Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: s-p-i-n
20 Sierpień 2012, 13:07
(inne) filantropi
Autor Wiadomość
kucharz 
Początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: Siedlce
Wysłany: 20 Sierpień 2012, 10:05   (inne) filantropi

takie moje spostrzeżenie...

widzę, że są wśród nas filantropi i chętnie coś robią za free, ale ponieważ każdy tez chce zarobić dlatego nie rozumiem, dlaczego prace wykonywane są za darmo. Tyle się mówi o bezrobociu i braku zleceń, psioczy, że zawód grafika jest źle opłacany a tu nagle bum i ktoś komuś podbiera pracę (czyt. zarobek). Poza tym to jest dział zlecę pracę, od pomocy jest http://corel.wodip.opole....wforum.php?f=41

za darmo to ja mogę zrobić kumplowi
tak, w pewnym sensie jestem materialistą, bo bez kasy daleko nie zajedziesz

jeśli ktoś nadal chce robić za darmo to ja chętnie przyjmę od tej osoby kasę i niech nadal robi w imię wyższych ideologii

dziękuję za uwagę i pozdrawiam

ps. wiem, że to może nie być ten dział forum, ale liczę, że nie zostanie usunięty ewentualnie przeniesiony w odpowiednie miejsce
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 20 Sierpień 2012, 21:46   

kucharz - jak ktoś poprosi Cię o jajecznicę z jajka - to chcąc czy nie chcąc - robiąc ją nie namęczysz się, ani też nie wykosztujesz - owszem znajdzie się Taki który zrobi z tego niezły interes , wiedząc gdzie i kiedy uderzyć z tym towarem ;-)

ale jak ktoś poprosi Cię np. porcję sushi High Roller - to chcąc czy nie chcąc - nie stać Cię na sprezentowanie takiego rarytasa.

podobnie jest z grafiką - proste grafiki można odpieprzyć za free w kilka minut i świat się nie zawali - ale normalne, że nikt nie będzie się wysilał i fatygował za free przy pracach wymagających większego zaangażowania nie tylko myszki.

Znajdź mi choć jedną trudną pracę wykonaną dla kogoś na tym forum za free - poza moimi pracami oczywiście :mrgreen:
ps. jeżeli chcesz mogę Ci przesłać jedno jajko - zapewniam nie będzie to zbuk
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 22 Sierpień 2012, 21:08   

Szczerze mówiąc .. obydwoje macie racje.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Sierpień 2012, 22:22   

Trzeba po prostu patrzeć na takie posty "ze zrozumieniem". Jeżeli ktoś prosi o okolicznościowy wzór na koszulkę która będzie prezentem to nie mam nic przeciwko. Jednakże jeżeli ktoś prosi o wykonanie szablonów (!!!) a była taka sytuacja niedawno to jestem zdecydowanie na NIE.
Zresztą zwróćcie uwagę na nazwy działów, gdzie zwykle lądują takie prośby:
"Pomóż mi wykonać rysunek"
"Zlecę/wykonam pracę"
Moderatorzy powinni przesuwać takie posty do odpowiedniego działu i wszystko byłoby jasne - pomoc to pomoc a zlecenie to zlecenie...
 
 
kucharz 
Początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: Siedlce
Wysłany: 24 Sierpień 2012, 18:03   

niby są dwa różniące się od siebie działy, ale tak naprawdę chodzi o to samo, skoro tu i tu robione są za free
po co wstawiać obrazek do działu zlecę pracę skoro można napisać temat w "proszę o pomoc" i mieć z głowy
poza tym... pomoc chyba nie polega na wykonaniu w całości grafiki a naprowadzeniu na cel

zgadza się, że niektóre obrazki są banalne i można je zrobić w 5 minut (sam przerobiłem ponad 1000 grafik na wektory więc wiem), ale identyczna sytuacja jest z każdym zawodem - co dla jednego jest sufitem dla drugiego podłogą, czasami płaci się za samą wiedzę, gdzie "kliknąć"
żeby nie było, sam wykonałem dla znajomych dziesiątki prac za darmo, ale trzeba też z czegoś żyć

nie liczę, że stanie się rewolucja na forum w wykonywaniu prac, ale chcę po prostu na to zwrócić uwagę
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Sierpień 2012, 18:43   

kucharz napisał/a:
/.../
po co wstawiać obrazek do działu zlecę pracę skoro można napisać temat w "proszę o pomoc" i mieć z głowy/.../

Dlatego też napisałem:
Malutki napisał/a:
Moderatorzy powinni przesuwać takie posty do odpowiedniego działu i wszystko byłoby jasne - pomoc to pomoc a zlecenie to zlecenie...
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 29 Sierpień 2012, 16:00   

To jest problem czysto teoretyczny.
Wśród tych wszystkich "próśb" o pomoc może jest 2,3% takich na których ktoś chce zarobić i się nie narobić.
Skasowanie działu "pomóż mi wykonać rysunek" nie spowoduje wzmożonej aktywności na tym "zlecę pracę" i nikt tutaj nie zarobi ani złotówki więcej.
Tłumaczenie komuś jak coś zrobić jest z reguły znacznie bardziej czasochłonne niż narysowanie prostego obrazka, wiem bo często tak robiłem.
Któryś z kolegów wymyślił żeby te parę złotych, które ktoś był skłonny zapłacić za pracę, ten ktoś przeznaczył na jakiś czyn charytatywny. Parę razy w tej konwencji coś robiliśmy, ale nie pamiętam żeby ktoś poinformował, że przekazał choć złotówkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 16