Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Małe studio reklamowe
Autor Wiadomość
drzewko82 
Początkujący


Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsko
Wysłany: 9 Sierpień 2010, 20:05   Małe studio reklamowe

Witam wszystkich, po dłuższym czasie pasywnego przeglądania tego forum postanowiłem zacząć się wypowiadać :)
Przepraszam że od razu z konkretami, ale jestem w małej kropce...

Od roku ciężko mi znaleźć normalną pracę i albo zapie...am by mieć jakieś pieniądze (np budowlanka po 12h dziennie) albo mam fajną robotę i nie dostaje wypłaty! :/

Od 3 miesięcy "pracuje" u dziadka który kupił maszyny by coś dorobić do emerytury. Kupił on ploter termiczny i ploter tnący (zapłacił ok 22tyś), wszystko kilka razy użyte, na gwarancji i szukał grafika. Ja się zgodziłem na pracę u niego, przy czym wcześniej nie miałem doczynienia z reklamą a jedynie serwisowaniem komputerów...
Po kilku własnych błędach doszedłem do ładu z tymi maszynami i współpraca trwa ale niestety dostaje grosze, w ciągu minionych 3 miesięcy zarobiłem w sumie niecały 1 tyś. zł...
Nie zapowiada się że będzie inaczej, a troche robię...

Planuje tym rzucić, ale chciałbym wiedzę z tych 3 miesięcy wykorzystać...
Mocno rozważam założenie swojego małego studia reklamowego opartego na dotacji z bezrobocia.

W studiu myślałem mieć 3 sprzęty, na które chciałbym przeznaczyć ok 16 tyś zł:
1. Drukarkę cyfrową - kolor (m in do wizytówek, formatu ulotkowego i plakatowego A3) - praca kilka godzin dziennie
2. Ploter termiczny (wymiary cięcia najlepiej 120x60 cm) - pracowałby max ok 3h dziennie

3. Ploter tnący (szerokość cięcia min 100 cm) - jak starczy funduszy, pracowałby max 1h dziennie

Czy ktoś mógłby coś doradzić w temacie kupna, czy jest szansa zmieścić się w tej kwocie?
Coś byście mi polecili konkretniej, jakąś firmę?
Będę wdzięczny za każdą wypowiedź!
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 17:36   

Witam, rozumiem że jesteś w Bielsko Białej, ja bym na Twoim miejscu nie kupował tylu maszyn, na początek zaczął bym od zwykłego plotera do cięcia foli i rozpoczął wyklejanie prostych reklam, prostych grafik na samochodach .Dochodzi jeszcze Corel licencja + komputer i już masz 5000- 6000 zł
16 tyś zł to nie wiele na początek. Zusy , podatki , telefony i już się robi kolejny 1000 zł co miesiąc :-) Należy moim zdaniem należy postępować konsekwentnie ale z rozwagą bo się zachłyśniesz tymi maszynami :-)
Wizytówki możesz zlecać drukarniom, jako agencja reklamy zapłacisz o 20 % miej.
Styrę idzie naprawdę tanio wyrwać, uważam że w tej dziedzinie należy mieć dużo więcej doświadczenia niż maszyn.

To tyle ode mnie...


JEDNO JEST PEWNE , RÓB COŚ NA WŁASNĄ RĘKĘ, BO CIĘ ZJEDZĄ , WYKORZYSTAJĄ I WYPLUJĄ

Pozdrawiam
 
 
 
drzewko82 
Początkujący


Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsko
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 21:39   

JarekDRAW napisał/a:
JEDNO JEST PEWNE , RÓB COŚ NA WŁASNĄ RĘKĘ, BO CIĘ ZJEDZĄ , WYKORZYSTAJĄ I WYPLUJĄ


niestety święta prawda! :/

Jest też taka opcja, funduszów swoich mam około 5-6tyś zł, ale myślałem o tej dotacji pod kątem takim, że po roku nawet jak nie będzie za dobrze szło to zrezygnuje z firmy to sprzęt w domu, ciekawa dodatkowa praca etc...
Dotacji w sumie jest 20tyś, warunkiem jej bez zwrotności jest utrzymanie się przez rok...

