Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CorDraw12 - Brak obiektów na wydruku - pomocy!
Autor Wiadomość
37eddie
Początkujący


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 4
Wysłany: 28 Sierpień 2006, 09:02   CorDraw12 - Brak obiektów na wydruku - pomocy!

Witam wszystkich i prosze o pomoc. Najprościej opisując problem - mam projekt graficzny składający się z obiektów wypełnionych jednolitym tłem. Podczas wydruku bezpośrednio z Corela lub obróbce w programie PosterPrint jeden z kolorowych elementów jest całkowicie niewidoczny (inny element o tym samym kolorze wypełnienia jest wydrukowany..!!). Nie ma tu mowy o tym aby jakiekolwiek krzywe nie były zamknięte ponieważ w edycji pliku Corelu12 wszystko jest OK - są wszystkie wypełnienia. Na podglądzie wydruku też jest wszystko OK. Myśłałe,że może wpływ na to ma kadrowanie (bo tło złożone z wielu kolorowych elementów jest zgrupowane i umieszczone w kadrze) - ale po wydobyciu z kadru i rozgrupowaniu jest to samo. Dodam,ze wszystkie elementy znajdują się na tej samej warstwie i są zaznaczone "Do druku". Co się dzieje?? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Pozdr.37eddie.

W załączniku - plik jpg z zaistniałą sytuacją.
Ostatnio zmieniony przez 37eddie 28 Sierpień 2006, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 28 Sierpień 2006, 12:07   Re: CorDraw12 - Brak obiektów na wydruku - pomocy!

No prawda, dosyć dziwny problem. Jedyne, co mi do głowy przychodzi, to to, że być może kolory się na siebie nakładają i któryś z nich ma zaznaczony "overprint"? Napisz jeszcze, czy ten sam problem występuje podczas drukowania z *.pdf-a? A może drukujesz to na drukarce postscriptowej która ma zbyt mało pamięci RAM?
Albo może zamieść tutaj ten kawałek pliku *.cdr z którym masz problem, bo jednak opis to opis, a co innego jest to zobaczyć na samym przykładzie...
 
 
37eddie
Początkujący


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 4
Wysłany: 28 Sierpień 2006, 13:05   

AMBA - dziękuję za komentarz. Zgodnie z Twoją sugestią zamieściłem w pierwszym poście jpg aby rozjaśnić sytuację. Sam zobaczysz, że nie jest to nic skomplkowanego. Jeśli zaś chodzi o pdf to faktycznie wydruk jest prawidłowy i element z czerwonym wypełnieniem jest widoczny. Drukarka jest OK - do tej pory nic takiego się nie działo. Pozdrawiam i dziękuje.
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 28 Sierpień 2006, 14:27   

Może jednak kawałek *.cdr (samo tło)? Będzie łatwiej...

Może jeszcze jedno: nie wiem, ile węzłów ma krzywa z tym czerwonym kolorem - jeżeli więcej niż 1.500 a Ty bezpośrednio drukujesz na na PostScript Level 1 (taki mają starsze drukarki) - to to by było rozwiązaniem...
 
 
37eddie
Początkujący


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 4
Wysłany: 28 Sierpień 2006, 19:31   

Faktycznie jeżeli chodzi o węzły jest ich sporo bo ponad 20.000 ale zauważ,że na załączniku jpg, w poście pierwszym, kolor czarny też nie ma mniej węzłów. podejrzewam,że nawet więcej - a został wydrukowany. Jakiś czas temu to samo zdarzenie wystąpiło w obiekcie któru miał węzłów kilkanaście. Zamieszczam same czerwone tło w pliku rar - tło czarne musiałem usunąć ze względu na wielkość pliku. Czerwone tło po umieszczeniu w kadrze (ten obiekt z czarnym obrysem) na wydruku jest niewidoczne. Pozdrawiam i dziękuję.
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sierpień 2006, 08:39   

U mnie wszystko OK - czy to drukuję 1:1 czy też w skali. Może rozbij na krzywe, zgrupuj i wtedy kadruj - jeżeli efekt będzie ten sam, to można PostScript wykluczyć. Innej przyczyny raczej dopatrzyć się nie mogę...
 
 
37eddie
Początkujący


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 4
Wysłany: 2 Wrzesień 2006, 15:08   

Przepraszam,że tak późno odpisuję. Dziękuję za wszelką pomoc i sugestie. Z problemem poradziłem sobie w inny sposób - zrobiłem tło od nowa i jest wszystko OK. Jaka była przyczyna problemu ...nie wiem.. projekt robiłem tak samo jak za pierwszym razem. AMBA - dziękuję serdecznie za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13