Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ploter wycina kilka razy tą samą literę
Autor Wiadomość
maniek80
Początkujący


Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: podlasie
Wysłany: 22 Luty 2011, 12:41   Ploter wycina kilka razy tą samą literę

Witam. Posiadam ploter cogi E-720 od 2 lat. Do tej pory wszystko było ok, ale teraz po kilku dobrze wyciętych literach zaczyna wycinać kilkakrotnie te same litery co prowadzi do przecięcia foli i zniszczenia nożyka. Co mogło się stać? Z góry dziękuję za pomoc
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Luty 2011, 12:53   

To raczej zależy od pliku. O ile dobrze pamiętam, to w którejś wersji (10? 11?) Corel wysyłał podwójną linię jeżeli był zaznaczony kontur.
 
 
maniek80
Początkujący


Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: podlasie
Wysłany: 22 Luty 2011, 14:14   

Sprawdziłem i jest to wina Corela. Napisałem długi tekst w programie w którym wycinam SignCut X2 pro i wyciął poprawnie, a jak otworzę plik z corel draw 11 to wycina kilkakrotnie te same litery. Nie napisałem wcześniej ze było dobrze jak ciąłem w SignCut x2, a teraz jest tylko nowsza wersja signCut x2 PRO i to w niej się tak dzieje.
To co mam zmienić na inną wersję corela?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Luty 2011, 14:18   

Niekoniecznie, można przecież ustawić export po swojemu.
SignCut standardowo wycina bodajże z hpgl? Spróbuj wyciąć z ai (najlepiej max. wersja 3.0)
 
 
gleba 
Fachowiec
gleba


Pomogła: 9 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 23 Kwi 2007
Posty: 265
Skąd: SPA Nałęczów
Wysłany: 22 Luty 2011, 14:20   

ja tez kozystam z tego samego programu do cięcia co Ty i wszystko jest OK. Sprawdź w ustawieniach programu czy nie masz ustawionego kailkakrotnego cięcia.
ps. jak mam jakis problem z ploterem to dzwonie do faceta od ktorego go kupilam, ma sp[ora wiedzę. Od niego tez kupuję aktualizacje do programu www.plotery.org
 
 
 
maniek80
Początkujący


Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: podlasie
Wysłany: 22 Luty 2011, 15:27   

W ustawieniach wszystko jest ok. Mi nie wycina całości kilkakrotnie, tylko jak mam jakiś tekst to wytnie kilka liter pojedynczo a potem to różnie, jedną 2-4 krotnie, a i potrafi wogle zaciąć się na niektórej i w kółko tnie ją. Juz kilka nozy zmarnowałem
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Luty 2011, 16:26   

A próbowałeś różnych formatów?
Jak Ci nic nie pomoże to można ciąć bezpośrednio z Corela (o ile ma się na komputerze port LPT). ::link 1:: ::link2::.
Istnieją też tanie programy do cięcia, np. LynxCUT który kosztuje ok. 200 zł brutto. Ja kiedyś kupiłem na Allegro za kilkadziesiąt zł uszkodzonego CAMM-1 z CutBoyem - na pewno można obejść takie bolączki ;)
 
 
maniek80
Początkujący


Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: podlasie
Wysłany: 22 Luty 2011, 16:49   

Próbowałem zapisywać w innych ale signCut wszystko widzi jak należy dopiero jak plik w corelu zapisuje jako PLT. Dziwne ze to się dzieje na tej nowszej wersji signcut pro, bo wcześniej wszystko było ok. Pokombinuje z innymi wersjami corelai napisze jak będzie ok. Na razie dzięki za odpowiedzi
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 22 Luty 2011, 23:33   

Malutki, HP-GL to podstawowy i najbardziej rozpowszechniony standard informowania plotera co ma zrobić. HP-GL, to zwykły tekst wysyłany do maszyny. SignCut czy jakiś inny program, z którego obsługuje się ploter korzysta z ai, eps czy jakiegoś charakterystycznego dla siebie wektorowego formatu i z tego robi HP-GL. W tym przypadku albo problem jest z programem, który tłumaczy wycinane krzywe na język plotera, albo wina leży w samej grafice. Jeśli wycina 2x tylko niektóre znaki, to raczej nie ma to nic wspólnego z ustawieniami sterownika maszyny. Przyjrzałbym się wycinanej grafice, bo dwie te same litery w tym samym miejscu na ekranie wyglądają jak jedna. Jeśli wyeksportujemy ją np. do ai, które chyba czyta SignCut, dalej będzie wyglądała jak jedna, do maszyny zostanie wysłany rozkaz cięcia dwóch.
Nakładające się na siebie krzywe, a dokładnie to chyba dwa węzły w jednym miejscu, potrafią skutecznie uniemożliwić wycinanie, no i dobrze jest wyłączyć wypełnienie zamkniętych figur, bo tego programy do wycinania też nie lubią.
 
 
gleba 
Fachowiec
gleba


Pomogła: 9 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 23 Kwi 2007
Posty: 265
Skąd: SPA Nałęczów
Wysłany: 23 Luty 2011, 07:51   

maniek wyslij do mnie na poczte plik do ciecia, sprobuje na swoim ploterze uzywam tego samego programu do ciecia
beata.kierzek@gmail.com
 
 
 
maniek80
Początkujący


Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: podlasie
Wysłany: 23 Luty 2011, 09:37   

Witam. Ściągnąłem wczoraj na przetestowanie wersję testową CorelDRAW X5 bo nie mogłem nigdzie znaleźć starszych wersji Corela żeby sprawdzić jak kolega radził i dziś przetestowałem. Otóż z tej wersji ploter wycina normalnie pojedynczo, ale pojawił się kolejny problem. Kreska nie jest prosta tylko jakby pisak "drżał" podczas pisania. Plik na pewno jest dobrze zapisywany, bo nie robię tego pierwszy raz :) Powtarzam ze problem pojawił się po zainstalowaniu nowej wersji SignCut PRO
 
 
maniek80
Początkujący


Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: podlasie
Wysłany: 23 Luty 2011, 22:10   

Jednak na corelu x5 wszystko gra :-) Jak ploter rysował to linia wychodziła jakby drżąca, ale nożyk już wycina dobrze. Dzięki wszystkim za pomoc, bo nigdy bym nie wpadł na to że wina może być corela 11. Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13