Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
10 Kwiecień 2010, 06:43
Edycja tekstu i kolorowanie.
Autor Wiadomość
lisciu
Bywalec


Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 35
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 23 Marzec 2010, 22:12   Edycja tekstu i kolorowanie.

Mam 3 problemy obecnie.

1. Dotyczy tekstu np. w siatce wykresu, często jest tak, że siatka wpada np. nam na tekst jak na załączonym obrazku poglądowym:



I chciałbym, np zrobić tak by tekst powodował przecięcie tych linii tam gdzie jest(mam nadzieję że rozumiecie, to tak jakby wstawił za tekst biały prostokąt zamiast linii wtedy jest białe tło i przy okazji ono ucina trochę siatki) jest na to jakiś sposób poza wspomnianym białym prostokątem? Bo jak mam tekst na krzywej to to trochę komplikuje sprawę.

2. Jak się robi indeks górny i dolny w Corelu? Słyszałem, nawet że jest stanowczo za mała czcionka w tej opcji (póki co nie mogę jej znaleźć). I robię po przez grupowanie indeksy, a to bywa męczące.


3. Ta Sprawa dotyczy kolorowania, otóż mam przykładowy rysunek:



jak widać składa się z kilku krzywych i jak teraz go wypełniać kolorem bądź patternem? mam zamykać każda krzywą? To by było trochę bez sensu.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 24 Marzec 2010, 10:10   

do ptk 1
Mozna przyciac te linie tekstem lub prostokatem, badz wbic wezel nad tekstem i pod i rozciac linie pod litera.

do ptk 2
Przy zaznacz. tekscie naciskasz ctrl T i w zakladce znak i w rozwijanym menu polozenie wybierasz index gorny lub dolny.

do ptk. 3
W starszych corelach aby krzywa wypelnic to musiala ona byc zamknieta, natomiast byc moze w nowszych juz jest rozwiazanie tego (kiedys czytalem opis funkcji w necie i znalazlem cos co byc moze jest rozwiazaniem, ale poniewaz nie mam dostepu do nowych wersji to nic wiecej w temacie corela i tej spr. nie dopisze.)

W darmowym inkscape jest funkcja wypelniania takich przecinajacych sie obszarow - dziala jak wiaderko w paincie z ta roznica ze wypelnienie jest wektorowe, funkcja ta pozwala rowniez na ustawienie tolerancji zaokraglania itp.
pozdr.
 
 
lisciu
Bywalec


Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 35
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 24 Marzec 2010, 15:35   

mógłbyś mi zatem pokazać jak się rozcina tekstem linie?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 24 Marzec 2010, 16:18   

Tak jak np. kwadratem, zaznaczasz linie i litere z shiftem i naciskasz ikone przytnji.
Mozna tez na literach ustawic gruby kontur, zamienic go na obiekt ctrl shift Q i nim przyciac dostaniemy margines pomiedzy litera a linia.
pozdr.
 
 
lisciu
Bywalec


Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 35
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 24 Marzec 2010, 19:04   

musiałbym zapewne rozgrupowywać(papier kratkowy) za każdym razem element by to osiągnąć.

Ciekawi mnie jeszcze, najbardziej jak z tym rysowaniem naprawdę jest. Szkoda, że tylko ty mi pomagasz. Ciekawe co na to Roland. :->
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 24 Marzec 2010, 20:59   

To narzedzie to chyba bedzie smart fill
zobacz tu
http://www.youtube.com/watch?v=xUwu9DpVdk0
 
 
furqan 
Początkujący


Wiek: 39
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 1
Skąd: NEW YORK CITY
Wysłany: 26 Czerwiec 2013, 14:35   

Hi To jest wielki, to jest bardzo pomocna dla mnie, bo ja również poszukuje this.Nice zaskoczenia temat tego krótszego formularza. Czy możesz nam powiedzieć, co to jest, mówisz / pisanie o?
Posiada wszelkie informacje. o krótszej formie zostały wysłane przed (i po prostu nie zauważył)?
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 26 Czerwiec 2013, 17:14   

Odnośnie zamaskowania obiektów pod tekstem wystarczy odpowiedniego koloru obrys (efekty). Indeks górny i dolny znajdziesz w menu tekst->formatuj tekst. Nie wiem jak jest w nowych Corelach w starszych wersjach rzeczywiście była z tym lipa, ale daje się to ustawiać. Odnośnie trzeciego, to jeśli masz Corela nowszego od 12, to zamalujesz te pola narzędziem które nazywa się interakcyjne wypełnienie (narzędzie tworzy nowe figury).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14