Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogłoszenie ;)
Autor Wiadomość
ABu 
Doradca


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 122
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 19 Maj 2011, 09:44   Ogłoszenie ;)

Cytat:
Fabryka aparatury *** poszukuje kandydata na stanowisko:
specjalista d/s reklamy.
Wymagania: wykształcenie wyższe o specjalności marketingu i reklamy
-Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego
-Umiejętność tworzenia witryn internetowych, prezentacji multimedialnych oraz projektów DTP
-kreatywność i zaangażowanie w pracy.
Oferujemy interesującą i stabilną pracę oraz dobre wynagrodzenie.


Wytłuszczenia moje. Ktoś reflektuje? - firma duża i z tradycjami.

Zobaczcie jak wielki optymizm (lub wielka ignorancja) przemawia przez to ogłoszenie. Z całego serca im życzę, żeby znaleźli takiego grafiko-webmastero-marketingowca w jednej osobie, szczególnie na rynku gdzie jakiegokolwiek grafika jest trudno znaleźć, a o dobrych twórcach stron nie ma co wspominać. No i jeszcze do tego ta specjalność :)

W każdym razie ja już zacieram sobie ręce w nadziei na poprawki.
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 19 Maj 2011, 10:30   Re: Ogłoszenie ;)

ABu napisał/a:

...szczególnie na rynku gdzie jakiegokolwiek grafika jest trudno znaleźć, a o dobrych twórcach stron nie ma co wspominać.


Dlaczego trudno?, grafikow jest w nadmiarze, co widac po ilosci osob aplikujacych na takie stanowiska w roznych firmach. Ilosc aplikujacych to czesto przedzial 100-200.

Co do wymagan to widzialem "lepsze", bo obok takich jak te wyzej bylo cos o modelach 3d, rysunku odrecznym, i jeszcze kilka innych spec. tak dla 6-sciu osob. ;-)

Latwo im kogos takiego wyszukac raczej nie bedzie, bo nawet wsrod grafikow jest specjalizacja dtp, www, kodowanie, montaz filmow, animacje. Oczywiscie zdarzaja sie omnibusy.

Wydaje mi sie ze ta firma z ogloszenia szuka kogos kto i zrobi ulotke i bedzie nanosil zmiany na stronie firmowej, czasem zrobi jakis baner, a rownoczesnie bedzie myslal o marketingu.

A ze bledy sie zdarzaja i trzeba poprawiac po osobach ktore nie sa do konca zorientowane to tez fakt, ost. np. dostalem ksiazke zlozona i podobno przygotowana do druku w photoshopie :-) gdzie wsrod stron obok tekstow sa i zdjecia, ale sa tez takie gdzie cale strony sa tylko "tekstowe".
pozdr.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 19 Maj 2011, 17:08   

I tak dobrze, że nie chcą osoby młodej z pięcioletnim udokumentowanym doświadczeniem, słowem - praktyka i świeżego umysłu tuż po studiach, skrupulatnego indywidualisty kochającego pracę w grupie, dokładnego warsztatowca o artystycznej duszy, na którego czekają wyzwania, możliwość samorealizacji i kreowania wizerunków marek widocznych w sklepie, pardon - w salonie, i na ulicy. Na wybrańca czeka srebrny Macintosh wraz z młodym atrakcyjnym zespołem. Chyba - pieśni i tańca.
Zapomniałem dodać, że w związku z dynamicznym rozwojem oraz miła atmosfera i atrakcyjne zarobki oparte na systemie prowizyjno-motywacyjnym.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Maj 2011, 18:13   

Chyba znam to ogłoszenie... sporo tego ostatnio jest. W sumie mój fach ; ) niewyuczony, ale jednak. Ale o ile ogłoszeń jest sporo, to pracodawcy nie mają w ogóle wyobraźni.

wawel ma rację - jak ktoś chce być w czymś dobry, to przeważnie idzie w specjalizację, a czasem w ogłoszeniach wypisują chyba wszystko, co im do głowy przyjdzie... tu też Artur dobrze pisze... np. "webmastera", który zna od Photoshopa przez Corela i Illustratora, do tego kodowanie oczywiście HTML+CSS (najlepiej 5 i 3, co dla mnie jest też bez sensu), do tego JavaScript w paluszku i PHP bardzo dobrze, jQuery super hiper, a do tego prawo jazdy i umiejętność pracy w stresie. A to już nie jest webmaster, tylko webdeveloper. Co więcej, nie ma raczej takich webdeveloperów, którzy dobrze sobie radzą ze sztuką projektowania (chyba, że wystarczą cztery boksy na krzyż, ale wątpię). Co więcej, najlepiej studenta, bo nie trzeba płacić ani jemu, ani państwu aż takich pieniędzy : )

Jak w ogłoszeniu jest o wszystkim, to nawet nie warto aplikować. Taka praca przeważnie jest nerwówką w prymitywnym klimacie.
Już pomijając fakt, że większość tych ogłoszeń liczy właśnie na studenta/absolwenta za np. 2000zł netto, że siedzi murzyn i po 8 godzin dziennie dłubie durne projekty, które są w skandaliczny sposób wypracowane (albo w ogóle niewypracowane) z klientem. Dostaje się jakieś szczątki specyfikacji "i rób to jak najszybciej".
Dynamiczny rozwój i młody zespół to moje ulubione hasła : )

Ja teraz czekam na wyniki aplikacji do fajnej firmy medycznej, że webmaster taki międzydziałowy. Rzuciłem już taką kwotę dla 30latka, który chce zostać jednak w Polsce, założyć rodzinę i poświęcić się firmie. Podejrzewam, że będzie ciężko. Ja akurat nie poszedłem mocno w specjalizację, tylko gdzie nie pracowałem, to robiłem kilka różnych rzeczy i to z jednej strony jest moim przekleństwem, z drugiej - liczę właśnie na ciekawość zadań w pracy.

Ogólnie słabo. Na rynku w ogóle źle jest, w kraju jest źle (a będzie jeszcze gorzej, bo VAT będzie 25 w przyszłym roku, czyli to będzie zarżnięcie gospodarki). My jeszcze w tych biznesach mamy jako tako.

Ja w zeszłym roku przestałem być nauczycielem : ) w niepublicznym, dużym zespole szkół, nie było źle, ale jednak wolę coś dłubać na kompie - to jest to : )
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 19 Maj 2011, 18:41   

A mnie tam martwi, że ludziska uciekają z belferki. Przez lata napatrzyłem się na niszczenie edukacji, nawet miałem wykłady z jednym takim, co to współtworzył. Tłumaczył, że szkoła pełni wiele funkcji - nie tylko edukacyjną. I że są one równie istotne! Że nie wolno zapomnieć o szczególnie ważnej funkcji dozoru, bo przecież ktoś musi młodzież dopilnować, gdy rodzice idą do fabryki. W końcu dzieciaki nie muszą być mądre, lepiej, żeby były po prostu szczęśliwe. Wtedy zapaliła mi się lampka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13