A jeśli chodzi o sprzęt:

Drukarka cyfrowa[/u] - tu było by moje pole popisu, mam kilka pomysłów w głowie, jeśli by one wypaliły to godzinka wieczorkiem i mam kilka groszy w kieszeni...
Drukarka jest najmniej opłacalna ale jak będzie kiepsko to zawsze zysk dojdzie...

Ploter termiczny - pracuję na takim sprzęcie, i często się zdarza że klient przychodzi i jak widzi litery przestrzenne to od razu zainteresowany, a jak mam mu to pomalować i wykleić to cena bardzo rośnie... Ten ploter by mi sie naprawdę przydał, a mam jeszcze kilka pomysłów do wykorzystania go...

Ploter tnący - tak jak mówisz, warto go mieć, dziś 4 wyrazy + wyklejenie na plexie i 150zł w kieszeni szefa... Ja niestety goły...

Czy jest możliwość "upolować" te sprzęty w takich progach cenowych:
Drukarka - ok 8tyś
Ploter termiczny - ok 6tyś
Ploter tnący - ok 3tyś

Drukarka szczególnie mnie zastanawia, bo plotery mam pewne na oku :)
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 22:05   

a jaka Ty chcesz kupic drukarke za 8 tys? pamietaj ze musisz patrzec tez na cene tonerow - bo tonery do kolorowej laserowki tez swoje kosztuja
 
 
drzewko82 
Początkujący


Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsko
Wysłany: 11 Sierpień 2010, 07:09   

jest chyba jedynie opcja używki z fakturą, bo nową to potem wyjdzie wszystko w tonerach...
czytam i szukam na okrągło, ale jakby ktoś udzielił rady na co się szczególnie nakierowywać to będę wdzięczny
 
 
gleba 
Fachowiec
gleba


Pomogła: 9 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 23 Kwi 2007
Posty: 265
Skąd: SPA Nałęczów
Wysłany: 11 Sierpień 2010, 07:55   

Ja tez kilka lat temu wziełam dotację, kupiłam komputer, programy, ploter tnący i aparat i na tyle tylko starczyło. Ploter kosztował 2800 i dawno już sie zwrócił, w tej chwili taki kosztuje 1560 zł. drukarkę kupiłam Oki C5800 za 2 tysia z tym ,że tonery do niej oryginalne kosztują 2200 bagatela, ale znalazłam Pana który za pół ceny mi sprzedaje. Pamiętaj że kupując drukarkę dostajesz tzw. tonery startowe, starczają na długo to to jest główny koszt drukarki.
 
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 11 Sierpień 2010, 09:23   

gleba napisał/a:
Ja tez kilka lat temu wziełam dotację, kupiłam komputer, programy, ploter tnący i aparat i na tyle tylko starczyło. Ploter kosztował 2800 i dawno już sie zwrócił, w tej chwili taki kosztuje 1560 zł. drukarkę kupiłam Oki C5800 za 2 tysia z tym ,że tonery do niej oryginalne kosztują 2200 bagatela, ale znalazłam Pana który za pół ceny mi sprzedaje. Pamiętaj że kupując drukarkę dostajesz tzw. tonery startowe, starczają na długo to to jest główny koszt drukarki.
wlasnie to mialem na mysli, nalezy uwazac przy kupnie drukarki na koszty tonerow, bo pozniej moze sie okazac ze caly zestaw jest w cenie drukarki, moze lepiej kupic sobie tak za 500 zł niz za 2 tys.
 
 
drzewko82 
Początkujący


Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsko
Wysłany: 12 Sierpień 2010, 12:11   

dzięki za informacje, ploter tnący na 100% by sie przydał, zresztą plotery tnące nie są takie drogie jak inne sprzęty, byle by gwarancja była i części łatwo można było zamawiać...
tam gdzie jeszcze pracuję to tnący działa często, a jak bym miał ciągle latać do firm ciąć to szlak by mnie pewnie szybko trafił :)


jeśli chodzi o drukarkę - toner to podstawa, także wezmę to pod uwagę ceny wymiany.
A pytanie jeszcze - jakie firmy warto brać pod uwagę szukając drukarkę cyfrową?
Patrzyłem troche po allegro ale tam prym wiedzie Konica minolta bizhub, a coś poza tym?
Jakiej firmy drukarek Wy używacie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 10