Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypełnienie tonalne (gradient) - problem
Autor Wiadomość
n0kt0
Początkujący


Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 1
Wysłany: 2 Sierpień 2006, 22:03   Wypełnienie tonalne (gradient) - problem

Witam mam zlecenie na naklejki na samochód ... robie projekt w CorelDraw 9 chce zrobić wypełnienie tonalne żeby zaczynało się na tyle samochodu i rozchodziło się na boki samochodu od zielonego koloru do białego. Ma to się składać z 3 części tak jak na zamieszczonym rysunku. Ale mam problem. Gdy zespawam te 3 części i je wypełnie tym gadientem i później rozłącze to zmienia mi się automatycznie wypełnienie gradientu dla każdego z osobna z tych 3 elementów ... a nie mogą być one zespawane ze sobą musza być jako oddzielne elementy i nie wiem jak to zrobić żeby ten gradient pozostał. Ma ktośjakiś pomysł? pilnie potrzebuje to zrobić.

dodaje link do szkicu
http://xpicture.net/images/5632naklejka.jpg
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sierpień 2006, 22:48   

1. Ręcznie ustawić środkowy gradient na (np.) 40%-100%-40% a pozostałe na 40-0 i 0-40 z powiedzmy 5-10cio procentową tolerancją, żeby na skosie nie było różnic;

2. Zamienić na bitmapę (jakaś kompresja bezstratna - do gładkiego wydruku na ploterze wystarczy 96-120 dpi (przy skali 1:1 rzecz jasna) i - ewentualnie - zamknąć ją w kadrze.

3. Jest jeszcze jedna możliwość, ale nie pamiętam, czy działa to w wersji 9: gotowe wypełnienie tonalne kopiujesz (w tym przypadku) trzy razy i przy pomocy narzędzia "kształt" (F10) kasujesz po kolei na kolejnych kopiach niepotrzebne węzły. Chyba najlepsze rozwiązanie, o ile działa w v.9 ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13