Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Corel PaintShop Photo Pro X3 - kompresja na jpg
Autor Wiadomość
motowronski 
Początkujący
motowronski


Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: Krynica Zdrój
  Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 18:22   Corel PaintShop Photo Pro X3 - kompresja na jpg

Witam!
Zakupiłem kilka dni temu program Corel PaintShop Photo Pro X3.Program wykorzystuję do obróbki zdjęć.Generalnie są to pliki TIF,które po obróbce zapisuję jako JPG.I tu pojawia się problem.W menu klikając na OBRAZEK i wybierając ZMIEŃ ROZMIAR mogę zmienić szerokość i wysokość oraz rozdzielczość.Nie znalazłem jednak możliwości wpływu na stopień kompresji co powoduje,że moje zdjęcia tracą dużo na jakości.Proszę o radę w jaki sposób moge zmieniać stopień kompresji.
Pozdrawiam Marek
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 19:12   

Nie ten dzial, to dzial dla programu Corel R.A.V.E (prog. do animacji swf)
Wiec proponuje umiescic post we wlasciwym dziale tym bardziej ze do dzialu R.A.V.E malo kto zaglada bo prawie nikt nie uzywaj juz tego prog. wiec szanse ze ktos to tutaj znajdzie sa mniejsze.
Co do pytania, programu PaintShop Photo Pro nie znam ale wiekszosc programow graficznych ma takie opcje gdzies do wyboru przy zapisie do jpg lub przy eksporcie.
I ten zaawansowany program tez powinien to miec, zwlaszcza ze sa nawet takie proste programy ktore robia taka konwersje z lini polecen, tam podaje sie wartosc kompresji i plik z takimi parametrami jest zapisywany.
pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13