Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwie maksymalnie wq sprawy
Autor Wiadomość
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Styczeń 2008, 12:39   Dwie maksymalnie wq sprawy

Cześć,

Wyszedł X4 i myślałem, że to poprawili, ale dalej dupa.
Może już o tym było i jest rozwiązanie, ale nie mam absolutnie pomysłu jak tego poszukać na forum.

1. Przy eksportowaniu obrazka z CorelDRAW np. jako jpeg ta menda dodaje jaśniejszą obwódkę wokół obrazka. Tak, wiem - "wyłącz antyaliasing".. tylko, że wtedy wszystko na obrazku jest ostre i ohydne. Że niby dorabiać spad, a potem to przycinać w Photo-Paincie? Nie da się tego jakoś obejść? Co więcej.. antyaliasing teraz tak mąci w obrazku, że sobie dorabia na chama cieniowane przejścia np. gdy jest bordo i żółty i są dość odległe kontrastem to on na chama robi paseczek przejścia.. a jeśli ja chcę czysty pasek bez przejścia?

2. To w X4 zauważyłem - ta menda nie daje eksportować obrazka w aktualnej wielkości.. tylko robi mi wielkość razy 3.. daję niby "actual size" czy coś, a ta menda dalej ze trzy razy większy obrazek daje.. dpi 96 mam ustawione, pod 12tką było OK.. a tu lipa. Jakieś pomysły? O.. zapisałem w pełnej wielkości (3xxx na ileśtam, choć oryginalnie obraz ma 12xx na xxxx) i nie ma tych brzegów... o co tu chodzi? phhh...

Zawsze chcą na siłę człowieka uszczęśliwiać jakimiś bzdurami.

EDIT: Dobra.. trzeba było przy zapisywaniu zmienić dpi na 96.. chyba to przeoczyłem.. ale napociłem się przy tym i nawkurzałem strasznie.. heh

Ale jest kolejna rzecz, o której zapomniałem:

3. Przycinam w PHOTO-PAINICIE... kadrowaniem.. robię sobie jak chcę już ten kadr.. klikam dwa razy albo enter daję.. a ta menda przycina o piksel więcej od góry, a piksel mniej u dołu... co na to poradzić?
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 24 Styczeń 2008, 15:13   

pracować w photoshopie ... :-P
 
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Styczeń 2008, 15:44   

tja.. szczególnie po tych jajach z programem studenckim...
echhhhhhhhhh.....
a ja taaak lubię Corela.. : )
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 25 Styczeń 2008, 09:21   

no każdy lubi corela

już kiedyś pisałem jak bardzo nawet

dawnymi laty gdy skład publikacji robiło się jeszcze w venturze było dane ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika treści:
Przyjmę do składu (Corel Ventura)

dzwoni telefon i od razu w słuchawce
Dzień dobry ja w sprawie pracy, czy mogłabym rozmawiać z Karolem Wenturą?

i tak właśnie tworzy się historia :-P

co zaś do błędów które wymieniasz - to przesunięcie o piksel, nietrzymanie wymiarów itd, jest od samego początku corela. Wielokrotnie zgłaszane kiedyś do pomocy technicznej odpowiedź - A to aż tak ważne ten jeden piksel?
ano ważne niestety...
tyle że nie dla Karola ;-P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14