Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam stron gdzie mogę kupić zdjęcia
Autor Wiadomość
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 15:21   Szukam stron gdzie mogę kupić zdjęcia

Witam, możecie polecić mi stronki gdzie mógłbym kupić zdjęcia w bardzo dobrej jakości, które później mógłbym wykorzystać do produkcji fototapet ?
Zależy mi głownie na ciekawych motywach, abstrakcjach i ładnych widokach.
Oczywiście pliki muszą być bardzo jakości.
Nie szykam stron typu fotolia.. szukam czegośc gdzie mogę kupić pakiet powiedzmy 50-100 zdjęć jednocześnie... a fotolia (o ile wiem) nakazuje kupować pojedyńczo...
Z pewnościa istnieja stronki gdzie się kupuje hurtowo.
Oczywiście muszą mieć pełną licencję... fototapety mają być sprzedawane w internecie..
Pozdrawiam.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 16:19   

W sumie nie wiem, czy jakieś ogólnodostępne fotostocki mają foty większe niż ~6000x4000. Zależy to raczej od danego zdjęcia czy fotografa, jakie foty udostępnił. jakie sprzedaje. 90% fotografii jest właśnie w rozmiarze do 50x40 cm (z rozszerzoną licencją w TIFF). Tak ma większość, czyli ShutterStock, iStockPhoto, 123rf, DepositPhotos... Na każdym z nich znajdziesz niektóre (rzadko) foty, które są dostępne w rozmiarach po 11k x 8k px. Ale jak mówiłem, zależy od fotografa. Nie wiem czy są, ja nie widziałem, takiego stocka, w którym domyślnie można dostać foty po 40, 70 i więcej Mpx :-/
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 16:24   

czyli pozostaje mi google/obraz/wikęsze niż 70k ??? :]
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 16:32   

No nie wiem, chyba tak. Chociaż Artuk tutaj jest specem od znajdywania przedziwnych rzeczy w necie, więc kto wie? Może ma w Ulubionych stock typu HyperDefinition 100+ Mpx Photos & Vectors for Printed Wallpapers :mrgreen:
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 16:35   

no ale jak zapisze cokolwiek z googli i wydrukuję i sprzedam... no to paserstwo praktycznie co nie ?
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 18:08   

Tam zaraz paserka. Zwykła złodziejka i tyle.
Kiedyś kupowało się zestawy na płytach kompaktowych, ale to se ne vrati.
Podpowiadam zakup w jednym z wymienionych serwisów oraz potraktowanie zakupów jakimś interpolatorem falkowym. Np.: Benvista PhotoZoom — 170 €ro. Jest jeszcze drugi, też dobry i też drogi, ale potrzebuje do rozruchu Photoshopa i to nie w każdej wersji. Taki wybredny. Ogólnie, jest z nim pod górkę.

Możesz też poszukać w darmówkach. Gdzie? Adresy są gdzieś w niniejszym dziale na forum.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 22:01   

Nom, Artur chyba podaje niezłą opcję. Czyli zakup w opcji maksymalnej dostępnej i potraktowanie tego programem do powiększania obrazów metodami numerycznymi (fraktale, interpolacje i inne pierdołki). Artur podał Benvista, a podam jeszcze onOne Perfect Resize w cenie $50 - sam go używam i muszę powiedzieć, że jest faktycznie dobry. Z foty 3500x2200px zrobiłem baner 3x2 metry przy 100 dpi i jakbym nie wiedział, to z odległości większej niż 1-2m bym się nie poznał. Paradoksalnie, te programy do zoomowania fotek dają tym lepsze wyniki, im bardziej skomplikowany jest obrazek ;-)

Odnośnie fotek, to oczywiście podawane w przeróżnych tematach linki do darmowych fotostocków, ale ja również polecam Flickr'a. Łatwo tam sobie wyszukiwać foty z licencją typu Creative Commons, która w praktyce daje możliwość robienia z fotą czegokolwiek. A z uwagi na to, że to coś na kształt forum/showroom'u amatorów jak i początkujących zapaleńców, większość to gnioty, ale czasem są tam prawdziwe perełki.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 7 Styczeń 2014, 09:31   

