Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzenie prostokątu o dowolnym rozmiarze
Autor Wiadomość
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 13 Marzec 2012, 11:53   

michal.s napisał/a:
w prawidłowym zapisaniu wiersza

Zasada jest bardzo prosta :-) wszystko co jest w nawiasach: [] to są parametry opcjonalne. Resztę trzeba zapełnić jakąś treścią.
chezare napisał/a:
Jak masz długi kod i w następnym wierszu jest dalsza część kodu, to na końcu stawia się znak _, który informuje interpreter, że w kolejnym wierszu jest dalszy ciąg polecenia.

Sam bym tego lepiej nie ujął :-) dodam tylko, że przed "_" trzeba postawić spację bo inaczej znak zostanie potraktowany jako część polecenia.
chezare napisał/a:
to Szaman by mnie zabił

Już mi trochę ekstremizm przeszedł i już nie wysadzam się pod ambasadą lub w innych miejscach, jak mi się jakiś zwrot nie podoba ;-)

Odnośnie niedziałania makra w X4, może się okazać że to jest kolejny bug Corela. Jeśli tak to możesz go zgłosić. Tyle że błędy z brakiem kompresji przy eksporcie "z makra" zgłaszane gdzieś pół roku temu nic nie dały i Corel nie wydał poprawki w tym zakresie :-/ .
Zresztą wiele nie tracisz bo dodawanie wymiarowania działa bardzo powolnie. Można by się pokusić o napisanie wymiarowania od podstaw. Kiedyś potrzebowałem użyć strzałek tj. zakończeń linii, tak by sygnalizowały początkowy węzeł krzywej oraz jej zwrot ale okazało się, że dla bardzo dużych obiektów strzałki są niewidoczne. Corel Draw w przeciwieństwie do Designera ma ograniczenia w wielkości strzałek... Ostatecznie napisałem makro robiące strzałkę z 3 linii i kółka.
Corel VBA ma wielką zaletę w porównaniu np. z VBA AutoCADa bo jest do niego szczątkowa dokumentacja, ale ma też sporo błędów.

Kiedyś nawet próbowałem podmieniać biblioteki ze starszej wersji, ale występowały błędy w referencjach. Bez złamania kodu bibliotek Corela i wprowadzenia poprawek nie da się poprawić istniejących błędów (no chyba że pisząc dane mechanizmy od nowa w VBA), natomiast licencja Corela jasno mówi co firma sądzi o łamaniu ich kodu. Poza tym kod jest całkiem nieźle zabezpieczony.
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Marzec 2012, 15:52   

Ten fragment skopiowałem z pomocy Corela.



Dziękuję za kolejną cenną lekcję i życzę DUŻO WOLNEGO CZASU :-)
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Marzec 2012, 14:43   

maroQ napisał/a:
Zasada jest bardzo prosta wszystko co jest w nawiasach: [] to są parametry opcjonalne. Resztę trzeba zapełnić jakąś treścią.


MaroQ, prawie wszystkie parametry są w nawiasach kwadratowych :-(
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 14 Marzec 2012, 22:05   

Zgadza się. Jeśli wierzyć pomocy, to tylko 4 są wymagane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14