Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy istnieje takie makro?
Autor Wiadomość
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 13 Październik 2011, 23:22   

Malutki, czekam na Twoją odpowiedź. Wyraźnie chcesz mi coś przekazać (bo zapierasz się rękami i nogami, że robisz to dobrze a ponoć ja nie słucham). To ustosunkuj się może do tego co napisałem? Ja nie wiem o co Ci chodzi.

chezare napisał/a:
A dlaczego nie korzystasz z własnego formatu Photo-Painta cpt, tylko z jakiegoś png, który zapisuje obrazki w rgb?


A jak miałbym korzystać z pliku projektu CPT niby w moim przypadku? Ja chcę w jednym wycinać i przenosić do drugiego, mając oba otwarte.

Poza tym wiesz czemu Twoja metoda wycinania jest jeszcze bardziej do bani?
Ponieważ jak mam np. takie logo:



To zaznaczając (przyjmijmy że w ogóle to działa) kolor biały, usunie mi go także ze ŚRODKA obiektu a nie tylko z zewnątrz.
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 14 Październik 2011, 02:04   

F-Głowy, ja nie będę Cię atakował i nie chciałbym abyś odniósł takie wrażenie, bo pojawi się parę reprymend.
Dla wyjaśnienia - ćwiczę pakiet Corel od wersji 2 i poza 10 przeszedłem wszystkie (pierwszy zakup 3 dyskietkowa). Ale ja traktuje to jak pakiet - czyli PP i CD współważnie jako całość. To ostatnie to wyjaśnienie dla innych aby była jasność. Nie mam oryginalnego produktu konkurencji więc nie używam go na co dzień, uważam że jest za drogi i ... hej.
A teraz co wracamy do problemów F-Głowego.
1. Pisałem Ci kiedyś że bitmapy a zwłaszcza te z powycinane czy z przeźroczystością należy zawsze zamieniać w CD poleceniem mapa bitowa -> zamień w bitmapę, o ile nie miałeś ustawionej przypadkowo np.: 1% przeźroczystości (zdarza się jeśli korzystasz z suwaka nie z klawiatury) to nie powinno dać białego prostokąta na wydruku. Podejrzewam że zapomniałeś o tym i stąd problem. Tak zamienioną bitmapę możesz umieszczać nad czy pod obiektem wektorowym i nic się nie dzieje.
2. Sposób Chezare z maską koloru jest b. dobry zacytuje tu siebie z innego postu:
*Proponuje pobawić się maską kolorów z zakładki maska przeczytaj pomoc po wywołaniu zakładki i b. ważne obok koloru w oknie gdzie pojawiają się kolory które wybrałeś są liczby (domyślnie jest to 20) edytujesz je suwakami pojawiającymi się kiedy klikniesz je to jest podobieństwo. Na początku w rozwijanym menu zaznacz sobie widok markiza domyślnie jest nakładka. Pobaw się najpierw to jest b. fajne narzędzie.*
Choć osobiście wolę jej działanie w PP to co pokazałeś na filmiku miało markizę (a markiza jest czerwona) i jak zwiększyłeś zakres to poznikały inne kolory bo... je zaznaczyłeś :)
3. Sama biała otoczka (ta 1-2 pikslowa) jest do usunięcia poleceniem obiekt ->usuń otoczkę ale uważam że należy stosować wtapianie obiektu.
4. Mówiłem Ci parokrotnie - prace oddajemy zamknięte, nie do edycji, chyba że ustalenia FINANSOWE były inne.
5. Obce formaty plików są... obce i należy zamienić je na rodzime tj.: CPT, CDR, CMX. Corel chyba (tak to mój domysł nie potwierdzony) pamięta skąd ma te pliki tzn(nie xenna).: jaką miały nazwę oraz rozszerzenie i traktuje jak obce.
6. Jeśli matka otwarła łono blisko Koszalina to w sezonie nie łownym (kiedy lód zmrozi jeziora) podjedź na szkolenie z krzynkom %.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 14 Październik 2011, 12:44   

kula69 napisał/a:
F-GłowyAle ja traktuje to jak pakiet - czyli PP i CD współważnie jako całość. To ostatnie to wyjaśnienie dla innych aby była jasność. Nie mam oryginalnego produktu konkurencji więc nie używam go na co dzień, uważam że jest za drogi i ...

