Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam pytanko
Autor Wiadomość
szuszu83 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Styczeń 2008, 18:07   Mam pytanko

Potrafilby to ktoś wykonać?? Tzn bez Maryli i sumptuastic i okazje zmienić np na dni Lodzi i w Hali Sportowej miejsce koncertu? Przepraszam ale jestem tutaj nowy a nagli mnie ten projekt bo sesja blisko:-/ i to chcialbym pokazać na zaliczenie. Jeśli się nie da to zrozumiem.Pozdrawiam . Oto link
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Styczeń 2008, 19:06   

O stary, to będzie nic więcej jak kradzież czyjejś pracy!!!!!!
 
 
 
dlr 
Praktyk
www.mosaic.pl



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 96
Skąd: RYKI
Wysłany: 8 Styczeń 2008, 19:07   

Bez zgody tak samo to nie wolno (chyba, że przerabiał będzie jego autor) :) ale podobny - czemu nie ...wysłałem info na maila
 
 
szuszu83 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Styczeń 2008, 19:59   

no macie racje..a podobny??? A i odpisałem na maila :-) Pozdrawiam
 
 
szuszu83 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Styczeń 2008, 22:17   

Przepraszam że dubluje posty.....Ale zmieniło się troche założenie mojego wykładowcy i sam będe robil projekt na zaliczenie w szkole:-/ I już troszeczkę próbuję z tym plakatem i nie wiem jak zrobić by fotka ktora importuję byla taka jakas jakby za mglą jak na plakacie...Poradzicie coś????

Pozdrawiam
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 09:52   

Witam, sprawa jest bardzo prosta.Rysujesz np.kwadrat zadajesz kolor biały, z paska narzędzi wybierasz kieliszek(interakcyjną przeźroczystość).W górnej belce ustawiasz suwakiem procent przeźroczystości.


Pozdrawiam
 
 
 
szuszu83 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 11:02   

Dzięki wielkie zadziałało...:-) a mógłbym zapytać jeszcze jak zrobić taki łuk jak na górze jest nad napisem arena?? sam łuk bez tych "różków" i to logo info tips to czerwone by znak & był "tak jakby wyrżnięty z tych liter " it " Mam nadzieję że to moja ostatnia prośba..Dziękuję i pozdrawiam
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 11:18   

Ok, co do łuku: Rysujesz elipsę Ctrl D dla elipsy, skopiowaną elipsę ustawiasz nieco niżej.Przy wciśniętym Shift zaznaczasz obie elipsy, z górnego menu wybierasz Rozmieszczenie/Kształtowanie/Przytnij masz gotowy łuk :-) .
Do do napisu NT, to chodzi Tobie żeby wyglądał tak samo jak ten do góry????

Pozdrawiam
 
 
 
szuszu83 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 12:20   

tak tak chodzi o ten czerwony znaczek i biale napisy I&t Zeby to & jakos wchodzilo w it :p Kurde ja to tlumacze ..sorrki :-) Dzięki za łuk pozdrawiam
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 17:35   

Ok, jeżeli chcesz mieć wycięty ten znak w literach, to pozamieniaj litery i znak w krzywą Ctrl Q, a potem zrób tak samo jak z elipsą(przytnij).
Lub po prostu napisz litery potem znak Page Up dla znaku masz go na wierzchu.

Pozdrawiam
 
 
 
szuszu83 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 19:51   

Jeja wielkie DZIĘKI naprawde mi pomagasz tutaj bardzo na forum.Pojawil sie nieoczekiwany problem ...otóz robiąc napis lady pank użyłem czcionki casmira ktora jest dostępna w office xp...A na zajeciach będe miał środowisko windowsa 2000 więc chyba nie uda mi się zrobić identycznego napisu nie? Pozdrawiam i przepraszam za mozliwe że głupie pytania:-)
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 20:09   

Czy na zajęciach będziesz musiał zrobić ten napis? Masz dwa wyjścia, zamienić napis na krzywą, wtedy na każdym kompie będziesz mógł ten napis otworzyć, bez obawy czy będzie taka czcionka w danym kompie, lub skopiować czcionkę(nie mam wiedzy czy windowsowi robi to różnicę czy to jest XP czy 2000) a następnie ją zainstalować na kompie którym będziesz pracował...

