Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak możliwości podglądu filmu w Corel Video Studio Pro x3
Autor Wiadomość
marmach 
Początkujący


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Lipiec 2013, 22:42   Brak możliwości podglądu filmu w Corel Video Studio Pro x3

Witam,
Zarejestrowałem się na forum, ponieważ mam problem z Video Studio Pro x3.
Najpierw używałem programu w poprzednim laptopie, czyli Lenovo IdeaPad G560 i5 460M 4GB 500GB GF310M. Działał OK, tylko wolno, bo komputer do najszybszych nie należał. Tamtego laptopa sprzedałem i kupiłem szybszy sprzęt, a mianowicie Dell Inspirion 15R SE7520 i7-3612QM 8GB 1TB 32GB SSD. Tutaj nie działa. Problem polega na braku możliwości podglądu filmu w formacie AVCHD, który jest dodany na "paski". Jak próbuje zaimportować filmy do programu też nie mam możliwości podglądu filmu. Dźwięk jest prawidłowo natomiast ekran robi się cały zielony. Jeżeli kliknę "pause" obraz się zatrzymuje i jest widoczna prawidłowa scena filmu. Jeśli zacznę ponownie oglądać obraz znów staje się zielony. Jeżeli na obraz nałożę cokolwiek z programu (Text, drugi obraz itp) wtedy podgląd działa. Zgrywam materiał z tej samej kamery, wszystko tak samo, tylko komputer inny. Czy ktoś wie, co to może być? Jeśli ktoś może pomóc będę zobowiązany.
Pozdrawiam.
 
 
Ted 
Początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 14 Sierpień 2013, 10:14   

Generalnie X3 słabo radzi sobie z wyświetlaniem podglądu filmów w formacie AVCHD. Lepiej radzi sobie X5. Spróbuj obniżyć jakość wyświetlanego podglądu, a jeszcze lepiej jest stworzyć do powyższych plików pliki Proxy. Program w podglądzie wyświetla wtedy te pliki które są w MPEG lub AVI ( w zależności jak ustawisz - jeśli jako avi to będziesz mógł je odtworzyć oddzielnie). Ja jak korzystałem z X3 to ta metoda pomagała, obecnie pracuję na X5 i w przypadku bardo długiego filmu tj. 2 godz. materiału to tworzę pliki Proxy - do godziny nie, i mogę wyświetlać podgląd.
Pozdrawiam Ted
 
 
marmach 
Początkujący


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Sierpień 2013, 15:57   

Ted napisał/a:
Spróbuj obniżyć jakość wyświetlanego podglądu, a jeszcze lepiej jest stworzyć do powyższych plików pliki Proxy.

Witaj Kolego.
Czy mógłbym Cie prosić o info, jak to zrobić? Tak krok po kroku. Jestem laikiem w tej kwestii. Będę zobowiązany za pomoc.
Pozdrawiam.
 
 
Ted 
Początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 15 Sierpień 2013, 20:45   

Cześć Kolego. Krok po kroku to by było tak:
1.Należy w Ustawieniach/ Preferencje / Karta Edycja/Jakość zmiany rozdzielczości(rozwinąć) i ustawić na Dobra.
2. Na karcie Wydajność zaznaczyć Włącz inteligentne Proxy.
3. Na tej samej karcie zaznaczyć Automatyczne generowanie Proxy i ewentualnie podać partycję i folder gdzie mają być zapisywane pliki proxy.
4.Wstawić klipy wideo z biblioteki na linię czasu.
5.Zaznaczyć w Ustawieniach/Menedżer inteligentnych Proxy/Włącz inteligentne Proxy.
6.Kliknąć prawym klawiszem myszy na klip znajdujący się na osi czasu i z menu kontekstowego wybrać i kliknąć Utwórz plik inteligentnego proxy. Najlepiej jest zaznaczyć parę klipów i z meni kontekstowego wybrać Utwórz pliki inteligentnego proxy.
To by było tak z grubsza. Poeksperymentuj i mam nadzieję że wszystko będzie ok.
Pozdrawiam.
 
 
marmach 
Początkujący


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Sierpień 2013, 11:53   

Dziękuję Kolego!
Podgląd działa, gdy klipy są na osi czasu i wyświetlamy "Projekt", nie "Klip".
Czy po takich zmianach w Ustawieniach efekt końcowy będzie taki sam (chodzi mi o jakość filmu)??
Zastanawiam się też, dlaczego w poprzednim kompie to działało, a w tym nie, skoro ten obecny jest lepszy???
Jeszcze raz dziękuję za instrukcję.
Pozdrawiam.
 
 
Ted 
Początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 19 Sierpień 2013, 20:30   

Witam kolego.
Jeśli chodzi o jakość filmu to praca na plikach Proxy nie ma wpływu. Jakość filmu będzie taka jaką ustawisz na karcie Udostępnienie/Utwórz plik wideo/i masz do wyboru predefiniowane ustawienia renderingu, lub ustawienia niestandardowe.W momencie renderowania program nie korzysta z plików Proxy, tylko z oryginalnych plików i jeśli ustawisz jakość renderingu jak oryginalny plik, to program nie renderuje go, co bardzo przyspiesza tworzenie pliku wynikowego .
Pozdrawiam Ted.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13