Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: roland
26 Maj 2011, 08:33
Makro w CorelDraw x3
Autor Wiadomość
indus
Początkujący


Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: poznań
Wysłany: 23 Czerwiec 2010, 09:45   Makro w CorelDraw x3

Witam, szukam pomocy przy napisaniu makra dla CorelDraw x3, które albo będzie zmieniało rozdzielczość zaznaczonej bitmapy w otwartym dokumencie na 300 dpi.

Próbowałem stworzyć makro za pomocą rejestracji makr i powstał taki oto twór

Kod:

Sub r300dpi()
    Dim OrigSelection As ShapeRange
    Set OrigSelection = ActiveSelectionRange
    OrigSelection(1).Bitmap.Resample 235, 496, True, 300, 300
End Sub


z tym że w tym przypadku każdy obiekt, który za pomocą tego makra zmodyfikuję będzie miał rozmiar 235, 496. W związku z tym proszę o poradę w jaki sposób zmodyfikować makro aby zmieniało tylko rozdzielczość zachowując obecny rozmiar.

Drugie pytanie jest takie czy można stworzyć takie makro, które zmieni rozdzielczość wszystkich bitmap w całym dokumencie na rozdzielczość 300dpi ?
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 8 Luty 2011, 23:13   Re: Makro w CorelDraw x3

do moderacji: Nie znalazłem w regulaminie wzmianki o tym, że odświeżanie tematów jest zabronione. Ponieważ mam odpowiedź na zadane pytanie więc mimo iż temat dawno już wygasł to może treść komuś się jeszcze przyda.
indus napisał/a:
Witam, szukam pomocy przy napisaniu makra dla CorelDraw x3, które albo będzie zmieniało rozdzielczość zaznaczonej bitmapy w otwartym dokumencie na 300 dpi.


Wystarczy trochę pokombinować. Oczywiście znajomość VBA się przydaje :)
Czasem można opuścić niektóre pola pisząc poprostu " ," lub ",". Tak jest właśnie w tym przypadku. Nie musisz wpisywać nic polu szerokości i wysokości obrazka. W ten sposób wielkość obrazka się nie zmienia a rozdzielczość owszem. Przygotowałem uniwersalną funkcję zmieniającą rozdzielczość obrazka.
Kod:
'/**
' * Funkcja zmieniajaca rozdzielczosc obrazka z zachowaniem jego wymiarow
' *
' * @author Michal (MAROKO) Kowalewski
' * @param resolutionX rozdzielczosc w osi X
' * @param resolutionY rozdzielczosc w osi Y (wartość opcjonalna)
' * @return boolean
' */
Function ChangResolution(ByVal resolutionX As Double, Optional resolutionY As Double = 0) As Boolean
    'sprawdza czy obiekt to bitmapa
    If ActiveShape.Type = cdrBitmapShape Then
        On Error GoTo err
        ActiveShape.Bitmap.Resample , , True, resolutionX, IIf(resolutionY <> 0, resolutionY, resolutionX)
        ChangResolution = True
    Else
err:
        ChangResolution = False
    End If
End Function

Sub r300dpi()
    If ChangResolution(300) Then
         MsgBox "Zmiana zakończona sukcesem!", vbDefaultButton1, "Rozdzielczość zmieniona"
    Else
         MsgBox "To nie jest bitmapa!" & vbNewLine & "Makro działa tylko na bitmapach!", vbCritical, "[/!\] Błąd!"
    End If
End Sub

Ponieważ jestem autorem tego kodu więc roszczę sobie prawo do umieszczenia go na mojej stronie internetowej. Użytkowanie i rozpowszechnianie kodu jak najbardziej dozwolone.

