Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ab.pl - bardzo nieciekawa strona
Autor Wiadomość
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 23 Październik 2013, 10:11   ab.pl - bardzo nieciekawa strona

@Malutki pisał, że od lat znana nam witryna corel.ab.pl nie działa. Postanowiłem sprawdzić, co oni teraz oferują i jak to z Corelem jest.

i oto:
  • Firma przebranżowiła się i kupiła markę Optimus (żeby było jasne: kupili słowo „Optimus”* nie zaś geniusz pana Kluski), a w portfolio jej marek jest niejaki Crucial (podrzędny segregator pamięci), Fellowes (ścierki do kineskopów) i TB coś tam (bliżej nieznane substytuty czegoś tam), ale nie ma Corela.
  • Z trudem i po dobrych 10 minutach klikania znalazłem produkty Corela przedstawione tak, jakby to były podkładki pod śruby.
  • Za to od razu znalazłem [URL=http://www.ab.pl/catalog/product/307785,2-sitka-do-maszynki-do-mielenia-mięsa-3-i-6-mm-muz-45ls1]to.[/URL]


Oto oferta dotychczasowego dystrybutora Corela:
Ciekawe, czy Photoshop w gratisie?

To się nazywa poszerzyć wolumin (import z Niemiec).
__________
* — w Scrabble to jest warte jakieś 12 punktów.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23 Październik 2013, 12:07   

Ta sytuacja (z dystrybucją Corela) jest właściwie... naturalnie normalna. AB to dystrybutor, nie sprzedawca detaliczny. Organizuje sprzedaż, towar (Corele w pudełkach) dostarcza swoim agentom (czyli sprzedawcom).

Ale jeżeli rolę dystrybutora na terenie Polski przejmuje bezpośrednio producent i sprzedaje towar za pomocą swojej strony (corel.com), to w tym momencie rola dystrybutora jest mocno ograniczona. W dodatku coraz mniej programów w te pudełka się pakuje ("pobrany" jest z reguły tańszy). A żyć trzeba. Najwyraźniej da się zarobić handlując sitkami, a nie da - programami. Corele to tak przy okazji, chyba.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 23 Październik 2013, 19:06   

Oczywiście, tak. Dobrze im życzę, tylko… na prawdę w Polsce nie ma już komu robić sitek do maszynek mięsnych, czy innych takich rzeczy jak łyżki do butów, gwoździe czy lep na muchy? Technologia kosmiczna, czy co? Zaraz sprowadzać trzeba?
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23 Październik 2013, 19:21   

Artur Miernik napisał/a:
na prawdę w Polsce nie ma już komu robić sitek do maszynek mięsnych


Ja bym jednak kupił niemieckie :-) Jeżeli elementy stykające się z żywnością muszą mieć jakieś specjalne cechy (nie wiem czy sitka też, ale gdybam, że tak), to mam prawo przypuszczać, że te nasze, polskie, mogą być np. radioaktywne i świecić w ciemnościach.

A to dlatego, że instytucja od pilnowania żywności, nie zauważyła, że przez 10 lat do zupy miałem dosypywaną sól taką samą, jaką posypuję zimą wjazd do garażu. A jak już zauważyła - to sama się zbadała, zbadała też tę sól i oświadczyła: oj tam, oj tam...
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2 Listopad 2013, 18:14   

Doszliśmy od Corela do afery solnej… a co tam!

Żeby przez dwanaście lat z rozmysłem karmić ludzi zanieczyszczoną solą trzeba mieć mentalność pasożyta i nienawistnika. Tyle, że to nie ma nic wspólnego z naszymi producentami soli. To były interesy założone specjalnie po to, żeby skupić towar wyprodukowany z myślą o zastosowaniu przemysłowym i sprzedać go jako pełnowartościowy.

Podejrzewać mamy pełne prawo Tegrafie, ale dokąd to podejrzewanie nas już zaprowadziło? Na wszelki wypadek wolimy obce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13