Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
18 Luty 2008, 07:28
Corel OEM
Autor Wiadomość
joey33 
Początkujący


Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Grudzień 2007, 15:12   Corel OEM

Witajcie,

Zastanawiam się nad zakupem na allegro Corela X3 z tabletem Wacom Bamboo One. Całość kosztuje 700zł brutto czyli odejmując 200 za tablet sam Corel wychodzi za 500zł, co przyznacie jest nie lada gratką. Wiem, że oem przywiązany jest do sprzętu i nie podlega upgrade'om.

Martwi mnie jednakże sama oferta, tzn. czy w Polsce jest ona legalna. Czytam, że czasami oem ograniczony jest do konkretnego rynku a te na allegro ściągane są z zagranicy.

Czy macie może jakieś informacje na ten temat? Nie chciałbym mieć jakichś problemów z kontrolą w firmie.

Pozdrawiam,
Joey33
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 8 Grudzień 2007, 15:44   

Legalny jest wtedy, gdy MASZ DOWÓD/FAKTURĘ ZAKUPU. Tylko.
 
 
joey33 
Początkujący


Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Grudzień 2007, 13:11   

firma oczywiscie wystawia fa vat, zastanawiam sie tylko czy sama oferta jest legal na terenie Polski bo nigdzie w sklepach nie widze corela oem'a z tabletem ani z zadnym innym sprzetem.

Pzdr
 
 
HORNET 
Bywalec



Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 37
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 1 Styczeń 2008, 13:14   

Wszędzie jest oferta OEM tylko w wersji angielskiej, czy można to spolszczyć?
 
 
threetrees 
Początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Opole/Wrocław
Wysłany: 15 Luty 2008, 14:07   

Witam,

Aktualnie mam ten sam problem co joey33. Już miałem kupować wersję BOX X3, a tu zobaczyłem o połowę tańszą wersję ze skanerem.
1. Najbardziej nurtuje mnie pytanie, czy takiego oprogramowania trzeba używać na sprzęcie, do którego podłączone jest dane urządzenie? W licencji napisane jest tylko, iż program w wersji oem może być sprzedawany tylko z określonymi urządzeniami i może być użytkowany tylko, gdy osoba jest posiadaczem tego urządzenia (nie można go odsprzedać). Oznaczało by to, że mogę kupić taki zestaw i skaner schować do szafy :)
2. W licencji na wersję pełną (nie oem, edu i in.) przeczytałem, że orogramowanie można zainstalować na drugim komputerze. Należy jedynie pilnować, by korzystać z jednej instalacji w danym czasie. Czy w wersji oem jest tak samo?
3. Wszyscy piszą o ograniczeniach oem, ale nie piszą jakie one są. Czy ktoś ma doświadczenie i porównał wersję oem z box-em? Czy to prawda, że oem-u nie można upgrade-ować?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc,
Paweł Baranowski

P.S. Czy któryś z posiadaczy pełnej wersji CDGS X3 PL mógłby zamieścić na forum lub wysłać mi treść polskiej licencji Corela? Mogłoby to rozwiać wiele pytań zadawanych na tym forum.
Ostatnio zmieniony przez threetrees 16 Luty 2008, 00:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
biznesprint
[Usunięty]

Wysłany: 15 Luty 2008, 18:15   

anonymus napisał/a:
Legalny jest wtedy, gdy MASZ DOWÓD/FAKTURĘ ZAKUPU. Tylko.


Nieprawda. Faktura ulega po 5 latach przedawnieniu, więc nie musi być dowodem. Konieczna jest licencja (ewentualnie klucz)
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Luty 2008, 07:40   

joey33 napisał/a:
Zastanawiam się nad zakupem na allegro Corela X3 z tabletem Wacom Bamboo One. Całość kosztuje 700zł brutto czyli odejmując 200 za tablet sam Corel wychodzi za 500zł, co przyznacie jest nie lada gratką. Wiem, że oem przywiązany jest do sprzętu i nie podlega upgrade'om.


Witam, wersja będzie legal, tylko będzie to wersja okrojona o parę znaczących funkcji.
Przeszukaj dobrze forum było o tym chyba ze 10 razy :-)

Pozdrawiam
 
 
 
threetrees 
Początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Opole/Wrocław
Wysłany: 18 Luty 2008, 11:53   

Czy zgodnie z zapisem w licencji CorelDraw:
Cytat:
OEM Product is sold under license in conjunction with Corel Approved Partner products or services which are described in the warning located on the storage media and you are not entitled to Use this Product unless it was purchased in accordance therewith.

legalne są samoróbki typu: mam Corela w wersji OEM i jak dołożę coś do niego, to będzie o.k.
<???>

(wersja OEM X3 i wcześniejsze nie ma VBA i nie obsługuje w związku z tym nakładek typu CADinTools4, makr - dla niektórych może być to duża wada)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15