Funkcja ChangResolution jest uniwersalna i umożliwia dowolną zmianę rozdzielczości obrazka. Funkcja zwraca wartość prawda jeśli zmiana się powiedzie a wartość fałsz, jeśli wystąpi błąd. Makro r300dpi wykorzystuje tę własność i wyświetla komunikat zależny od stanu funkcji ChangResolution. Przypadkowe wywołanie makra na krzywej czy innym obiekcie nie spowoduje wyświetlenia się komunikatu debugera.
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 9 Luty 2011, 02:12   

maroQ witaj
A potrafiłbyś przerobić makro kalendarza tak by każdemu dniu można było przypisać imieniny nie jako święto ale normalnie?
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 9 Luty 2011, 07:26   

MaroQ, Indus chciał wszystkie bitmapy, a nie tylko zaznaczoną.
Dla jednej bitmapy, mechanizm programu jest szybszy niż uruchamianie makra :)
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 9 Luty 2011, 09:37   

chezare napisał/a:
MaroQ, Indus chciał wszystkie bitmapy, a nie tylko zaznaczoną.
Dla jednej bitmapy, mechanizm programu jest szybszy niż uruchamianie makra :)

To znaczy, że nie umiesz przypisać makra do przycisku :P
Normalnie odpalasz zaznaczasz obrazek i wybierasz menu "Mapy bitowe" i tam "zmień rozmiar rozdzielczość" i trzeba wpisać w dwóch polach 300 i kliknąć ok. Czyli conajmniej 5 kliknięć myszą.

W tym makrze oile umie się dodać przycisk do paska narzędziowego to wtedy zaznacza się obrazek i klika przycisk zmiany rozdzielczości na 300dpi. Łącznie daje to aż dwa kliknięcia, więc widzę tu niezgodność z tym co piszesz :P

Uprzedzę jeszcze zarzut, że dodawanie przycisku i instalacja makra to dużo roboty. Dla dużych makr mam instalator który sam dogrywa makro do Corela, dodaje bazy danych itp. Przycisk dodaje się poprzez Narzędzia->Opcje->Obszar Roboczy->Importuj. Jest trochę klikania ale robi się to tylko raz.

Nie zauważyłem nigdzie informacji o tym, że potrzebne jest makro do zmiany wszystkich obrazków, a w myślach nie czytam.
indus napisał/a:
zmieniało rozdzielczość zaznaczonej bitmapy w otwartym dokumencie na 300 dpi

Powyższy cytat mówi sam za siebie.

No dobra niech będzie, że taki wpis jest:
indus napisał/a:
Drugie pytanie jest takie czy można stworzyć takie makro, które zmieni rozdzielczość wszystkich bitmap w całym dokumencie na rozdzielczość 300dpi ?

Ale to było drugie pytanie :P

Zero problemów, za drobną opłatą mogę taki program napisać. Przeszukiwanie wszystkich warstw w dokumencie mam już dopracowane. Jak będzie trzeba przeszukiwać jeszcze arkusze to też nie widzę problemów. Tyle że za darmo to mi się tego nie chce pisać :P

Trochę głupio, że na forum nie ma podglądu postów, przez co muszę edytować treść kilka razy. Natomiast napewno transfer na tym nie cierpi.

kula69 napisał/a:
A potrafiłbyś przerobić makro kalendarza tak by każdemu dniu można było przypisać imieniny nie jako święto ale normalnie?

Nie znam tego makra. Napisz na PW, napewno coś się da z tym zrobić. Nie pobieram dużych opłat więc nie zbankrutujesz :)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 9 Luty 2011, 17:28   

maroQ, ja doskonale wiem jak wyciągnąć skrót do makra na pasek, wiem też jak napisać makro, które zmieni rozdzielczość wszystkich obrazków w dokumencie. Tobie zajmie to 2 min. mnie znacznie dłużej, bo się makrami dawno, a w Corelu praktycznie nigdy, nie bawiłem. Tak na marginesie, gdyby autor postu zadał sobie trud żeby poczytać trochę help, to sam by znalazł rozwiązanie, bo widać, że dobrze kombinuje :)

Pozdrawiam
Czarek
 
 
Martin Nez 
Doradca
Grafik?


