Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawienie połączeń sieciowych
Autor Wiadomość
Reinfarias 
Początkujący
Opos



Wersja CorelDRAW: X4, X5
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 19
Skąd: Brodnica
Wysłany: 21 Kwiecień 2014, 08:42   Ustawienie połączeń sieciowych

Witam

Kolejne pytanie z cyklu "Pomóż początkującemu oposowi", a chodzi o to jak u was w pracy są podłączone plotery? Tzn u mnie są połączone sieciowo, każdy komputer może wysłać polecenie druku i to jest też podłączone do jednego dysku zewnętrznego. No i to jest pytanie może bardziej do jakiś informatyków, ale jak stworzyć takie połączenia jeśli na części komputerów jest Win 7 a na innych XP? Nie długo czeka mnie mozolny format tego wszystkiego a nie ma kto tego podłączyć i wypadło na mnie.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Kwiecień 2014, 10:16   

Skoro masz w robocie router, nie ma znaczenia, jakie systemy są na których komputerach. Nie wiem dokładnie jak to jest z ploterem, bo nie mam, ale mam kilka drukarek sieciowych (kolorowych i czarnobiałych Developów i KM) i z doświadczenia wiem, że nawet jakby na jednym kompie był Linux, a na drugim XP to i tak się dogadają. Czy to XP czy W7 decyduje tylko o tym, gdzie i co trzeba ustawić. W7 jest bardziej zautomatyzowany i to w sumie tyle. Na początek lepiej wejdź na firmowy router i sprawdź, jakie są teraz ustawienia sieci lokalnej - maski podsieci, bramy domyślnej i zakresy IP. Polecam ustawić IP na sztywno, np. w przedziale 192.168.0.2-254 (adresy z końcówką 0, 1 i 255 są specjalne i ich nie wykorzystuj)jeśli adres maski podsieci jest 255.255.255.0 i wpisanie z ręki adresy serwerów DNS (wszystko to robi się w ustawieniach zaawansowanych kart sieciowych we właściwościach TCP/IP v4), których używa Wasz usługodawca internetowy (Orange - czyli TPSA - ma swoje adresy, bez których nie połączysz się ze światem, a np. Inotel - i chyba Netia też - obsługują równie dobrze adresy globalne, jak Googlowy 8.8.8.8). Tak czy inaczej, większość tych informacji będziesz miał na routerze. Jeśli ich nie zmienisz, to wszystko pójdzie łatwiej. Po prostu spisz też dane z jakiegoś kompa i zastosuj po formacie.

Jedna uwaga i dobra rada - dopilnuj, żeby wszystkie komputery i maszyny były w jednej grupie roboczej! Inaczej kompy nie będą się widziećTo się ustawia we właściwościach komputera. Na koniec na każdym kompie z osobna będziesz musiał dodać wszystkie maszyny ręcznie (przez Dodaj drukarkę > Drukarka sieciowa) i zainstalowanie przez wskazanie odpowiednich sterowników (najlepiej z pendrive'a czy czegoś). Osobna sprawą jest ustawienie wszystkiego na poszczególnych maszynach. Zazwyczaj możesz wejść na każdą z nich teraz (póki wszystko działa) i spisać ich adresy. Hmmm... od tego zacznij, bo najłatwiej przywrócić stary układ - nie będzie trzeba zmieniać ich adresów IP (zazwyczaj robi to serwisant albo ktoś, kto potrafi). Jeśli adresy będą różnić się na ostatnim miejscu, znaczy, że maska podsieci jest taka jak pisałem. Hmmm... to ogólnie szerszy temat, bo możliwości trochę jest.

Na Twoim miejscu bym wziął jednego kompa (takiego, którego jakby co, to żal nie będzie) i spróbował zrobić jazdę próbną.
 
 
Reinfarias 
Początkujący
Opos



Wersja CorelDRAW: X4, X5
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 19
Skąd: Brodnica
Wysłany: 22 Kwiecień 2014, 16:54   

Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź, już na samą myśl o tym wszystkim boli mnie głowa, jeszcze trzeba będzie znaleźć czas, żeby to popodłączać bo to długa historia widzę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 12