Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drukarnia - cyfra na folii + uszlachetnianie
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Luty 2013, 01:01   Drukarnia - cyfra na folii + uszlachetnianie

Wiem, że o drukarniach było już nie raz, ale ja szukam konkretnej, a mianowicie takiej, co to w niewielkim nakładzie - czyli praktycznie tylko cyfra - drukuje cięte etykiety na wymiar na folii samoprzylepnej białej i bezbarwnej z możliwością uszlachetnienia druku, czyli z folią mat/błysk lub ewentualnie a lakierem (ale tego wolałbym uniknąć).

Macie coś godnego polecenia?

Ja dość dużo robiłem w Viper'ze (ViperCyfra , ViperOffset, ViperPrint) ale może znajdzie się coś tańszego, bo to praktycznie "dla mnie". Bo jeśli chodzi o duże nakłady to mam od lat drukarnię etykiet rolową, ale mi nie potrzeba czegoś 2.000 szt. + koszt przygotowalni, tylko tak raczej 100-300 (zależnie od kształtującej się ceny).

Oczywiście chodzi o sam druk (głównie w formacie A5) - nośnik folii nie musi być nacinany z tyłu - dam radę odklejać "od narożnika" ;-)
 
 
cyklop
Profesjonalista


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 8 razy
Wiek: 69
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 381
Skąd: Silesia
Wysłany: 20 Luty 2013, 10:28   

Też kiedyś drukowałem w Viperze, ale w tej chwili tylko w gliwickim Printnecie. Są tańsi, a jakość i obsługa bez zarzutu. Sprawdzałeś tam?
 
 
Struna 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X8
Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 276
Skąd: Białystok
Wysłany: 20 Luty 2013, 10:52   

Sprawdź na www.barwa.pl

Nie wiem czy uszlachetniają naklejki, chociaż raczej powinni. Jest to drukarnia z mojego miasta, więc korzystam z ich usług bardzo często i nigdy jeszcze nie zdarzyło się, że byłem z czegoś niezadowolony. Częściej zaskakują w pozytywny sposób :)

Na stronie jest dostępny kalkulator naklejek, ale nie ma tam nic o uszlachetnianiu, więc mailowo zapytaj. Zazwyczaj szybko odpowiadają.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Maj 2014, 22:15   

Wiara, odświeżę temat, bo wrócił do mnie problem:

Poszukuję drukarni wykonującej niskonakładowy (od 500 sztuk) druk na folii bezbarwnej w technologii 5/0 (CMYK+biały). Etykiety cięte "na prosto", nie z plotera.

WAŻNE info - żeby biały kolor był dobry. Zdaję się tutaj na Wasze doświadczenia z daną drukarnia. Bo niestety muszę ponarzekać na Viper'a, w którym robiłem ostatnią partię i geniusze przy pierwszym podejściu NAdrukowali mi biały na kolory. Druk powtórzyli jak trzeba, czyli PODdrukowali mi tym białym na folii. Jednakże, ich biały jest zupełnie półprzezroczysty - jednym słowem - do dupy. Miałem do czynienia z drukiem cyfrowym białym na folii, ale tylko przy etykietach rolowych. Drukarnia, w której je robię pracuje na HP Indigo. Wiem, że oni mają ciekłe tonery, ale trzeba przyznać, że ich biały jest taki, że aplę na folii transparentnej ciężko rozróżnić od folii białej! Niestety, takie firmy nie bawią się w drobnicę.

Czy ktoś miałby coś godnego polecenia?
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 12 Maj 2014, 21:25   

JA NIE WIEM.....
ps.... sa maszyny cyfrowe z białym tonerem ??????????
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Maj 2014, 21:42   

Drukarki UV też "podchodzą" pod druk cyfrowy i mają...
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Maj 2014, 21:46   

Cytat:
HP Indigo


Z tego co pamiętam, to ma chyba 4 sloty na CMYKa (duże butle) oraz 3 sloty na kolory pomocnicze (mniejsze butle właściwie dowolnego koloru). Raz byłem u nich na produkcji i oglądałem taka maszynę na żywo. Całkiem fajna rzecz za kilkaset tysięcy złotych :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13