(dygresja)
...i zeby bylo ciekawiej to produkt konkurencji (AI) w temacie przycinania bitmap i pracy na nich nie ma sie czym pochwalic. Az trudno uwierzyc, ale poza maskowaniem - ktore i tak trzyma zbedne fragmenty zdjecia - to nie ma innych narzedzi. AI jest przystosowany do pracy w pakiecie z PS, ID, a sam w sobie traci na funkcjonalnosci.
pozdr
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 14 Październik 2011, 18:55   

Cześć.

Cytat:
Podejrzewam że zapomniałeś o tym i stąd problem.

No wtedy to ja niczego nie scalałem, powycinałem różdźką/maską obiekty, wcisnąłem je do Drawa i wyszły białe pola.

Cytat:
to co pokazałeś na filmiku miało markizę (a markiza jest czerwona) i jak zwiększyłeś zakres to poznikały inne kolory bo... je zaznaczyłeś :)

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi w tym momencie. O co chodzi mianowicie Ci z tym, że program celowo tak zareagował bo miałem markizę? Nie rozumiem ani trochę. Ja żadnej markizy nie ustawiałem. O co chodzi? Wybrałem kolor czerwony do zniknięcia a zniknął biały :)

Mówisz też dużo o możliwościach PP (jak z tą otoczką). Tak, tego też używałem z rzadka. Tak jest. Ale ja muszę usuwać wielkie płachty białego koloru. I potem w Drawie je umieszczać.




CO DO MAKRA, BO NIE DZIAŁA:

Chciałbym jeszcze wrócić do meritum pierwszego posta.
Pisałem o makrze Szamana. Niestety muszę stwierdzić, że ono nie działa.
Jak się zrobi projekt testowy by wypróbować samo makro, czyli zrobi dwie strony a na nich trzy obiekty i bitmapa na krzyż to owszem działa. Ale dziś postanowiłem sprawdzić jak to się będzie sprawować na projekcie już złożonym. Otworzyłem plik gazetki, użyłem makra Szamana i... nie działa. Ani trochę nie działa. Aż strach kupować w takim razie :mrgreen:
Co mam zrobić w takim wypadku? Powtarzam, mi też działało na szybko zrobionym małym projekcie "pod test" tego makra. Ale na np. już 8-mio stronicowej - złożonej (w sensie dużo się dzieje, dużo plików) gazetce, makro mnie olało...
Ostatnio zmieniony przez F-Głowy 15 Październik 2011, 23:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 15 Październik 2011, 13:04   

F-Głowy napisał/a:
Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi w tym momencie. O co chodzi mianowicie Ci z tym, że program celowo tak zareagował bo miałem markizę? Nie rozumiem ani trochę. Ja żadnej markizy nie ustawiałem. O co chodzi? Wybrałem kolor czerwony do zniknięcia a zniknął biały :)

Przeczytaj pomoc do narzędzia jest wytłumaczone ale radze potrenować. Jeśli nie uda się to daj mi plik na priwa i zobaczymy może w nim jest problem
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 15 Październik 2011, 23:41   

Kula, ale nie ma nic o tym w pomocy programu.
Przysięgam, że sprawdzałem teraz.
Ani nic nie ma pod hasłem "markiz*" , ani pod "maska kolorów mapy bitowej".

Zatem nie wiem o jakiej markizie mówisz w DRAWie.

Głownie dociekam o co Ci chodzi z tą jakąś markizą

 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 16 Październik 2011, 17:19   

F-Głowy, chodziło mi o pomoc w PP bo zapomniałem że mówimy o CD sorki

pomoc.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 563 raz(y) 73.94 KB

 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 16 Październik 2011, 17:41   

PhotoPaint?
No dobra, poczytam ale wydaje mi się to dziwne. Ponieważ wtedy usuwając kolor czerwony, ustawiłem niski zakres usuwania tego koloru. Rozumiesz? Nie dałem maksymalnej wartości, któa mogłaby pociągnąć za sobą i inne odcienie, tylko bardzo niski level ustawiłem, najmniejszy a on wtedy usunął biały kolor prócz czerwonego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 15