Interpolatory
O widzisz, toś mnie pozytywnie zaskoczył. bo miałem na myśli właśnie produkt obecnego One1. Wcześniej rzecz nazywała się inaczej, już nie pamiętam jak i należała do Extensisu.
Mniej więcej w 2006 roku porównałem wszystkie interpolatory dostępne na rynku. Ogólnie było kilka fałszywek i kilka miernot (jak np. BlowUp). Wysoka jakość miały tylko dwa: Extensis, którego znałem i Benvista, który poznałem dopiero przy okazji mojego testu. Skuteczność, jak i progi skuteczności obu programów były niemal identyczne. Używany przeze mnie Extensis miał bardzo ładny i postępowy interfejs (dziś go nazywamy dark, low contrast, ale wtedy to była nienazwana nowość), a PhotoZoom miał układ zwyczajny i mało trendy. Tyle, że Extensis wymagał do działania ściśle określonych wersji PhotoShopa i inaczej nie ruszył. Co więcej, nie ruszał nawet w wymaganych wersjach Photoshopa, jeśli były spolszczone. Tymczasem brzydki PhotoZoom do działania potrzebował tylko systemu. Dodatkowo działał jako wtyk do Photoshopa. Przy zbliżonych cenach — wybór był oczywisty — PhotoZoom.
Dziś cieszę się, że One1 zdecydował się przerobić produkt Extensisa na wersję standaleone. Bez tego, zaliczyli by plajtę.

Ceny
Nie jestem pewien, czy podana przez Ciebie cena jest prawdziwa. Na stronie onOne Store 50$ kosztuje wersja Standard. Przy Perfect Resize 8 Premium, które jest odpowiednikiem PhotoZoomu Benvisty, widnieje już cena 150$, ale na tym nie koniec. Kliknąłem na kup i dodałem rzecz do koszyka, wtedy okazało się, że jednak nie nie 150 a 180$! Nie dość, że nieładnie tak postępować, to jest to drożej niż u Benvisty.
Przy okazji, firma stwarza takie warunki, żeby kupujący mógł pomyśleć, że tylko dzięki temu zakupowi dostanie za darmo ustawienia i samouczki wideo. Sęk w tym, że są one i tak dostępne za darmo na stronie One1. Taka to ich uczciwość.

Prywatnie posiadam bardzo okrojoną wersję PhotoZoom-u Benvisty. Kiedyś była promocja.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Styczeń 2014, 18:36   

Artur, cena jak ci wskoczyła jest faktycznie do wersji Premium, która jest nie tyle osobnym programem z pluginem do PS'a, ile częścią onOne Perfect Photo Suite, który już swoje kosztuje. Na teraz niestety Perfect Resize 8 jest dostępny JEDYNIE w tym pakiecie, ale już od tego miesiąca (nie wiadomo dokładnie kiedy) będzie dostępny jako samostójka tylko do zoomowania bez wtyk do PS'a i wtedy będzie kosztował te niecałe $50. Tak swoja drogą, cały Suit w tej wersji Premium jest wart swojej ceny, gdyż pozostałe wtyczki - czyli B&W (do czarno-bielenia fotek w różnych presetach), Focus (do manipulacji rozmywaniem różnego rodzaju), Portrait (do korekcji fotek twarzy), Effects (multum gotowych efektów, w tym HDRy i inne "wintydże" i sporo możliwości tworzenia własnych) oraz jeszcze jedna wtyka pozwalająca na automatyczne tworzenie maski zaznaczenia (nie pamiętam jak się nazywa) - są również bardzo fajne i porządnie dopracowane.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 7 Styczeń 2014, 20:40   

Pewnie to było dawne Extensis Mask Pro. A Focus, zdaje się do głębi ostrości był, o ile pamiętam. Nawet zręczny. Ale reszta — zbędna.
W takim razie, cenowo — to dobra wiadomość.

180 baksów, o których napisałem, było za samo Perfect Resize 8 Premium.

Jeśli spełnią obietnicę cenową, to będzie dobra wiadomość, bo Benvista też obniży cenę.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 7 Styczeń 2014, 21:16   

dj_maras, google zwraca 1 500 000 wyników wyszukiwania frazy "fototapety". Nie mnie oceniać, ale sądzisz, że zdjęciami ze stocków zapełnisz jakąś niszę w tym biznesie? Może lepiej się skupić na fototapetach ze zdjęć klientów? Serio pytam - nie o to, jaki masz pomysł, tylko o to, czy go masz. Jak masz, to oby się działo.
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 7 Styczeń 2014, 21:43   

ze zdjęć klientów to teoretycznie najmniejszy problem... tylko klient nie rozumie jakie zdjęcie musi przysłać... tłumaczysz na milion sposobów a on i tak na końcu prześle foto z telefonu...
jakaś baza zdjęć musi być... i to dobrych zdjęć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13