Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o licencję
Autor Wiadomość
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 11 Październik 2010, 01:03   Pytanie o licencję

Witam. Czy na licencji Royality Free mogę sobie pobrać zdjęcie i wydrukować je na plakacie, który będzie wisiał na mieście?

Jak widzę niektóre zdjęcia, to są one za darmo z licencją Royality Free . A niektóre też są oznaczone jako Royality Free ale każą sobie za nie już płacić. Te zdjęcia oczywiście są lepsze niż te darmowe. Więc ktoś wrzuca jakieś gówno i - korzystajcie! Jak i ktoś mówi "korzystajcie!" ale po uprzednim mi zapłaceniu.

Czytałem o tym ale nie rozumiem. Np. taki serwis jak Fotolia.pl. Tam chcę np. kupić zdjęcie ale mają oni opcję wykupu albo zwykłą, albo rozszerzoną i podobno ta druga pozwala na więcej. Tylko że ja nie rozuiem tych różnic. Pomożecie?

Jest napisane na ich stronie, że pliki Royality Free to takie, że:
    Tworzenie reklam (magazyny, biuletyny, bilbordy i in.)
    Ilustracja artykułów prasowych i magazynowych
    Dekoracje
    Tworzenie wszelkiego rodzaju dokumentów drukowanych



No to przecież plakat to jest reklama, billboard i dokument drukowany w jednym. Czyli reasumując - MOGĘ zamieścić na plakacie. To po co mi jakieś rozszerzone licencje jeszcze?

Chciałem o to zapytać na forum Fotolii, ale ta strona w ogóle jest jakaś dziwna. Nieintuicyjna. Wysłałem więc im wiadomość o tym, która brzmi:

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Ale ogólne pytanie jest takie:
Czy na licencji Royality Free mogę sobie pobrać zdjęcie i wydrukować je na plakacie, który będzie wisiał na mieście?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 11 Październik 2010, 08:56   

na fotolia.pl jest kilka licencji
Licencje Standardowe
sa od
XS - 3 cm x 2 cm w 300 dpi
do
XXL - 42 cm x 25 cm w 300 dpi

sa tez lic. rozszerzone:
Pliki : zdjęcia i ilustracje w formacie JPEG
Wykorzystanie : ilustracje produktów przeznaczonych do sprzedaży (kartki pocztowe, plakaty, koszulki, szablony i in.)

Licencje Premium
Pliki : zdjęcia, ilustracje, wektory i klipy wideo w największym dostępnym rozmiarze oraz najwyższej dostępnej rozdzielczości

Wykorzystanie : w celu ilustrowania wszelkiego rodzaju profesjonalnych dokumentów i projektów (reklama, artykuły prasowe, opakowania, strony www...)

Plik dostarczony w licencji premium ma największy dostępny rozmiar.


Licencja Wektorowa
Pliki : Pliki wektorowe w formacie AI, EPS, SVG
Wykorzystanie : Takie samo wykorzystanie jak w Licencji Standardowej

Licencja Wektorowa Rozszerzona
Pliki : Pliki wektorowe w formacie AI, EPS, SVG
Wykorzystanie : Ilustracje pochodnych produktów przeznaczonych do sprzedaży (kartki pocztowe, plakaty, koszulki, szablony i in.)
 
 
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 11 Październik 2010, 18:17   

Dziękuję, zatem plakat czy ulotka do sprzedaży nie jest przeznaczona, więc wystarczy zwykła licencja. Tak?
 
 
Struna 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X8
Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 276
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Październik 2010, 22:30   

Czyli tak w skrócie:

mogę użyć takiego zdjęcia w projekcie za który biorę pieniądze, ale nie sprzedaje samego zdjęcia, tylko używam go w projekcie - nie zarabiam na zdjęciu - dobrze to rozumiem?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 12 Październik 2010, 08:59   

Tak to rozumiem, inaczej sa traktowane rzeczy do sprzedazy w tych licencjach.
 
 
Bunch 
Ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 700
Skąd: Nieważne skąd
Wysłany: 12 Październik 2010, 21:34   

Jeśli ktoś chce wiedzieć to Fotolia mi odpisała, że wystarczy zwykła, standardowa licencja Royality Free na zdjęcie, jeśli ma się ono pojawić na plakacie.
 
 
armida
Początkujący


Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 2
Skąd: rzeszów
Wysłany: 5 Listopad 2010, 14:31   licencja cd

Ja też mam pytanie apropos licencji: jeśli robie plik na potrzeby internetu to czy w pliku tym będzie zakodowana licencja? Innymi słowy czy jeśli zrobię obrazek i wrzucę go na neta to będzie można odczytać mnie jako autora? Nie jestem na bakier z zagrożeniami w internecie związanymi z grafiką i prawami autorskimi ale to mnie mierzi :)

dzieki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13