- zamknięcie zbędnych aplikacji
-zwiększenie rozmiaru pliku wymiany i/ lub
-zwiększenie limitu pamięci wirtualnej w ustawieniach systemu Windows
Wskazówka: włączona jest opcja:"używaj kopii obrazu z pamięci ." Wyłączenie tej opcji pozwoli zwolnić zasoby, aby obniżyć wydajność wyświetlania".

Mam nowy, pusty komputer i pojęcia nie mam dlaczego brakuje pamięci. Ten komunikat pojawia się przy wektoryzowaniu, bo tylko to "uprawiam" w Corelu w ramach wprawek.

Byłabym wdzięczna za pomoc w uzyskaniu rysunku linearnego in technicznego, i podwójnie wdzięczna za dołączenie opisu lub wstawienie postów objaśniających cały proces :)

konie_kt_3.jpg
To jest zdjęcie, z którego chciałabym uzyskać rysunek konturowy
Pobierz Plik ściągnięto 563 raz(y) 110.53 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 19 Maj 2010, 16:26   Re: Uzyskanie rysunku linearnego ze zdjęcia

Gubi napisał/a:
Uczę się samodzielnie w domu programów Adobe i Corela. Corel jest najbardziej niezrozumiały dla mnie.


Skoro programy od Adobe nie sa niezrozumiale dla Ciebie tak jak Corel to czemu ich nie uzyjesz do tego zadania?, tam w taki sam sposob mozna obrysowac zdjecie za pomoca krzywych. U Adobe jest blizniaczy do Corela program - illustrator i w nim to mozesz zrobic.
Zreszta krzywe tez sa i w innych produktach tej firmy.

tu masz nawet tutorial na filmie
http://www.youtube.com/watch?v=RoXTpaGI6gY

Gubi napisał/a:

Mam jutro wykonać malowidło ścienne-
Ściana na której będę malować jest pochyła, dlatego chce odrysować konia z powiększenia ksero.


Jesli mozna zapytac, to jak bedziesz przenosic to ksero (linearny rysunek) na pow. sciany?
pozdr.
 
 
Gubi 
Początkujący


Dołączyła: 19 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2010, 17:47   

Dzięki za tutorial. Objaśnienie jest super jasne i wygląda na łatwe (he, he), tyle, że jak klikam na "pen tool", to nie działa. Przekształciłam to zdjęcie w mapę bitową (8 bit), nie zmieniło to niczego, nic pen toolem nie zrobię. Dlaczego?

Przygodę z grafiką rozpoczęłam miesiąc temu. Uczę się trzech programów Photoshopa, In Design i Corela. W tych dwóch pierwszych programach jakieś ćwiczenia robię (z książką) i coś mi wychodzi. Mogę powiedzieć, że się czegoś uczę. Zaś Corela- z książką czy z internetem- zgłębianie jest frustrujące i nie posuwa mnie ani o krok do przodu. Nie znając tego programu niczego sama nie wymyślę ani niczego się nie domyślę. Masakra
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 19 Maj 2010, 18:36   

to zrob to w indesign (zaimportuj/umiesc zdjecie - bodaj skrot ctrl d z tego co pamietam sprzed kilku lat i obrysuj)
tu masz tutorial slabo widac ale...moze wystarczy.
http://www.youtube.com/watch?v=fu54E5JvELQ

Jesli zdjecie jest zbyt ciemne do obrysowania mozesz je przed wrzuceniem do indesign rozjasnic w photoshopie

a tu dokladny opis narzedzia.
http://help.adobe.com/en_...E0FA5DAEA1.html

a tu masz na screenie z sieci gdzie to narzedzie jest

idscreen.gif
Pobierz Plik ściągnięto 497 raz(y) 6.35 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 16