Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ploter Roland Camm-1 nie tnie z corela tylko z pdf
Autor Wiadomość
joannaw.79 
Fachowiec



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 269
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 12:19   Ploter Roland Camm-1 nie tnie z corela tylko z pdf

Jak w temacie, ma ktoś pomysł jak to naprawić? Jest to nieco upierdliwe, bo w pdf nie mogę sobie tak ustawić stołu jak potrzebuję, tzn nie tak dokładnie. Ma ktoś pomysł co się popsuło?
Zastanawiam się nad przyniesieniem własnego laptopa z corelem X5 ale chciałam się upewnić czy problem tkwi w corelu czy w ploterze bo na tym ustrojstwie to ja się nie znam.

A tak w ogóle to jak ustawić, żeby ciął dłuższe odcinki niż 80cm folii? Przy wyklejaniu to już męczarnia żeby te kawałki równo dopasować. Kiedyś dawno temu podobno ciął nawet i 5 metrów.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 19:43   

Kiedyś ciąłem z Corela, potem kupiłem za jakieś grosze CutBoy'a i teraz wszystko tnę z *.ai - na pewno jest cięcie dokładniejsze.
W ustawieniach plotera można mu zdefiniować obszar cięcia ("Lenght" to się chyba nazywa).
 
 
joannaw.79 
Fachowiec



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 269
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 20:05   

Zakup oprogramowania do agencji nie zależy ode mnie ale sprawdzę co to za program, ponieważ go nie znam, może dadzą się namówić. Ten bezpośrednio z AI nie chce ciąć wcale, może nie czyta tego formatu?

Obszar cięcia jest zdefiniowany domyślnie na 46cm szerokości i 165cm długości i tyle ciął bez problemu, można też było spokojnie ustawić więcej, ale od jakiegoś czasu jak grafika przekracza 80cm to ploter albo szoruje w miejscu dziurawiąc folię, albo nie rusza wcale.
Ploter jest zainstalowany jako drukarka na porcie LPT1, próba zmiany portu nic nie dała, wręcz pogarszała sprawę bo nie ruszał wcale.
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 20:16   

A instalacja nowych sterowników?
 
 
joannaw.79 
Fachowiec



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 269
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 20:27   

kula69 napisał/a:
A instalacja nowych sterowników?


Właśnie nie umiem znaleźć w necie ani nowszych sterowników ani nawet instrukcji obsługi choćby po angielsku. To jest dość stare urządzenie, pewnie dlatego.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 16 Czerwiec 2011, 06:40   

Spróbuj z tymi z załącznika u mnie to działało a instaluje się jak zwykłą drukarkę (rozpakuj zipa, podłącz ploter a pózniej dodaj drukarkę, sterowniki z dysku, wybierz z listy swój model, itd.).
Do wycinania nigdy nie używałem Corela tylko dedykowanych programów. Były komercyjne, zabezpieczane sprzętowym kluczem i wtedy kiedy je kupowałem kosztowały majątek.
Ploter (Roland CM-24) był podłączony przez port szeregowy. Samo urządzenie miało parę mikroprzełączników, którymi definiowało się ustawienia. Mam gdzieś instrukcję obsługi jak by Ci to mogło pomóc, to służę.
 
 
joannaw.79 
Fachowiec



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 269
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Czerwiec 2011, 16:38   

O instrukcja obsługi byłaby bardzo mile widziana ja mam 1000A.
Sterowników niestety nie da się zainstalować, windows wywala mi błąd jakiś i twierdzi że nie można zainstalować sterowników.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 15 Lipiec 2011, 08:50   

Joanno, a powiedz jeszcze jakiego Windowsa używasz?
Instrukcję obsługi znalazłem, zeskanuję i podeślę choć wątpię żeby Ci to pomogło jest do cm24. Znalazłem też jeden z programów, których kiedyś używałem, nazywa się Wisqu. Niestety instaluje się to z dyskietki i chyba inaczej się nie da, muszę sprawdzić.
 
 
joannaw.79 
Fachowiec



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 269
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Lipiec 2011, 14:44   

Winda XP. Za instrukcję będę bardzo wdzięczna, ale w sumie jak teraz tnę z CutBoya albo z corela (po przeinstalowaniu sterowników na oryginalne ze strony Rolanda pogodził się z corelem) to jest całkiem dobrze. Tylko te cholerne 80cm jest nadal.
 
 
Andziek 
Bywalec



Wiek: 43
Dołączyła: 15 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 6 Czerwiec 2012, 10:30   

z corela daje drukuj, wlasciwosci i w rozmiarze wpisuje wymiar folii np. 470 mm x 5000 mm i jest ok.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14