Wersja CorelDRAW: 2019
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 113
Skąd: Czmoń
Wysłany: 11 Luty 2011, 22:00   

A gdyby zrobić tak...
Kod:
Sub rozdzielczosc()
    Dim rozdzielczosc As Integer
    rozdzielczosc = InputBox("Podaj rozdzielczość dla bitmap w dokumencie:")
    Optimization = True
    For strona = 1 To ActiveDocument.Pages.Count
        For warstwa = 1 To ActiveDocument.Pages(strona).Layers.Count
            For obiekt = 1 To ActiveDocument.Pages(strona).Layers(warstwa).Shapes.Count
                If ActiveDocument.Pages(strona).Layers(warstwa).Shapes(obiekt).Type = cdrBitmapShape Then
                    ActiveDocument.Pages(strona).Layers(warstwa).Shapes(obiekt).Bitmap.Resample , , True, rozdzielczosc, rozdzielczosc
                End If
            Next
        Next
    Next
    Optimization = False
    ActiveWindow.Refresh
    MsgBox ("Zmienianie rozdzielczości zakończone.")
End Sub

...to zmieniło by wszystko. :-)

maroQ podaj link do strony... Chętnie obejrzę inne Twoje "komercyjne" skrypty. :-)
Aaa... I tak na marginesie... Istnieje możliwość podglądu wiadomości na tym forum. :-)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 12 Luty 2011, 01:37   

To może jeszcze trochę krócej :)
Kod:
Sub To300()
Dim s As Shape
Optimization = True
For st = 1 To ActiveDocument.Pages.Count
    ActiveDocument.Pages(st).Activate
        For Each s In ActivePage.Shapes
            If s.Type = cdrBitmapShape Then
            s.Bitmap.Resample , , True, 300, 300
            End If
        Next s
Next st
Optimization = False
Robta_co_chceta = True
ActiveWindow.Refresh
MsgBox ("Chyba się pozmieniało :)")
End Sub


Albo od razu do CMYK :)

Kod:
Sub To300CMYK()
Dim s As Shape
Optimization = True
For st = 1 To ActiveDocument.Pages.Count
    ActiveDocument.Pages(st).Activate
        For Each s In ActivePage.Shapes
            If s.Type = cdrBitmapShape Then
            s.ConvertToBitmapEx cdrCMYKColorImage, False, True, 300
            End If
        Next s
Next st
Optimization = False
ActiveWindow.Refresh
MsgBox ("Chyba się pozmieniało :)")
End Sub


Najlepiej jednak posługiwać się kreską, której żadna rozdzielczość się nie ima :)
Ostatnio zmieniony przez chezare 12 Luty 2011, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 12 Luty 2011, 13:13   

Martin Nez napisał/a:
maroQ podaj link do strony... Chętnie obejrzę inne Twoje "komercyjne" skrypty. :-)

Skrypty... raczej makra, ale jak zwał tak zwał. Stroną narazie się nie pochwalę bo nie miałem do tej pory czasu się nią zająć (dwie domeny wiszą a strona jest ciągle w budowie). Dokończę przejście z CodeIgnitera na Yii lub Kohanę i wtedy będę mógł podpinać pierwsze dane do mojego CMSa. Narazie wszystko jest w trakcie tworzenia.

Dla Corela Draw piszę makra dopiero od pół roku i mam już conieco z ciekawych makr dopisanych. Przykładowo automatyzacja obliczania ilości taśmy potrzebnej do wykonania kasetonów dla jednego z dystrybutorów taśmy do tychże kasetonów.

Głównie piszę makra dla Corela Designera i są one związane z działalnością firmy ojca w zakresie inżynierii ruchu drogowego. Tymi makrami nie mogę się pochwalić ponieważ publikacja rozwiązań czyniących Corela Designera lepszym narzędziem do pracy w inżynierii ruchu drogowego niż AutoCAD, była by podcinaniem gałęzi na której się siedzi.

Jak będę miał ukończoną stronę to wtedy w moim profilu znajdzie się do niej link :)
Narazie możecie się pośmiać z kodu który umieściłem w tym temacie.

