Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
4 Wrzesień 2008, 06:38
naklejki z kolejnymi numerami 1-10.000
Autor Wiadomość
melonpl 
Początkujący


Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Limanowa
Wysłany: 20 Sierpień 2008, 17:07   naklejki z kolejnymi numerami 1-10.000

Witam. Jestem nowym uzytkownikiem forum. życie zmusilo mnie do siegniecia po pomoc w wasza stron. ;) uzytkuje Corela od wersji 2.0 - jestem srednio zaawansowany w obsludze - jednak niektore czynnosci nie potrafe sobie sam zautomatyzowac.
Chodzi konkretnie o wykonanie 10.000 naklejek w ksztalcie kola z numerami o 1-10.000.
oczywiscie recznie to nie problem - ale nie mam az tyle czasu :) potrzebuje Waszej pomocy w odnalezeinu sposobu na przygotowanie tego do druku. Docelowo bedzie to druk z solwentu na folii - 100 cm - koło o srednicy 12,5mm czerowne tlo - numery zółte. Nie mam pojecia jajk sie do tego zabrac - nigdy nie automatyzowalem sobie pracy - nie uzywalem VisualBAsic czy skryptów. Po wygenereowaniu takiego pliku musze jeszcze dodac znaczniki paseów by potem wyciac to konturowo. W zasadzie pytanie sprowadza sie do tego - jak zwiekszyc o 1 nastepny nr w kółeczku.
Bardzo prosze o pilna i konkretną pomoc

nr1.gif
Pobierz Plik ściągnięto 1475 raz(y) 1.65 KB

 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 20 Sierpień 2008, 17:58   

czy te numery w kolach maja byc na kolejnych stronach czy obok siebie? tzn jeden arkusz a na nim numery w zaleznosci ile sie zmiesci?
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 20 Sierpień 2008, 18:23   

chodzi o 10 000 kółek, numerowanych kolejno, rozłożonych jedno przy drugim na jednym arkuszu o szer. 100cm, a wysokości ok. 160cm.

pzdr.
 
 
melonpl 
Początkujący


Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Limanowa
Wysłany: 20 Sierpień 2008, 18:36   

szerokosc foli to 100, 130 lub 155 cm
długosc dowolna
ogólnie musze rozlozyc to na folii w rolce
kólka obok siebie w odstepie kilku minimetrów
w rzedach albo dowolnie ...
kóleczko ma srednicę 16-16,5 mm!
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 20 Sierpień 2008, 20:18   

mozna sprobowac uzyc wbudowanej w Corela funkcji wydruku seryjnego
plik/wydruk seryjny/utwoz pola/utworz nowe/ dane w polu narastajaco/poczatek = 1 koniec = 10000, format x
w samym coreu utworzyc jedno takie kolo na tym czerwonym tle. w jego srodek wrzucic pole wydruku seryjnego, ustawic wielkosc i kolor, Rozmiar kartki taki jak kolo lub minimalnie wiekszy, numer musi miec ustawione wyrownanie w opcjach tekstu aby nie "skakal" w srodku kola.
Nastepnie wykonaj wydruk seryjny. Kolejny krok to ustawienie tego na arkuszu tu z pomoca przyjdzie modul do impozycji wbudowany w podglad wydruku tam mozna ustawic odstepy miedzy kolami dodac linie do ciecia, rozmiar arkusza, ilosc uzytkow na arkuszu itd....i moza drukowac albo na drukarke albo do pliku w zaleznosci od potrzeb.
Jesli bedzie potrzeba dodania na ten arkusz jakis specjalnych znaczkow - lini itp (nie standardowych z corela) to mozna taki plik przedestylowac do pdf a potem za pomoca programu gold pdf - 30 dni za free ustawic na wszystkich stronach za pomoca jednej funkcji te linie, pasery. (przygotowane wczesniej w corelu) Mysle ze jest szansa zeby to tak zrobic.
Ta procedura jest opisana dla corela wer 12. Jak to bedzie chodzic na innych nie wiem, bo jak tu widze na forum czasem cos w jednej wersji dziala bez zarzutu a w drugiej nie koniecznie.
 
