Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
000webhost i podpiecie domeny nazwa.opole.pl
Autor Wiadomość
pierog 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 158
Skąd: Opole
Wysłany: 17 Grudzień 2010, 10:35   000webhost i podpiecie domeny nazwa.opole.pl

witam

mam problem z podpieciem domeny na darmowy server 000webhost ,zmienilem dns'y ,wgralem przykladowa stronke na server i nic nie wyswietla.Wydaje mi sie ze wszystko dobrze zrobilem.Dodam ze server byl zalozony wczoraj wieczorem ,wiec moze musi przejsc jakas weryfikacje.Poczekamy zobaczymy.Jescze wczoraj pokazywalo sie komunikat "ze niema takiej strony" ,a dzis pokazuje sie biale tlo bez zadnego komunikatu.Dziwneeee...

,a drugi problem jest powazniejszy otoz 000webhost w darmowej wersji nie oferuje serwera SMTP do wysylania poczty ,czytalem gdzies ze mozna zrobic maila na 000webhost np. costam@moja.domena.pl i zrobic z niej przekierowanie na konto zalozone w gmail'u np. costam@gmail.com i z tej skrzynki zrobic przekierowanie adresu na inny adres mail ,a nastepnie potwierdzic ze skrzynki na ktore zostanie ustawione przekierowanie.Niby wszystko jasne ,ale juz na pocatku napotkalem na problem ,nie wiem gdzie sie ustawia przekierowanie na 000webhost na inny adres mail.Pozatym nie wiem jak to niby potem mam ustawic np. w Outlook'u ,czy tu bede musial podac dane z konfiguracji konta w gmailu ?
 
 
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 17 Grudzień 2010, 13:35   

1. Musisz odczekać do 24 godzin na propagację DNS. Zazwyczaj DNS-y załapują szybciej, ale gwarancji nie ma. Rozumiem, że serwer jest przygotowany na podpięcie domeny? Jeśli nie - to normalna procedura wygląda tak:
a. przygotowanie serwera do podpięcia domeny
b. ustawienie prawidłowych serwerów DNS dla domeny
c. odczekanie do 24 h

2. Nie wiem jak to wygląda na 000webhost, ale stosunkowo często podpina się gmaila do własnej domeny, co rozwiązałoby problem niepotrzebnych przekierowań.
Aby podpiąć pocztę gmail we własnej domenie musisz mieć dostęp do ustawień DNS. Nie wiem czy darmowe konta na to pozwoli, ale jeśli tak - to procedura wygląda następująco:
a. Zarejestruj się w Google Apps: https://www.google.com/a/cpanel/domain/new
b. Wykonuj polecenia Google.
 
 
 
pierog 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 158
Skąd: Opole
Wysłany: 17 Grudzień 2010, 16:15   

juz sie zarejestrowalem :) ,ale nie mam jeszcze aktywnej strony www ,dlatego nie moge dokonczyc ustawien w usludze google apps.

+1 za pomoc
 
 
pierog 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 158
Skąd: Opole
Wysłany: 17 Grudzień 2010, 23:14   

a jezeli skrzynka od mojej domeny juz dziala to mozliwe zeby strona jeszcze nie dzialala ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14