Martin Nez napisał/a:
Aaa... I tak na marginesie... Istnieje możliwość podglądu wiadomości na tym forum. :-)

To się nie zrozumieliśmy ale faktycznie nie wyjaśniłem sprawy do końca. W phpbb w części: posting.php przeważnie jest podgląd postów w iframe przez co można odnieść się do większej ilości wypowiedzi. Możliwe jest między innymi cytowanie innych wypowiedzi. Tutaj opcja ta nie jest dostępna i tylko szybka odpowiedź umożliwia szybkie cytowanie większej liczby wiadomości. Chyba jakiś mod trzeba było dograć do phpbb ale już nie pamiętam bo daaaawno nie używam już tej aplikacji internetowej.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 12 Luty 2011, 15:47   

Może się mylę, może źle zrozumiałem, ale do obliczeń, o które tak dbasz żeby nie trafiły "pod strzechy" jest mnóstwo gotowych skryptów. Skryptów, bo makra w takich programach jak Corel czy Excel są pisane w języku skryptowym, który działa dzięki wbudowanemu w program interpretatorowi. Nie podważam Twoich umiejętności, sam jestem w dziedzinie pisania skryptów czy jak wolisz makr dla Corela, amatorem, szlak mnie jednak trafia jak ktoś za napisanie paru wyrazów od razu chce pieniędzy, to nie ten dział i nie to forum. Pomijam fakt, że Twój kod jest daleki od doskonałości, co dostrzega nawet taki laik jak ja.
 
 
Martin Nez 
Doradca
Grafik?


Wersja CorelDRAW: 2019
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 113
Skąd: Czmoń
Wysłany: 12 Luty 2011, 16:44   

Faktycznie, wystarczy sprawdzać obiekty na stronie, a nie na każdej warstwie osobno. :-) Nie zwróciłem na to uwagi. Dzięki za hinta chezare.
Hmm... MaroQ, dlaczego uważasz, że się śmiejemy z Twojego kodu? Jest ok. A po dodaniu kilku pętli nawet może się komuś przydać... Ja w tym nie widzę powodu do śmiechu. ;-) Bardziej rozśmieszyło mnie to:
Cytat:
Tyle że za darmo to mi się tego nie chce pisać :P
Pobierać kasę za dodanie kilku for'ów? ;-P Trzeba było wstawić post o napisaniu kodu za kasę i dopiero później go publikować. :-)
Btw. jeśli chcesz mogę do Ciebie podesłać kogoś potrzebującego makro ( ;-) ) do nestingu. Ja się poddałem po kilku dniach pisania kodu...
Pozdr,
MN
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 12 Luty 2011, 23:23   

maroQ napisał/a:
Tyle że za darmo to mi się tego nie chce pisać :P

Tak naprawdę odpowiedź na zadane pytanie można znaleźć bardzo łatwo szukając w googlach na odpowiednich forach lub przeglądając dokumentację producenta. Napisałem, że nie chce mi się tego robić za darmo bo tak jest. Co miesiąc muszę zapłacić ZUS, opłacić media i niespecjalnie chce mi się pisać coś za free dla kogoś kogo zupełnie nie znam. Odpowiedź jest w tym przypadku trywialna co sami zdołaliście udowodnić. Więc wybaczcie mi ale kiedy pisanie programów było tylko zabawą robiłem takie rzeczy za free. Obecnie za free robię tylko znajomym i rodzinie.

Martin Nez napisał/a:
Pobierać kasę za dodanie kilku for'ów?

Nigdy nie pisałem prostych makr czy programów komercyjnych. Przeważnie jak coś już piszę to jest to spora kobyłka. Wichura zaczyna się od małego wietrzyku. Przeważnie jest tak, że przychodzi klient i mówi, że chce proste makro a później przychodzi i jeszcze to by chciał i jeszcze tamto i jeszcze coś i później z małej rzeczy wychodzi całkiem spore makro bo ktoś kto nie zna się na programowaniu rzadko wie jaki poziom pracy jest związany z rozwiązanie prosto wyglądającego problemu.