 
melonpl 
Początkujący


Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Limanowa
Wysłany: 21 Sierpień 2008, 08:24   

wawel - jestes wielki :)
zrobilem wydruk seryjny z ipozycją - wygenerowalem pdf-a. Pozniej tylko import i WSZYSTKO GRA!
dziekuje bardzo :) - duze zimne piwo Ci sie należy
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 21 Sierpień 2008, 08:42   

Dziekuje, ale to piwo to tez dla programu bo ma spore mozliwosci a jak gdzies slysze, lub czytam ze Corel to program jedynie do wizytowek a profesjonalisci pracuja na illustratorze to....ech.
Pozdrawiam
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 21 Sierpień 2008, 12:34   

ja z kolei słyszałem, że "profesjonaliści" to tylko Quark ;)

pozdrawiam kolegów amatorów :)
 
 
melonpl 
Początkujący


Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Limanowa
Wysłany: 21 Sierpień 2008, 19:28   

no .. nie uwazam zeby CorelDRAW był super profesjonalym programem
do małej poligrafi sie pewnie nadaje
ale do zadan bardizj odpowiedzialnych i zaawansowanych to bym z nim nie
ryzykowal - za duzo bledow sie pojawia w trakcie pracy na min ...
 
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Sierpień 2008, 06:51   

melonpl napisał/a:
no .. nie uwazam zeby CorelDRAW był super profesjonalym programem
do małej poligrafi sie pewnie nadaje
ale do zadan bardizj odpowiedzialnych i zaawansowanych to bym z nim nie
ryzykowal - za duzo bledow sie pojawia w trakcie pracy na min ...


Tak,tak ludzie często brak swojej dostatecznej w wiedzy w danym zawodzie zganiają na narzędzia którymi się posługują, bo przecież tak jest najprościej.Pracuję z Corelem już nie co ponad 8 lat i uważam że daję radę pod każdym względem.

Pozdrawiam wszystkich którzy się zemną zgadzają :-)
 
 
 
DooSHeK 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 157
Skąd: Toruń
Wysłany: 22 Sierpień 2008, 16:30   

Jak to mówią "kiepskiej baletnicy to i guma w gaciach przeszkadza" ;) Jak się dobrze zna program to można sobie poradzic ze wszystkim. Poza tym nie ma programów od wszystkiego, każdy jest stworzony do konkretnych celów.
 
 
HORNET 
Bywalec



Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 37
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 24 Sierpień 2008, 08:06   

melonpl napisał/a:
(...) ale do zadan bardizj odpowiedzialnych i zaawansowanych to bym z nim nie
ryzykowal - za duzo bledow sie pojawia w trakcie pracy na min ...


Ja też pracuję 9 lat na corelu, robię wszystko z czym przychodzą klienci i duzi i mali. I nie zauważyłem jakiś błędów co by uniemożliwiało mi szybkie wykonania zadań. Może kolega przybliży jakieś zaawansowane zadania z którymi nie można poradzić sobie w corelu?
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sierpień 2008, 12:28   

melonpl napisał/a:
no .. nie uwazam zeby CorelDRAW był super profesjonalym programem
do małej poligrafi sie pewnie nadaje
ale do zadan bardizj odpowiedzialnych i zaawansowanych to bym z nim nie
ryzykowal - za duzo bledow sie pojawia w trakcie pracy na min ...


Po co w ogóle pisać takie posty?? Przecież nikt tu nikogo nie zmusza do korzystania z Corel. Zawsze można się zapisać na inne forum (forum "bardziej profesjonalnego programu") i tam zachwalać walory danego oprogramowania. Po co pisać na forum Corel, że jest on do bani?? Nikogo to nie interesuje, bo jeżeli ktoś się tu zapisał to znaczy że Corel i forum mu odpowiada. Osobiście myślę podobnie jak poprzednicy. Ograniczona wiedza ludzi w poruszaniu się po programie doprowadza do tego żeby krytykować jego profesjonalizm. Jak to kiedyś ktoś powiedział - "komputer jest tak głupi jak osoba przed nim siedząca". Myślę że podobnie jest z Corel i innymi programami...
 
 
lobo4581
Praktyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Bytom
Wysłany: 10 Sierpień 2012, 14:14   

Czy z listy danych można nazwy umieszczać w tych polach? Na przykład imię i nazwisko.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 14 Sierpień 2012, 10:27   

Dane to dane, nazwisko czy numer, dla programu jedno i to samo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 17