P.S. Nie przepraszaj, od tego jest to forum!!!!!!

Pozdrawiam
 
 
 
szuszu83 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Styczeń 2008, 12:28   

No tak na zajęciach muszę zrobić ten plakat jeszcze raz od podstaw przy wykladowcy...:-( Przy Twojej pomocy zrobiłem coś takiego :

PROJEKT

Wiem że żenująco wyszedł no ale ja nie jestem na specjalizacji :Grafika tylko zarządzanie systemami więc chyba z przymrożeniem oka da mi TRÓJE jak zrobie taki sam juz w szkole:-) To jak z tym zebym identyczny napis lady pank i sumtuastic miał w szkole mam zrobic??? przeksztalcić napisy w krzywe tak a potem cio? BARDZO BARDZO DZIĘKUJE i POZDRAWIAM serdecznie..Bardzo mi pomogłes!!!![/code]
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Styczeń 2008, 12:50   

Heheh, jedynym wyjściem jaki pozostaje, musiałbyś zgrać to na dyskietkę i przemycić na zajęcia :-P :-P :-P
 
 
 
szuszu83 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Styczeń 2008, 13:04   

hmm niom zabiorę ze sobą pendriva....ale czy sam napis lady pank i sumtuastic czy cały plakat muszę?? Pozdrawiam a jak projekt Twoim zdaniem na 3 będzie?
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Styczeń 2008, 14:24   

Sam napis wystarczy, z resztą sobie poradzisz. Zwróć uwagę jaką masz wersję Corela w domu, żeby się nie okazało że w domu masz masz wyższą niż na uczelni, na wszelki wypadek zapisz do 9 jeżeli masz wyższą wersję.
Projekcik jest spoko 3 jak w banku :-)

Pozdrawiam
 
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 16 Styczeń 2008, 18:04   

może się wyłamię ale projekt jest co najwyżej na dwa
jedynki nie tylko dlatego że ktoś włożył pracę jakąkolwiek żeby to zrobić

alle ta jakakolwiek to dużo za mało na 3
nie wiem kto Cię uczy... ale ja bym poprawił na Twoim miejscu zlewanie się liter, złe rozłożenie obiektów (w miejscu gdzie pada pierwsze spojrzenie na plakat jest... dziura :P
loga sponsorów nie moga być kobyłami - żadna szanująca się firma nie pozwoliłaby na umieszczenie w taki sposób swojego logo tym bardziej jeśli ten plakat sponsorują
takie firmy jak TVP czy Radio czy inne podobne mają swoje "Corporate Identify" według których można umieścic ich logo prawidłowo na każdym z nośników reklamy
Nie wzięcie tego pod uwagę powoduje zwykle wycofanie się sponsora czy patrona z całej akcji/...

plakat jest bez jaj - zółty kolor nie pasuje absolutnie do zespołów jakie na nim umieściłeś- każdy z nich ma swoją własną muzykę - której klimat... można w jakiś tam sposób scharakteryzować kolorem
w poprzedniej wersji była rodowicz - żółty pasował idealnie...

także gdyś się uczył u mnie
miałbyś problemy ze zdaniem...
ot - nie bierz tego do siebie - nie chcę Cię gnębić
tylko pokazać przynajmniej część rzeczy które mają znaczenie przy projektowaniu - może kiedyś dzięki temu dostaniesz zlecenie ;P
bez tego raczej wątpię ;P:P
 
 
 
szuszu83 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Styczeń 2008, 18:31   

Hehe no dzięki za słowa krytyki.No ale powiem szczerze, że nie jestem GRAFIKIEM żadnym.Na studiach nie stawiają JEDYNEK,,,tak dla wyprostowania:-) Wykladowca nie kazał nam robić plakatu a jedynie cokolwiek co zawiera grafikę wektorową np wizytowke..To że ja chciałem zrobic plakat to moje głupie widzi mi się.....Skąd mogę wiedziec jak mam loga rozstawić i że przez to sponsor sie wycofa..skoro nigdy nie robilem czegoś takiego i nigdy nie bedę..Gdybym miał być grafikiem wybralbym taką specjqalizację...I wybierając kolor żółty i czerwony w tle miałem na myśli miasto Łódź bo takie są barwy miasta... a nie zespoly akurat Ale tak czy siak dzieki za wskazowki...Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13