Zresztą nie napisałem ile kasy za to chcę a to była luźna propozycja. 2zł to też drogo?

A wiecie wogóle ile kosztuje makro do mierzenia obwodu?
Naprawdę można się przestraszyć, szczególnie że to jest jedna linijka kodu do okreslenia obwodu i ewentualnie kilka by uwzględnić skalę i przekonwertować dane np. z cali na mm co też można zrobić w jednej linijce wywołując program raz jeszcze ze zmienionymi jednostkami. Wiecie ile roboty jest by zmierzyć odległość dowolnego węzła od początku krzywej? Malutko... Natomiast ludziom się później wydaje że obliczenie pola jest tak samo łatwe. Tyle że nie jest bo tu już bez całek po powierzchni i metod numerycznych się nie obejdzie.

Martin Nez napisał/a:
Btw. jeśli chcesz mogę do Ciebie podesłać kogoś potrzebującego makro ( ;-) ) do nestingu. Ja się poddałem po kilku dniach pisania kodu...

Obecnie za mało wiem na ten temat. Nie widziałem żadnych algorytmów z tym związanych ale tematem napewno się za jakiś czas zajmę kiedy tylko zaktualizuję wiedzę z tego zakresu. Jest jeden Rosjanin który sprzedaje takie makro za $70. Widziałem prezentację i jak narazie nie jestem w stanie napisać makra na podobnym poziomie. Szczególnie że bez użycia bibliotek w VB.NET to sobie tego nie wyobrażam. Biblioteki można podpiąć bez problemu do VBA co jest ładnie opisane w sieci. Poszukam jakiś metod numerycznych z tego zakresu np. w fortranie może coś da się podłączyć.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 12 Luty 2011, 23:55   

Brałem pieniądze za pisanie programów przez kilkanaście lat i to w czasach kiedy nie było jeszcze tych wszystkich visual coś tam. Nie było internetu, nie było książek i nie za bardzo było się od kogo uczyć. Gdybym wtedy spotkał takiego szamana informatyki jak ty, to pewnie do niczego bym nie doszedł? Dlatego jak ktoś o coś pyta, to staram się pomóc nie wnikając czy ma to mu pomóc zarobić pieniądze czy tylko zaliczyć w szkole. Zawsze znajdzie się ktoś kto odpowie i pomoże. Ja się nie boję tego, że pomagam np. konkurencji, dla każdego znajdzie się miejsce, jak się nie uda w jednej dziedzinie, to uda się w innej. Rozumiem, że ktoś zgłasza się z jakimś poważnym tematem, ktoś taki raczej nie liczy, że ktoś zrobi robotę za darmo, w tym przypadku tak nie było. Na tym forum, większość to jednak amatorzy, którzy nie zabiorą ci chleba. Nie wiem jak piszesz te programy, ale mnie w życiu do głowy by nie przyszło żeby mając do rozwiązania jakiś problem matematyczny zapisywać się od razu na uniwersytet. Jak do mnie przychodziła pani inżynier i prosiła o napisanie procedury, która miała liczyć dajmy na to wielomian n-tego stopnia, to ja mówiłem, pani Zosiu, jak mi pani napisze na kartce jak to się liczy, to ja przetłumaczę to na język zrozumiały dla maszyny i pani taką procedurę napiszę.
Udawanie szamana w XXI w, w środku Europy jest odrobinę śmieszne.
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 14 Luty 2011, 10:09   

maroQ, witam
dziękuje znalazłszy w sieci to co potrzebowałem:), ale w przyszłości - kto wie:)
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
  Wysłany: 14 Luty 2011, 17:10   

chezare napisał/a:
Gdybym wtedy spotkał takiego szamana informatyki jak ty, to pewnie do niczego bym nie doszedł? Dlatego jak ktoś o coś pyta, to staram się pomóc nie wnikając czy ma to mu pomóc zarobić pieniądze czy tylko zaliczyć w szkole.

