Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Idzie lato,jak uniknąc swiecącej twarzy
Autor Wiadomość
gosia 
Początkujący


Wiek: 33
Dołączyła: 22 Maj 2007
Posty: 1
Skąd: Strzelno
Wysłany: 22 Maj 2007, 17:42   Idzie lato,jak uniknąc swiecącej twarzy

jak w 9 uniknąc efektu błyszczącej twarzy?nie mogę znaleźć nic oprócz klonowania ale to nie daje dobrego efektu.
 
 
 
dlr 
Praktyk
www.mosaic.pl



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 96
Skąd: RYKI
Wysłany: 23 Maj 2007, 22:43   

Myślę, że powinien się ktoś wypowiedzieć kto się bardziej niż ja zna na obróbce zdjęć.
Póki co - z braku innych odpowiedzi - podzielę się swoją wiedzą na ten temat.
Nie wiem czy o to dokładnie Ci chodzi ale ja używam narzędzia, które zaznaczyłem Ci na obrazku (na czerwono). Jednak "default" parametrów efektu jest trochę za ostry... rozwiń opcje (zaznaczone na zielono) i dobierz parametry do swoich potrzeb. Chodzi o to aby bardzo miękko uśrednić kolory sąsiednie a błysk zniknie. Klonowanie już znasz... ew. możesz pipetą pobrać odp. barwę z sąsiędztwa i bardzo delikatnie zamalowywać areografem (także eksperymentuj z opcjami efektu np. mniej kryjący brush i jego większa przezroczystość - tak aby kolor nakładał się bardzo delikatnie ).

Czasem jak zdjęcie jest ziarniste i użyjesz powyższego efektu, zmiany mogą być za miękkie do reszty zdjęcia i wtedy trzeba wygładzić resztę fotki lub zorganizować ziarnistość na miejscach poprawek żeby było podobnie. Zdjęcia robione w słońcu raczej ziarniste nie będą ale czasem dostaje materiały od ludzi gdzie zdjęcie nie jest robione w słońcu a nos czy inne partie twarzy lśnią jakby były lakierowane :-/ dlatego o tym wspominam.

new-1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 579 raz(y) 18.29 KB

 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 24 Maj 2007, 09:23   

właśnie w tym sęk dlr że prawie nikt nie pracuje w pp bo jest po prostu koszmarny w porównaniu z photoshopem.

A to jak się robi w photoshopie zupełnie inaczej wygląda niż w pp. Więc może się okazać, że jak na razie jesteś największym znawcą pp ;-)
 
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Maj 2007, 13:07   

etam nie pracuje, ja nie pracuje w PS, chyba że czasem...

ja to robie tak, zaznaczam maską najbardziej obleśne miejsce na skórze i wybieram efekt (effects>>noise>>tune noise) z tam ustawiam sobie odpowiednie wartości i wybieram najbardziej odpowiedni kwadracik - nieraz matuje itd...


sorry że dopiero teraz odp… na ten temat, ale czasu nie miałem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15