Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Idiotyczne nazwy firm
Autor Wiadomość
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Luty 2012, 18:30   Idiotyczne nazwy firm

"Zainspirował" mnie ::ten wątek:: - proponuję podawać przykłady najbardziej idiotycznych nazw firm, z którymi się spotkaliście. Poparcie dowodem (np. adres internetowy, zdjęcie) mile widziane :mrgreen: .

Tak więc ja zacznę: "Klinika Dźwięku".
 
 
takietam 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: 9, x5
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 286
Skąd: z gór...
Wysłany: 14 Luty 2012, 18:46   

Czemu "Klinika dźwięku" ma być idiotyczna? Ja bym powiedział, że to klasyka: o, tu masz dowód:
http://www.fotosik.pl/pok...0f9b422121.html

:mrgreen:
 
 
aksa
Znawca


Wersja CorelDRAW: X3
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 166
Skąd: KrK
Wysłany: 15 Luty 2012, 08:06   

"DRUTEX" co okna produkuje <:)

http://www.drutex.pl/pl/index.html
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 15 Luty 2012, 11:46   

Te z końcówką "EX" to już oldskul... ;-) Najlepiej brzmią z częścią imienia, na przykład MAREX, TOMEX, etc.

Mnie śmieszą, choć bardziej w sumie irytują pomysły w rodzaju "butik kreatywny".
Ostatnio nagminnie napotykam ogłoszenia "delikatesów projektowych". To już kuriozum jest. ;-)
 
 
aksa
Znawca


Wersja CorelDRAW: X3
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 166
Skąd: KrK
Wysłany: 15 Luty 2012, 13:11   

z tym EX ja się zgadzam, tylko czemu nie OKNEX?

aha i mam jeszcze ulubioną domenę www.paznokciewkrakowie.pl :D uwielbiam ten adres, bardzo działa na moją wyobraźnię
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 15 Luty 2012, 14:26   

aksa napisał/a:
www.paznokciewkrakowie.pl :D uwielbiam ten adres, bardzo działa na moją wyobraźnię


Masa pazurów; żywych i martwych. A fuj! ;-)
 
 
Martha 
Praktyk


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 92
Skąd: Pomorze
Wysłany: 15 Luty 2012, 18:25   

aksa akurat Drutex jest to firma z moich stron, więc co nieco wiem. Oto historia nazwy firmy:
"W pierwszym okresie działalności firma DRUTEX, [...] funkcjonowała jedynie w branży metalowej. Firma początkowo produkowała siatki ogrodzeniowe, a od 1987 roku druty i wyroby z drutu, stąd nazwa firmy." :-P
 
 
aksa
Znawca


Wersja CorelDRAW: X3
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 166
Skąd: KrK
Wysłany: 16 Luty 2012, 08:27   

Martha i właśnie z takimi produktami ta nazwa mi się to kojarzy :)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 16 Luty 2012, 20:50   

Czyli wychodzi na to, że z pozoru głupia nazwa jak się pozna genezę jej powstania, może się okazać całkiem logiczna :-)
Mnie wkurzają nazwy w których miesza się dwa języki. Najczęściej spotykanym jest bodaj używanie & zamiast zwykłego i. Na przykład coś w rodzaju "okna & drzwi".
Dzisiaj zdarzył mi się przykład odwrotny "Marketing i PR Manager". W pierwszym odruchu pomyślałem, że to bez sensu, ale teraz już nie jestem pewny. Do listy dorzucił bym jeszcze mobile albo skrót mob. kiedy z góry wiadomo, że wizytówka świata nie zobaczy, a wiersz wyżej ma tel. :-)
 
 
gleba 
Fachowiec
gleba


Pomogła: 9 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 23 Kwi 2007
Posty: 265
Skąd: SPA Nałęczów
Wysłany: 17 Luty 2012, 08:32   

A ja mam przed oczami jezdące samochody z kiepsko wykonaną, reklamą Adbud, Markbud, Stefbud.
Wsztskiem te firmy działają w tym samaym rejonie i zajmują sie tym samym. :-(
Konkluzja jest taka, że gdybym miała wybrać którąś to to miała bym cięzki orzech do zgryzienia.
A tak na marginesie to ostatnio przyszła do mnie Pani fryzjerka i spytała czy nie mam gotowej reklamy do salonu fryzjerskiego bo on chce sobie szyby okleić-masakra.
salon nazywa się "montownia fryzur" - szkoda że nie spawalnia
 
 
 
aksa
Znawca


Wersja CorelDRAW: X3
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 166
Skąd: KrK
Wysłany: 17 Luty 2012, 08:40   

a ja znam fryzjera co się szyldem TAPIR reklamuje
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 17 Luty 2012, 08:46   

Może pani chciała zaoszczędzić na projekcie? :-)
Co jest złego w tym, że przed zimą mam na dysku parę obrazków opon, bo może przyjść ktoś od ich wymiany na zimowe, albo parę samochodzików, bo przecież mechaników samochodowych jak mrówków? To dotyczy praktycznie każdej branży, fryzjerów też :-)
Po to są tony klipartów i banki fotografii żeby jak przyjdzie potrzeba złożyć układankę z gotowych elementów w godzinę a nie dwa tygodnie. Wiem, że ze sztuką to nie ma nic wspólnego ale tak to działa. Nie widzę sensu a i klient nie oczekuje, że do każdego projektu grafik przygotuje np. nowy efektowny font.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14