Jest wielu lepszych szamanów niż ja. Moja wiedza na temat przywoływania duchów informatyki jest taka sobie. Pisałem wyżej, że ceny prostych makr np. do obliczania obwodu bywają bardzo wygórowane i niewspółmierne do nakładu pracy. Ja nigdy nie zabiłem nikogo rachunkiem :) nie wyceniam zbyt wysoko swojej pracy. Natomiast czy fakt, że nie robię zbyt wiele za darmo na forach na których dopiero zaczynam pisać czyni mnie szamanem?
To niech będzie że jestem szamanem. Ty natomiast zamiast się wnerwiać na takiego szamana jak ja, powinieneś odrazu opublikować kod źródłowy a nie pisać co miał na myśli autor tematu. Marnujesz czas na usilne próby zdyskredytowania mojej osoby zamiast poświęcić go na coś bardziej użytecznego. No ale twój czas i twoja decyzja.

By było jasne, pomagam na elektrodzie oraz niektórych zagranicznych forach i robię to za darmo. Na tym forum jestem nowy i jak narazie nic nie przekonuje mnie, że pomaganie za darmo jest dobrym rozwiązaniem.

kula69 napisał/a:
ale w przyszłości - kto wie

W takim razie polecam się na przyszłość :)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 14 Luty 2011, 18:11   

MaroQ, na początku miałeś do mnie pretensje o to, że niedokładnie przeczytałeś post autora tematu i wygłupiłeś się z prawami autorskimi do trzech linijek kodu. Gdyby to był jakiś nowy patent na rozwiązanie tego zadania, to bym rozumiał, ale nie był, a podobne rozwiązanie jak by trochę poszukać, pewnie by się znalazło w helpie Corela. To samo dotyczy tego mojego kodu i kodu Martina Nez. Fakt, trochę sobie z Ciebie pożartowaliśmy, jeśli Cię to dotknęło, to przepraszam. Zauważ jednak, że wcześniej napisałem, że rozwiązanie tego zadania Tobie zajmie 2 min, a mnie znacznie więcej, to chyba nie jest dowód na to, że lekceważyłem Twoje umiejętności. Jak to pisałem, to jeśli chodzi o mnie, to bardziej kierowała mną wiara w to, że potrafię to zrobić, niż wiedza. Dawno temu napisałem parę makr dla Excela, dla Corela nie pisałem nigdy. Problem nie leży w wykonaniu jakichś matematycznych obliczeń, czy w komunikacji z systemem operacyjnym, w Excelu, Wordzie czy Corelu wygląda to identycznie, problem jest w tym że każdy z tych programów zawiera specyficzne dla siebie składniki. Jak nie wiesz jak się nazywają, jak się do nich odwołać, to co najwyżej wyświetlisz "Hello Word". Proponuję zakończyć tę wojnę, która nikomu żadnego pożytku nie przynosi i zapalić fajkę pokoju. Ja w każdym razie zamierzam tak zrobić.
Pozdrawiam
 
 
Martin Nez 
Doradca
Grafik?


Wersja CorelDRAW: 2019
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 113
Skąd: Czmoń
Wysłany: 14 Luty 2011, 20:44   

Tak długie te posty, że nawet czytać się ich nie chce... ;-P
Hmm... Swoją drogą znacie może jakieś strony/fora ze skryptami/makrami do Corela? Nie chodzi mi oczywiście o Oberon's Place, MacroMonster etc, bo to zna każdy... :-)

Pozdr,
MN
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 14 Luty 2011, 21:06   

Leniwy jesteś :) Piszę gdzieś tak około 300 znaków na minutę, dla mnie to chwila :)
 
 
Martin Nez 
Doradca
Grafik?


Wersja CorelDRAW: 2019
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 113
Skąd: Czmoń
Wysłany: 14 Luty 2011, 21:22   

Próbuję, próbuję i nie mogę nadążyć z liczeniem... ;-) Więc chyba nieźle jest. ;-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14