Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Marka - Styl wymiaru jako ikonka polecenia
Autor Wiadomość
ersend
Początkujący


Wersja CorelDRAW: x6
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd: Brodnica
Wysłany: 24 Kwiecień 2014, 23:33   Marka - Styl wymiaru jako ikonka polecenia

Witam wszystkich!

Pracuję w Corelu już kilka dobrych lat, aczkolwiek działanie makr i skryptów zaczynam dopiero zgłębiać i odkrywać od niedawna. Zauważyłem, że makry strasznie upraszczają prace gdy pracuję się w programie 8 godzin dziennie. Potrzebne rzeczy stworzyłem sobie sam za pomocą rejestrowania makr, jednak w tym wypadku to nie wystarcza.

Chodzi o to aby stworzyć taki skrypt ( makra ) aby po dodaniu go jako ikone polecenia ( z tym sobie poradze sam ) po naciśnięciu uruchamiało się wymiarowanie poziome lub pionowe w określonym stylu: czerwony kontur, czerwona czcionka, czcionka 75pkt., wyłączone wyśrodkowanie tekstu między liniami pomocniczymi, bez pokazywania jednostki, milimetry, bez żadnych zer po przecinku.

Potrzebne będzie kilka takich styli ( np. inny kolor ) ale z tym też już sobie poradzę,
zmieniając kod.

Próbowałem uzyskać ten efekt narzędziem Style Obiektu, ale nie udało się całkowicie uzyskać zamierzonego celu.

Jeśli ktoś by miał odrobinę chęci i czasu będę bardzo wdzięczny za pomoc w utworzeniu takiego skryptu lub przynajmniej próby.. może wspólnymi siłami dałoby się to stworzyć.

Dziękuje i pozdrawiam.

Aha, jeszcze jedno pracuję w wersji X6
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 25 Kwiecień 2014, 17:03   

Nie wiem jak jest w X6, ale wydaje mi się, że z kolorem linii i fontu i ich właściwościami, grubością linii, wielkością czcionki nie powinno być żadnego problemu bo w wymiarowaniu używane są domyślne, albo ustawione wartości tychże.
To w jakich jednostkach wyświetlane są wymiary, z prefiksem czy bez, da się ustawić na stałe w programie, podobnie jest bodaj z pozycjonowaniem napisu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 14