Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
7zip do załącznika...
Autor Wiadomość
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
  Wysłany: 28 Grudzień 2013, 15:16   7zip do załącznika...

Wczoraj chciałem dodać do jednego z wątków załącznik ze spakowanym „corelem”. Niemal, jak zwykle okazało się, że 7zip skompresował lepiej niż Rar, toteż chciałem go dołączyć. Niestety algorytm forum nie przyjmuje rozszerzenia 7z.

Na forum quota takiego uploadu wynosi 10 MB na użytkownika. A skoro 7zip lepiej upycha, to może warto?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 28 Grudzień 2013, 16:53   

no moze i tak ,ale zip prawie tak samo kompresuje a forum zipa przyjmuje,mozna ewentualnie te 7zip do folderu a folder do zip :-)
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 28 Grudzień 2013, 18:08   

Forum przyjmuje ZIPa i RARa. Oba zwykle słabiej kompresują od 7Zipa.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Grudzień 2013, 18:12   

Jest masa wirtualnych, darmowych dysków - nawet takich po kilkadziesiąt "giga". Link też może być...
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 30 Grudzień 2013, 23:12   

Owszem, są. Ja nie o tym.
Pytam, czy to problem by dodać do listy akceptowanych formatów 7Z? To zdaje się jedna linijka kodu.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Grudzień 2013, 23:39   

Artur Miernik napisał/a:
To zdaje się jedna linijka kodu.


Nawet mniej. Rozszerzenia dopuszczonych plików na forum phpBB wpisuje się po przecinku w jednym polu tekstowym ;-) oczywiście w ustawieniach administratora :-P
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 3 Styczeń 2014, 09:23   

Niech Ci będzie Artur, dodałem 7z, choć jestem przeciwny dodatkowym formatom. Osoby które posługują się 7z czy nawet RAR-em wysyłają na prawo i lewo w tych formatach i potem się dziwią, że wiele osób nie potrafi tego odczytać. Z własnego doświadczenia (prowadzenie szkoleń) wiem, że dla większości osób, nawet ZIP jest sporą przeszkodą.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Styczeń 2014, 12:28   

:poklon
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 3 Styczeń 2014, 18:13   

no te 7Z to dosc klopotliwe co dla poniektórych,ja natomiast wolałbym bardziej dopisanie BBcode SWF albo przynajmniej YouTube,żebu mozna bezpostednio jakiś tutek dodać do forum( w sensie Playera oczywiście ),bo w gifie to koszmarne wielkosci wychodzą :lol:
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Styczeń 2014, 21:40   

bidon184 napisał/a:
wolałbym bardziej dopisanie BBcode SWF albo przynajmniej YouTube,żebu mozna bezpostednio jakiś tutek dodać do forum


Ooo to to to to. Jestem za. W sumie, wystarczyłaby możliwość pisania postów w HTMLu, co rozwiązałoby problem o którym pisze Bidon. Bo faktycznie, robić 10 screenów jako dokumentacji rozwiązania jakiegoś problemu jest czasem większym problemem niż sam problem ^_^ A tak, to jakiegoś Frapsa czy inny Screen Recorder się odpali, i gotowe! Teraz jak rozumiem, jedynie Administrator i (może) moderatorzy mają włączoną opcję HTMLa podczas pisania postów, tak? Jeśli Roland obawia się HTMLa, z uwagi na możliwość robienia idiotyzmów z tekstem, to może faktycznie chociaż jakiś plugin pozwalający wstawiać filmy z YT albo SWF, bez konieczności odblokowywania całego HTML?

EDIT: na oficjalnej stronie przemo.org jest modyfikacja BBcode pozwalająca linkować filmy z YT bez koniecznosci wychodzenia z forum ;-) Link TUTAJ albo inna bardziej rozbudowana modyfikacja TUTAJ (pozwala na zamieszczanie filmów z takich serwisów jak youtube, googlevideo, dailymotion, metacafe. myspace, starsclips, yahoo, photobucket, filefront, stage6, veoh, vidilife, gametrailers, vidiac, gamespot, megavideo, vimeo, gamevideos, tu.tv , godtube
i to przy użyciu tylko jednego tagu [video] ).
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 4 Styczeń 2014, 01:18   

Dziękuję, Rolandzie.
Ech, Widzę, że rozpętałem listę życzeń. Masz Ty ze mną, masz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13